آزاد راه از مسیر اندیمشک – اهواز احداث می شود

فاقد دیدگاه 776 Views

وزیر راه و شهرسازی با بیان نقش و اهمیت آزاد راه های احداثی در کشور گفت: قطعه باقی مانده از آزاد راه اندیمشکاهواز نیز احداث خواهد شد.
به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان)، “عباس احمد آخوندی” روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ابراز امیدواری کرد در سال جدید عملیات اجرایی آزاد راه اندیمشک – اهواز به طول ۱۵۵ کیلومتر آغاز شود.
وی گفت:این امید را داریم که دولت دکتر روحانی در سال پیش رو این گام را برای رفاه مردم بردارد.
وزیر راه و شهرسازی گفت:با احداث این قطعه از آزاد راه و نیز تکمیل طرح آزاد راه خرم آباد – اراک ، شاهد تحول بزرگی در شبکه حمل و نقل جاده ای در کشور خواهیم بود ضمن اینکه ضریب ایمنی جاده های این محور نیز افزایش خواهد یافت.
وی افزود:تلاش می شود در پنج سال آینده یک آزاد راه ایمن و در سطح بین المللی از شمال تا جنوب کشور ایجاد شود.
آخوندی گفت:موقعیت استراتژیک جغرافیایی و نقش مهم مناطق واقع در مسیر آزاد راهها از نظر اقتصادی ، ضرورت احداث چنین آزاد راههایی را در کشور ایجاب می کند.
نظر به اینکه سالهاست مسئولین دزفولی اعم از نمایندگان ادوار گذشته این شهرستان، اعضاء شورای دور سوم و فرمانداران دزفول به مردم قول داده بودند که آزاد راه از دزفول و شوشتر به سمت اهواز خواهد گذشت، با توجه به خبر فوق ظاهرا تمام تلاشها بی نتیجه بوده و دولت تدبیر و امید تدبیر مناسبی نداشته که این جای بسی تاسف و تامل دارد.
ضرورت عبور این آزادراه از دزفول و شوشتر آنچنان است که کفه ی اهمیت آن از کل عملکرد دولتها از بعد از انقلاب اسلامی برای این دو شهرستان محروم برابری خواهد نمود.
حال باید دید پاسخ مسئولین ارشد استانی و شهرستانی به این امر مهم چیست؟!
آیا بن بست دزفول و شوشتر برای ابد بسته خواهد ماند یا خیر..!؟

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز تا قسمتی ابری
٣۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٣۶(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٣۶(in)