آزاد راه از مسیر اندیمشک – اهواز احداث می شود

فاقد دیدگاه 1059 Views

وزیر راه و شهرسازی با بیان نقش و اهمیت آزاد راه های احداثی در کشور گفت: قطعه باقی مانده از آزاد راه اندیمشکاهواز نیز احداث خواهد شد.
به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان)، “عباس احمد آخوندی” روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ابراز امیدواری کرد در سال جدید عملیات اجرایی آزاد راه اندیمشک – اهواز به طول ۱۵۵ کیلومتر آغاز شود.
وی گفت:این امید را داریم که دولت دکتر روحانی در سال پیش رو این گام را برای رفاه مردم بردارد.
وزیر راه و شهرسازی گفت:با احداث این قطعه از آزاد راه و نیز تکمیل طرح آزاد راه خرم آباد – اراک ، شاهد تحول بزرگی در شبکه حمل و نقل جاده ای در کشور خواهیم بود ضمن اینکه ضریب ایمنی جاده های این محور نیز افزایش خواهد یافت.
وی افزود:تلاش می شود در پنج سال آینده یک آزاد راه ایمن و در سطح بین المللی از شمال تا جنوب کشور ایجاد شود.
آخوندی گفت:موقعیت استراتژیک جغرافیایی و نقش مهم مناطق واقع در مسیر آزاد راهها از نظر اقتصادی ، ضرورت احداث چنین آزاد راههایی را در کشور ایجاب می کند.
نظر به اینکه سالهاست مسئولین دزفولی اعم از نمایندگان ادوار گذشته این شهرستان، اعضاء شورای دور سوم و فرمانداران دزفول به مردم قول داده بودند که آزاد راه از دزفول و شوشتر به سمت اهواز خواهد گذشت، با توجه به خبر فوق ظاهرا تمام تلاشها بی نتیجه بوده و دولت تدبیر و امید تدبیر مناسبی نداشته که این جای بسی تاسف و تامل دارد.
ضرورت عبور این آزادراه از دزفول و شوشتر آنچنان است که کفه ی اهمیت آن از کل عملکرد دولتها از بعد از انقلاب اسلامی برای این دو شهرستان محروم برابری خواهد نمود.
حال باید دید پاسخ مسئولین ارشد استانی و شهرستانی به این امر مهم چیست؟!
آیا بن بست دزفول و شوشتر برای ابد بسته خواهد ماند یا خیر..!؟

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز باران
١٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٧۵(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧۵(in)