با دستور مستقیم نخست وزیر رژیم صهیونیستی

آغاز حمله زمینی رژیم اسرائیل به نوار غزه

فاقد دیدگاه 19 Views

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ساعات پایانی روز پنجشنبه دستور حمله زمینی به نوار غزه را صادر کرد. ارتش رژیم اسرائیل طی روزهای گذشته صدها بار به نوار غزه حمله کرده است، در این حملات، چندین منزل مسکونی نیز مورد هدف قرار گرفتند، که بر اثر آن ۲۳۰  فلسطینی شهید و بیش از ۱۵۵۰ فلسطینی دیگر هم زخمی شدند.
دقایقی پیش از بامداد روز جمعه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، دستور حمله زمینی ارتش این رژیم به غزه را صادر کرد. این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود کابینه امنیتی این رژیم با چنین حمله ای موافقت نکرده است.
نتانیاهو  اقدام به حمله نظامی را برای تخریب تونل‌های تروریستی موجود در شمال غزه اعلام کرده است. وی گفت به ارتش دستور داده است تا عملیات محدودی را با هدف آنچه تونل‌ها قاچاق خوانده است، انجام دهد. همچنین وی به ارتش رژیم صهیونیستی دستور داده است تا در صورت لزوم برای گسترش عملیات زمینی در غزه آماده باشد.
اسکای نیوز نیز گزارش داد نتانیاهو و موشعه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دستور انجام عملیات زمینی علیه غزه را صادر کرده‌اند.
در همین زمینه و دقایقی پس از انتشار خبر این حمله، شاخه نظامی حماس اعلام کرد: منتظر حمله زمینی اسرائیلی‌ها بودیم تا به آنها درس خوبی بدهیم. از سوی دیگر، ارتش اسرائیل از شهرک نشینان صهیونیست اطراف نوار غزه خواسته خود را به پناهگاه ها برسانند. رسانه‌های عربی همچنین از بمباران شدید بندر غزه توسط ارتش اسرائیل خبر دادند.
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس نیز حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه را ابلهانه خواند. وی هشدار داد که این حمله می‌تواند تبعات سختی در پی داشته باشد. همچنین به گزارش پرس تی‌وی، سخنگوی حماس هشدار داد که اسرائیل بهای سنگینی به‌خاطر این حمله پرداخت خواهد کرد.
گفتنی است در پی آغاز حمله زمینی ارتش اسرائیل علیه نوار غزه و در ساعات ابتدایی این حمله، دست کم پنج فلسطینی شهید و بیش از ۳۰ نفر دیگر نیز زخیم شدند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١۶(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٩۵(in)
محدوده دید ٠.۶(mi)
رطوبت ٢٩.٩۵(in)