آلودگی هوای دزفول به ۲۵ برابر حد مجاز رسید

فاقد دیدگاه 56 Views

بر اساس اعلام سازمان های بین المللی میزان مجاز وجود ذرات معلق گرد و غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم است که صبح امروز میزان ذرات معلق در هوای شهرستان دزفول به سه هزار و ۶۵۶ یعنی ۲۵ برابر حد مجاز رسید.
این وضعیت با درصد کمتری در دیگر شهرهای استان خوزستان نیز حاکم است و به همین علت خیابان های شهرهای استان بسیار خلوت بوده و سکوت همه جا را فرا گرفته است.
آسمان زرد رنگ که ناشی از تراکم گردوغبار و ریزگردها می باشد باعث شده که مردم  شهرهای خوزستان به سختی نفس بکشند. این شرایط برای همه مردم خصوصا افراد روزه دار و بیمار غیر قابل تحمل است.
همه کارکنان بخش های دولتی و بخش خصوصی تا ساعت هشت صبح در انتظار تعطیلی محل کار خود بودند اما به علت عدم تعطیلی ادارات توسط فرمانداری به اجبار در محل کار خود باقی ماندند.
شهریار عسگری مسئول اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار کرد: میزان وجود ذرات گرد و غبار در شهر دزفول سه هزار و ۶۵۶، مسجدسلیمان دو هزار و ۱۰۰، ماهشهر یک هزار و ۶۹۵، شادگان یک هزار و ۲۴۱ و در شهر اهواز نیز یک هزار و ۲۰۰ میکروگرم بر متر مربع است که بدین ترتیب امروز دزفول با این میزان آلودگی هوا، آلوده ترین شهر استان و کشور می باشد.
شایان ذکر است که هنوز علت عدم تعطیلی ادارات و ارگانها مشخص نشده این در حالی است که مسئولین امر در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول و همچنین اداره حفاظت محیط زیست دزفول در خصوص این آلودگی شد به فرمانداری این شهر اطلاع رسانی کرده اند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز لطیف
٢٠(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)