مطلب وارده

آپارتمان سازی روی آرامش مردم!

فاقد دیدگاه 62 Views

به گزارش دیدنا، در حالی که از ساخت منازل چند طبقه در دزفول سالیان کمی نمی گذرد متاسفانه در ابعاد وسیع شاهد ساخت و سازهایی انبوه از سوی برخی افراد و شرکت ها هستیم که هم برای ساکنان آن و هم  برای همسایگان آنها مشکلات عدیده ای را بوجود آورده است.
مشکلاتی که سالهاست در شهرهای بزرگ که ما به تقلید از آنها به آپارتمان سازی یا اصطلاحا انبوه سازی روی آورده ایم، حل شده اند .
ماجرا جایی بدتر می شود که برخی شرکت ها و افراد سودجو که فاقد دانش فنی لازم در زمینه ساخت و ساز هستند به دلیل سود سرشار این عرصه وارد گود می شوند و در پاره ای اوقات به دلیل ثروت و قدرت ناشی از این ثروت سرشار قوانین موجود و حتی شریعت را نیز زیر پا می گذارند و از هیچ مرجع و ارگانی، هراس ندارند (حتمآ جمله معروف برو به هر جا که دوست داری شکایت کن این شرکت ها و افراد را با واسطه و یا مستقیم شنیده اید) که بخش عمده این دهن کجی ها به قوانین ناشی از عدم آگاهی مردم از قانون و حقوق شهروندی خود است.
در مورد اخیر که عکس های آن در ذیل آمده است، شرکت م.پ در یکی از آپارتمان های خود علاوه بر خالی گذاشتن یک شیار پهن در یکی از اضلاع آن، پله های فرار خود را به گونه تعبیه کرده که به حیاط خانه کناری کاملآ مشرف است.
شهرداری منطقه و مسوول شهرسازی که وظیفه بررسی نقشه ها را دارند نقشه این آپارتمان  را مورد تایید قرار داده اند و با گذشت بیش از دو هفته از شکایت همسایه، مسولین که از تخلف عامدانه و یا سهوی خود آگاهند با پاسخ ها و پیشنهادات عجیب از جمله آنها می توان به مسقف نمودن حیاط همسایه!!! اشاره نمود در جهت خریدن زمان برای این شرکت اقدام می نمایند و حتی وعده دقیقه ۹۰ خود مبنی بر توقف عملیات تکمیل این آپارتمان را نیز عملی نکردند.
این مورد جزء موارد متعددی از اینگونه تخلفات در امر ساخت و ساز آپارتمان توسط برخی شرکت ها در دزفول است که در بالا به آن اشاره شد که علاوه بر ایجاد مشکل برای ساکنین و همسایگان در صورت عدم برخورد قانونی تبدیل به رویه ایی ناصواب برای برخی انبوه سازان سودجو خواهد شد و در صورت عدم تغییر این رویکرد نادرست در آینده شاهد ناهنجاریهای مختلفی ناشی از اینگونه تخلف ها خواهیم بود.
حال جای این سوال باقیست که در مفهوم  عام “چهار دیواری اختیاری” و در مبحث قانونی “حریم خصوصی” برای این شرکت و تاییدکنندگان اینگونه نقشه ها معنا دارد؟، و آیا اگر همچین سازه ایی بر فراز محل مسکونی خودشان ساخته شود بازهم به این معضل با دیده اغماض می نگرند!؟
جا دارد مسئولین امر در اداراتی همچون شهرداری و راه و شهرسازی دقت عمل بیشتری در خصوص اینگونه ساخت و سازها بخرج دهند تا بیش از این شاهد عبور از خطوط قرمز قانونی و شرعی از سوی برخی شرکت های آپارتمان ساز که صرفا فقط به دنبال منافع خود هستند نباشیم.

ap01
ap02

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)