سخنگوی شورای شهر دزفول

احداث پارکینگ‌های جدید در اولویت شهرداری دزفول قرار دارد

فاقد دیدگاه 21 Views

به گزارش دیدنا هوشنگ زلقی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: پارکینگ طبقاتی طالقانی پروژه‌ای پارکینگی ِتجاری بیشتر با محوریت پارکینگ است که از ظرفیت بیش از ۷۵۰ جای پارک برخوردار است و قطعا می‌تواند بخش زیادی از نیاز پارکینگ شهر را پاسخگو باشد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل، ترافیک و عمران شورای شهر با بیان اینکه کار قرارداد این پروژه تمام شده و هم اکنون در مرحله حفاری و فونداسیون به سر می‌برد عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۴ این پارکینگ که اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد هزینه را در بردارد، افتتاح شود.

این مقام مسئول به پروژه قائم نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه که تجاری، پارکینگی، درمانی و ورزشی است در درون بافت قدیم تعبیه شده و پارکینگ آن از ظرفیت بیش از ۲ هزار جای پارک برخوردار است که با توجه به ظاهر بافت و کم عرض بودن کوچه‌ها که سبب سردرگمی ساکنان برای پارک خودرو‌هایشان می‌شود، می‌تواند تا سالهای سال نیاز این منطقه را برطرف کند.

وی ادامه داد: این پروژه که با اعتباری قریب به ۲۰۰ میلیارد تومان در حال ساخت است سبب احیا و اصلاح بخش زیادی از بافت می‌شود که البته با کسب مجوز از اداره میراث فرهنگی و رعایت الگوی ساخت‌و‌ساز در بافت در حال انجام است.

وی درخصوص تامین اعتبار این پروژه که نیاز پارکینگ شهر را تا شعاع چندکیلومتری برطرف می‌کند، بیان کرد: بخشی از اعتبار این پروژه با اوراق تامین شده و شورای شهر در نظر دارد با همکاری شهرداری بخش دیگر این اعتبار را از طریق تشویق سازمان‌ها، بانک‌ها و موسسات به مشارکت در ساخت تامین کند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)