استاندار خوزستان

اختصاص یک چهارم از سهمیه فاینانس کل کشور به خوزستان

فاقد دیدگاه 40 Views

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، عبدالحسن مقتدایی ظهر امروز در جلسه فاینانس شرکت‌های استان اظهار کرد: این جلسه در قالب تدوین فرم‌های خاصی که پس از اقدامات اولیه توسط شورای اقتصاد تصویب می‌شود برگزار شده، که عمدتا بحث ما مربوط به سازمان آب و فاضلاب استان و شهرستان اهواز و بخشی مربوط به سازمان آب و برق است.

وی با بیان اینکه در جلسه مربوط به جذب سهمیه فاینانس از ۳۵ میلیارد دلار سهمیه کل کشور، یک چهارم آن مربوط به استان است، افزود: در کنار موارد ذکر شده مبلغ قابل ملاحظه‌ای تقاضا به بخش خصوصی از قبیل فولاد و آلومینیوم و پتروشیمی و تمام صنایعی که در استان قابلیت استفاده از سهمیه فاینانس را داشتند که ۴ میلیارد دلار به‌علاوه عددی که از بخش دولتی جمع‌بندی شده به عنوان پیشنهاد به مرکز ارائه می‌شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه امیدواریم با تصویب موارد ذکر شده، گشایشی در بخش ارضی صورت گیرد، تصریح کرد: هر چند که در طی چنین فرایندی مشکلات زیادی هست و اقداماتی که صورت می‌گیرد ممکن است با تاخیر باشد باز هم فرصت است که استان از این فرصت محروم نشود.

مقتدایی با اشاره به اینکه امروز جلسه‌ای فوق‌العاده تشکیل دادیم که سهمیه و تعهدات هر شرکت را محول کنیم، گفت: همه شرکت‌ها عمدتا برق، آب، فاضلاب و ترابری و مجموعه‌هایی که مربوط به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است، از دو مسیر راه طی مسیر می‌کنند.

وی در پایان گفت: بخشی مربوط به وزارتخانه‌هاست که از سهمیه وزارتخانه‌ها استفاده می‌کنند، و برخی امکانات استانی، که تمرکز ما بیشتر روی سازمان آب و فاضلاب و برق است.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
١۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)