امام جمعه دزفول در خطبه‎های نماز جمعه

از هیچ فردی برای کاندیداتوری دعوت نکرده ام/ واکنش به پخش تصاویری از وی با برخی کاندیداهای مجلس

فاقد دیدگاه 32 Views

در آستانه میلاد پر برکت نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق (ع) نماز باشکوه جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجت الاسلام والمسلمین  «سید محمدعلی قاضی دزفولی» در مصلای امام علی (ع) این شهرستان بر گزارشد.

وحدت برای جهان اسلام یک موضوع کلیدی و سرنوشت ساز است

خطیب نماز جمعه در خطبه های نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی  با تبریک ۱۷ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اعظم(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت به همه مسلمانان جهان، وحدت را یکی از مهمترین دستاوردهای رسالت پیامبر(ص)خواند و گفت: وحدت برای جهان اسلام یک موضوع کلیدی و سرنوشت ساز است.

تاکید بر هوشیاری همه مسلمانان برای جلوگیری از اختلاف افکنی دشمنان

امام جمعه دزفول  ضمن تاکید بر هوشیاری همه مسلمانان برای جلوگیری از اختلاف افکنی دشمنان اسلام، افزود: نقشه دشمنان در حوادث منطقه پروژه گسترش ناامنی و تروریسم و فشار بر مسلمانان با قتل و جنایت و کشتار مسلمانان است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی با برشمردن نمونه هایی از این نقشه دشمن ادامه داد: کشتار شیعیان نیجریه، دستگیری علامه زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه، تخریب حسینیه ها و نبش قبر فرزندان علامه زکزاکی توسط ارتش این کشور، ترور سمیر قنطار باسابقه ترین اسیر حزب اله، جنایات رژیم کودک کش آل سعود در یمن، جنایات داعش در سوریه و عراق همه نشان از فتنه دشمنان اسلام علیه ملت اسلام است.

خطیب نماز جمعه دزفول  با بیان اینکه تمام این برنامه ها و نقشه ها وحدت امت اسلامی و اسلام را نشانه رفته است، گفت: اسلام هراسی و کشتار مسلمانان به بدترین شکل، از جمله ترفندهای دشمنان اسلام است که همه مسلمانان باید نسبت به ترفندهای کینه توزانه دشمنان اسلام هوشیار باشند و اجازه سوء استفاده را به دشمنان اسلام ندهند.

امام جمعه دزفول، با اشاره به دعوت قرآن به برادری میان مسلمانان تاکید کرد: پیام قران این است که مؤمنین هیچ شأنی جز برادری ندارند و همه چیزشان در برادری خلاصه می شود.

۹ دی میثاق مجدد ملت ایران با آرمان های انقلاب بود

امام جمعه دزفول با اشاره به سالروز ۹دی، روز بصیرت ملت بزرگ ایران،گفت:۹ دی میثاق مجدد ملت ایران با آرمان های انقلاب بود و ملت بزرگ ایران با این حماسه عظیم سیلی محکمی به فتنه گران زدند.

خطیب نماز جمعه دزفول  ۹ دی را حرکتی از روی بصیرت و فهم و درک سیاسی اجتماعی ملت ایران اعلام کرد و افزود: بصیرت یعنی شناخت زمان، نیازها، اولویت ها، بصیرت یعنی شناخت دوست و دشمن،  فتنه ها و ابزار دشمن و بصیرت یعنی شناخت سلاحی که باید در مقابل دشمن به کار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی، ادامه داد: در فتنه ۸۸،  انتخابات، تقلب در انتخابات و ادعای دفاع از حقوق مردم همه بهانه بود و دشمن با این بهانه اصل نظام را نشانه گرفته بود.

امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه گناه فتنه گران قابل اغماض نیست، از قبولی مردم و مردود شدن برخی خواص در این امتحان بزرگ خبر داد و اظهار کرد: آثار چالشی که فتنه گران در سال ۸۸ برای نظام ایجاد کردند همچنان باقی است به همین دلیل به هیچ وجه گناه فتنه گران قابل اغماض نیست.

خط قرمز در صلاحیت ها باید فتنه ۸۸ باشد

خطیب نماز جمعه دزفول  با بیان اینکه، «اعلام می کنیم خط قرمز در صلاحیت ها باید فتنه ۸۸ باشد» ادامه داد: کسانی که سران فتنه را تایید و با دشمن هم صدا شدند، نه تنها هرگز صلاحیت ورود به مجلس را نداشته و ندارند بلکه در هیچ مسولیتی صلاحیت به کار گیری را ندارند.

پی. ام. دی، توهم ۱۲ ساله غرب

حجت الاسلام والمسلمین قاضی، در بخش دیگری از سخنان خود به بسته شدن پروند «پی.ام.دی» پس از ۱۲ سال توسط آژانس بین المللی انرژی هسته ای اشاره و با بیان اینکه مختومه شدن این پرونده، نشان از سیاسی بودن ۱۲ سال فشار بر ملت ایران است، گفت: آمریکا و کشورهای ۱+۵ بخاطر توهم ۱۲ ساله خود، شدیدترین فشارها و تحریم ها را بر ملت ایران، تحمیل کردند و بجای تشکر از بستن این پرونده باید ظلم ۱۲ ساله آنها به ملت ایران مطالبه شود.

امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه نباید تصور کرد که دشمنی آمریکا به پایان رسیده بلکه همواره شاهد عهدشکنی و دروغ گویی آمریکا بوده ایم، مصوبه اخیر کنگره امریکا را شاهد این ادعا اعلام کرد و گفت: کنگره آمریکا برای اینکه پول های بلوکه شده ایران، پس از برجام آزاد نشود، تصویب کرده که از این پول ها، به بهانه واهی دفاع ایران از آنچه انها تروریسم می نامند، به خسارت دیدگان تروریسم در آمریکا پرداخت کنند.

دستگاه دیپلماسی کشور در قبال فتنه انگیزی آمریکا با قدرت برخورد کند

امام جمعه دزفول  دشمنی با اسلام را ماهیت حقیقی آمریکا خواند و ابراز کرد: ما دولت آمریکا را دولتی غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شکن می دانیم و ملت بزرگ ایران به دولت آمریکا هیچ اعتمادی ندارد.

خطیب جمعه دزفول، خواستار موضع گیری قوی دستگاه دیپلماسی کشور در قبال فتنه انگیزی ها و نقشه های جدید آمریکا شد و گفت: ملت ایران، ملتی سربلند و باعزت است و زیر بار تحقیر و ظلم هیچ ابرقدرتی نرفته و نخواهد رفت.

دشمن برای انتخابات آینده دسیسه دارد

حجت الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به ثبت نام انتخابات مجلس گفت: ملت ایران، امتحانی بزرگ در پیش دارد که در آن سرنوشت کشور، نظام اسلامی و انقلاب در آن رقم می خورد و بدون تردید دشمن دسیسه هایی در نظر دارد که باید همه هوشیار باشیم.

امام جمعه دزفول  افزود: حضور حداکثری همراه با بصیرت، ضامن ادامه مسیر پیشرفت انقلاب و رشد کشور و مأیوس کننده دشمنان خواهد بود.

امام جمعه دزفول، دل سرد کردن مردم و نفوذ در نهادهای تصمیم گیر در کشور را دو نقشه دشمن برای انتخابات آینده برشمرد و گفت: یکی از راه های سد کردن نفوذ دشمن، عمل بر اساس ملاک ها و معیارهای قانونی، شرعی و اخلاقی است.

خطیب نماز جمعه دزفول، با بیان اینکه قانون و قانون مداری باید محور همه فعالیت های انتخاباتی باشد، تضعیف شورای نگهبان را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت: دشمن به دنبال ساختارشکنی و تضعیف قانون مداری است و نباید یک نهاد قانونی به خاطر اینکه بر اساس سلیقه ما تصمیم نمی گیرد مورد تهمت و هجمه قرار گیرد.

از هیچ فردی برای کاندیداتوری دعوت نکرده ام/ نهاد امامت جمعه متعلق به همه مردم است

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی، نهاد امامت جمعه را متعلق به همه مردم اعلام و با بیان اینکه نهاد امامت جمعه وابسته به هیچ شخص، گروه و یا جناج سیاسی نیست، افزود: مراجعه افراد مختلف به دفتر امامت جمعه در راستای وظیفه ذاتی این نهاد یعنی دعوت به تقوا و همدلی است و کسی مجاز نیست این جایگاه را به شخص و جریان خاصی وابسته کند.

امام جمعه دزفول  تاکید کرد: حضور کاندیداهای مختلف در دفتر امامت جمعه دلیلی بر تایید و یا دعوت وی برای کاندیداتوری انتخابات نیست و برای کاندیداتوری در انتخابات نه از کسی دعوت و نه کسی را منع کرده ام.

واکنش به پخش تصاویری از وی با برخی کاندیداهای مجلس

حجت الاسلام والمسلمین قاضی، با اشاره به دیدار با برخی کاندیداها و انتشار تصاویری از این دیدارها در دفترنهاد امامت جمعه دزفول، گفت: ملاقات های صورت گرفته با کاندیداهای مختلف در دفتر امامت جمعه در چارچوب اخلاق، دعوت به رعایت تقوا و دعوت به قانون مداری بوده است. نه دعوت به کاندیداتوری.

خطیب نمازجمعه دزفول، همچنین ارتحال رزمنده بسیجی، یوسفعلی صلواتی، پدر سه شهید دوران دفاع مقدس را به خانواده و همرزمان این بسیجی و رزمندگان  تسلیت گفت.

گفتنی است در بین الصلاتین نماز جمعه دزفول به دلیل بارش های اخیر رحمت الهی نماز شکر اقامه شد.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١۶(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٩۵(in)
محدوده دید ٠.۶(mi)
رطوبت ٢٩.٩۵(in)