افزایش ۲ هزار هکتاری باغ های مرکبات دزفول

فاقد دیدگاه 397 Views

عاون امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول از افزایش سطح باغ های مرکبات این شهرستان خبر داد و گفت:در مدت پنج سال اخیر ۲ هزار هکتار به سطح باغ های این شهرستان افزوده شده است.

به گزارش دیدنا مسعود کرمی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تولید ۱۲ نوع مرکبات در دزفول افزود:سه رقم مختلف پرتقال ، نارنگی ، نارنج ، گریپ فروت ، لیمو شیرین ،لیمو ترش ، لمون و چند نوع مرکبات دیگر در باغ های دزفول تولید می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح توسعه باغ های مرکبات دزفول در سالهای اخیر گفت:با افزایش ۲ هزار هکتاری سطح باغ های مرکبات دزفول به شش هزار و ۶۰۰ هکتار افزایش یافته است.
وی متوسط برداشت پرتقال از سطح هر هکتار باغ را ۱۴ تن عنوان کرد و گفت:متوسط برداشت نارنگی دزفول ۲۰ تن در هکتار،گریپ فروت و لیمو شیرین ۲۸ تا ۳۰ تن ،لمون ۲۵ تن و لیمو ترش ۱۲ تن می باشد.
کرمی نژاد همچنین با بیان اینکه علاوه بر مرکبات گونه های دیگری از باغ های مثمر در شهرستان دزفول وجود دارد گفت:برداشت گوجه سبز ( آلوچه ) از اواخر اردیبهشت ماه در دزفول آغاز می شود.
معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول نیز گفت:در حال حاضر ۶۳ گونه زراعی و باغی در دزفول کشت می شود که این گونه ها به همراه گونه های گل وگیاه زینتی و فضای سبز به ۱۰۰ نوع می رسند.
علی کرمی با اشاره به توسعه کشت گیاهان دارویی در شهرستان دزفول گفت:در سالهای اخیر کشت رزماری،مارچوبه و چند گیاه دارویی دیگر در دزفول آغاز شده و در حال توسعه است.
سالانه حدود ۲ میلیون تن انواع محصولات زراعی ، باغی و گل های زینتی در دزفول تولید می شود.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
١۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)