با حضور مقامات انتظامی و قضایی؛

بازسازی صحنه سرقت از طلافروشی در دزفول با حضور مجرمین+ عکس

۱ دیدگاه 2787 Views

به گزارش دیدنا، عصر امروز دو تن از سارقان طلافروشی “امیر زرگر” واقع در خیابان شریعتی دزفول که ۲۴ ساعت پس از سرقت با سرعت عمل نیروی انتظامی و نیروهای اطلاعاتی در شهرستان خرم آباد دستگیر شده بودند، جهت بازسازی صحنه جرم با هدایت نیروی انتظامی و حضور مقامات قضایی به محل سرقت آورده شدند.
این دو سارق که سن تقریبی آنها بیشتر از ۲۵ سال نبود به صورت جداگانه نحوه سرقت از این طلافروشی و متواری شدن خود و همدستانشان را از صحنه جرم تشریح کردند.
یکی از سارقین در توضیح نحوه سرقت از این طلافروشی گفت: برای اینکه چهره ما شناسایی نشود صورت های خود را بوسیله ماسک های سیاه رنگ پوشانده بودیم.
وی گفت: پس از خروج از اتومبیل بوسیله اسلحه کلاشینکفی که در دست داشتم چندین گلوله به سمت ویترین طلافروشی شلیک کردم و همدست دیگرم بوسیله پتک سنگینی که در دست داشت اقدام به خوردکردن شیشه ویترین و جمع آوری طلاهای داخل آن نمود.
این مجرم افزود: جهت ترساندن عابرین و دور کردن آنه از محل سرقت و همچنین متواری شدن از محل چندین گلوله دیگر شلیک کردم و بوسیله یک دستگاه پژوه ۴۰۵ مشکی از محل سرقت به اتفاق همدستانم متواری شدیم.
یکی از مقامات قضایی در گفتگو باخبرنگار ما گفت: خوشبختانه با انجام کارهای اطلاعاتی و انتظامی دقیق شخصی که اقدام به مالخری طلاهای مسروقه کرده بود شناسایی و دستگیر شده است.
حضور مردم و قدردانی از نیروی انتظامی جهت دستگیری این سارقین از نکات برجسته این برنامه بود.

s01 s02 s03 s04 s05 s06 s07 s08 s09 s10 s12 s13

پیشنهاد مطالعه

۱ دیدگاه

 1. ضد سرقت

  متاسفانه بر خلاف توصیه پلیس، دوربین مدار بسته کار خاصی در سرقت از طلا فروشیها انجام نمیده چون سارقین روز رو که میتونن از ماسک استفاده کنند و سارقِن شب رو هم علاوه بر استفاده از ماسک میتونن دی وی آر رو با خودشون ببرن.

  چیزی هم به اسم شیشه ضد گلوله وجود نداره که به درد طلا فروشیها بخوره به دلیل اینکه شیشه های ضد گلوله قابل اطمینان میبایست از حد اقل ضخامت ۵۰ میلیمتر در لایه های حفاظتی مختلف برخوردار باشند که در چنین حالتی طلای پشت ویترین دیگه چشم انداز مناسبی نخواهد داشت.

  شیشه هایی هم که اکنون تحت عنوان متقلبانه ضد گلوله فروخته میشوند از استاندارد مقاومت در برابر شلیک سه گلوله در سه ضلع یک مثلث ۳۵ سانتیمتری پیروی میکنند و چنانچه تعداد بیشتری گلوله به شیشه شلیک شود شیشه فرو خواهد ریخت پس این مورد نیز مناسب طلا فروشیها نیست چون سارقین مسلح که با هدف سرقت مسلحانه از ویترین حمله میکنند به راحتی با شلیک چند گلوله کل شیشه را پایین میریزند که گاها با اطمینان غیر واقعی طلا فروشها به عنوان متقلبانه این نوع شیشه های به اصطلاح ضد گلوله، هدف شلیک مرگبار سارقین از پشت همین شیشه ها قرار گرفته اند که گزارشهای مستندش در شرکت ما موجود و قابل ارائه میباشد

  قفل گاوصندوقها و خزانه های داخل طلا فروشیها هم در چشم بر هم زدنی قابل باز شدن و بدنه آنها نیز حتی اگر از بتن مسلح و قطور هم ساخته شده باشند در چند دقیقه بدون هیچگونه مشکلی قابل تخریب هستند که میتونید تصاویر و اطلاعات کاملترشو روی وب سایت http://www.secupro.ir ببینید

  در پایان حفاظت از طلا فروشیها متناسب با محل و روش سرقت به تفکیک قابل طراحی و اجراست و هیچوقت نمیشه یک طرح را که در یک طلا فروشی اجرا کردیم بتونیم لزوما در طلا فروشی دیگری هم عینا اجرا کنیم.

  در صورتیکه فکر میکنید برای طلا فروشان مفیده میتونید این پاسخ را منتشر کنید تا اگر طلافروشی سوالی در مورد روش مناسب حفاظت از خودش و اموالش در مقابل انواع سرقت داره با ما تماس بگیره.

  با تشکر
  http://www.secupro.ir
  ۰۹۳۷۱۰۷۴۴۵۷
  ۰۲۱-۲۲۵۶۴۸۰۳

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز باران
١٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٧۵(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧۵(in)