بالاخره تردد خودروی اروندی در استان خوزستان آزاد است یا نه؟

فاقد دیدگاه 251 Views

آزاد شدن تردد خودروهای منطقه آزاد اروند در خوزستان بمناسبت هفته دولت امسال ازسوی مقتدایی استاندار خوزستان، موضوعی است که کمتر کسی از آن بی خبر مانده است و حرف و حدیث های مختلفی نیز میان مسئولان کشوری و استانی بر سر آن به وجود آمده است و حتی کار بجایی رسید که یکی از مقامات انتظامی در گفت و گو با یک خبرگزاری اعلام کرد که تردد خودروها در کل استان ممنوع است.

اما از آنجا که این اتفاق رضایت برخی شهروندان را موجب شده است، نمایندگان و برخی مسئولان به نوعی مخالفت با این موضوع را مقابله با مردم قلمداد می کنند و سکوت اختیار می کنند. مردم نیز تاحدودی با این مسئله محتاطانه برخورد کرده اند، به طوری که خرید خودروهای پلاک اروند آنچنان که توقع می رفت در استان رونق پیدا نکرد.

منطقه آزاد اروند که پروانه تردد خودروها را صادر می کند، تاکنون محدوده  قابل تردد را تا مرکز استان (اهواز) پذیرفته است و صراحتا اعلام داشته چنانچه خودرو از محدوده مصوب هیات وزیران (مرکز استان) خارج گردد، قاچاقچی تلقی شده و با دارنده آن اعم از دارنده خودرو و راننده وفق مقررات برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

اما به تازگی اکبر ترکان، مشاور رییس جمهور تردد خودروهای اروند را فقط در محدوده مصوب قانونی مجاز دانست.

وی در حاشیه آغاز عملیات برداشتن دژ خاکی در مینو شهر اظهار کرد: پس از سفر رئیس جمهور در سال گذشته به خوزستان، و اعلام قرار گرفتن تمامی شهرهای آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند، وظایف سنگین‌تری به عهده منطقه آزاد اروند نهاده شد و خوشحال هستیم که عهده‌دار این وظیفه‌ایم.

وی در خصوص محدوده تردد خودروهای پلاک اروند تصریح کرد: بر اساس قانون خودروهای پلاک اروند تنها می‌توانند در محدوده منطقه و آن حوزه و شعاع تعریف شده در مصوب هیئت وزیران تردد کنند؛ مابقی آنچه که تاکنون انجام شده از نظر ما مطابق با قانون نیست و مسئولان ذیربط خود تصمیم گرفته‌اند و خود نیز باید پاسخگو باشند.

خرید خودروهای اروند مختص قشر مرفه خوزستان نبوده و گاه دیده می شود افراد با سختی و با فروش پراید خود هزینه خودروی اروندی را تهیه می کنند؛ از این رو بلاتکلیف بودن وضعیت تردد این خودروها و نظرات متناقض مسئولان، به آن دسته از افرادی که به سخنان استاندار اعتماد می کنند آسیب وارد خواهد کرد. انتظار داریم مسئولان دولتی، چه می خواهند حرف استاندار را تایید کنند و چه رد، این کار را هرچه سریعتر انجام دهند تا هرچه سریعتر جلوی خسارات احتمالی به مردم را بگیرند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
٢٣(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢٩.۶٣(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.۶٣(in)