رييس مجمع نمایندگان كارگران خوزستان گفت:​

براساس اعلام دولت، امسال نرخ تورم کاهش یافته اما این کاهش در سفره کارگران ملموس نیست.

فاقد دیدگاه 19 Views

به گزارش دیدنا محمدرضا راهداری​زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)​ منطقه‌خوزستان‏، عنوان‌کرد:​ طبق بررسی​های انجام گرفته از سال ۸۴ تاکنون شاهد عقب افتادگی ۷۳ درصدی حقوق کارگران نسبت به نرخ تورم اعلام شده توسط مراجع رسمی است.
وی افزود: انتظار می‌رود برای تعیین خط فقر یا سطوح حداقل معیشت از سوی دولت تدابیری اندیشیده شود تا حداقل مزد پوشش‌دهنده کارگری مد نظر قرار گیرد و حقوق کارگر براساس آن تعیین شود.
رییس مجمع نمایندگان کارگران خوزستان بیان‌کرد: کارگری که توانایی تامین حداقل نیازهای معیشت خود را نداشته باشد قطعا دچار انواع اختلالات روحی و روانی می‌شود و کم کم شاهد افت بهره‌وری آن خواهیم شد.
راهداری‌زاده اظهارکرد: ​با توجه به این‌که امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی عنوان شده، اساس تحقق اقتصاد مقاومتی افزایش بهره‌وری است و در کنار آن باید معیشت کارگر و نیازهای فیزیولوژی وی نیز محقق شود.
وی خاطرنشان‌کرد: به‌طور کلی نیروی انسانی اساس و عامل حیاتی یک بنگاه و سازمان است زیرا در ابتدای امر نیروی انسانی منبع اصلی است که با صرف هزینه‌هایی از قبیل آموزش و کسب تجربه به سرمایه انسانی تبدیل می‌شود و به عنوان عاملی که سهم ۵۰ درصدی از ارزش‌افزوده و افزایش بهره‌وری دارد، باید مورد توجه قرار گیرد.
رییس مجمع نمایندگان کارگران خوزستان تصریح‌کرد:​ اگر این‌گونه فکر کنیم که عدم رعایت حداقل معیشت و رفاه نسبی می‌تواند هزینه‌های بنگاه اقتصادی را کاهش دهد، اشتباه است. عدم رعایت مولفه‌های مزدی که معیشت کارگر را تامین می‌کند موجب کاهش بهره‌وری و کمیت و کیفیت تولید می‌شود.
راهداری‌زاده گفت: به عنوان مجمع عالی نمایندگان کارگران خواستار تعیین مزد کارگران برای سال آینده براساس معیار دوم ماده ۴۱ قانون کار و جبران ۷۳ درصد عقب‌ماندگی مزد در طول ۳ سال به علاوه نرخ تورم هستم.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)