برخورد قاطع ایران در صورت تعرض داعش به خطوط قرمز

فاقد دیدگاه 34 Views

به گزارش دیدنا به نقل از مهر، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع گفت: کمک‌ها و اقدام‌های خودمان را برای مقابله با جریان داعش و یا هر جریان تروریستی دیگر با هماهنگی و همکاری دولت‌های عراق و سوریه انجام می دهیم.
سردار رضا طلایی نیک معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع، در گفت‌وگو با  برنامه «من طهران» شبکه العالم با تاکید بر آمادگی ایران برای مقابله با هرگونه تعرض، اظهار داشت: هر ناامنی که در اطراف ایران و یا در منطقه اتفاق بیافتد ما از آن ناخشنود هستیم و امنیت ایران را در پیوند با امنیت منطقه می‌دانیم.
وی افزود: امنیت منطقه‌ای ایجاب می‌کند که ما هر جریانی که ماهیت تروریستی دارد و منطقه را ناامن می‌کند چه گروه‌های تروریستی، چه کشورهای فرامنطقه‌ای که در منطقه دخالت می‌کنند و چه صهیونیست‌ها را رصد کنیم.
معاون وزیر دفاع تصریح کرد: اگر تهدیدها به مرزها و یا به پایگاه‌های اعتقادی ما مانند عتبات عالیات نزدیک شود، قطعاً کمک‌ها و اقدام‌های خودمان را برای مقابله با جریان داعش و یا هر جریان تروریستی دیگر با هماهنگی دولت‌هایی که این رویدادها در آن اتفاق افتاده است، انجام خواهیم داد.
سردار طلایی نیک تاکید کرد: تمام فعالیت‌های ما با هماهنگی و همکاری دولت‌های عراق و سوریه انجام می‌شود.
وی درباره ائتلاف به‌اصطلاح ضد داعش در منطقه گفت: هدف و نوع عملکردی که ائتلاف در مقابل داعش و جریان‌های تروریستی دارد مشکوک است، چون از قبل مشخص بود که داعش و جریان‌های تکفیری تروریستی وجود دارند، اما چرا حالا ائتلاف به فکر مبارزه با تروریست‌ها افتاده است.
معاون وزیر دفاع خاطرنشان کرد: برخی کشورهایی که در ائتلاف هستند، خودشان در ارائه انواع کمک‌های مالی و تسلیحاتی به داعش نقش داشته‌اند، پس چگونه می‌توان باور کرد که می‌خواهند با این گروه تروریستی مبارزه کنند.
سردار طلایی نیک افزود: کشورهایی که حامی داعش و تروریسم در منطقه بوده‌اند برای فرار از پاسخگویی درباره علت حمایت خود از تروریست‌های عراق و سوریه و بازسازی چهره منفی خود نزد ملت‌های جهان اکنون دست به یک عملیات نمایشی هوایی زده‌اند.
وی ائتلاف ضد داعش را حرکتی سیاسی برای فرار از پاسخگویی دولت‌های حامی تروریسم و تحت فشار افکار عمومی در جهان غرب، ذکر کرد و گفت: نوع اهدافی که توسط نیروهای ائتلاف بمباران می‌شود نشان می‌دهد که این عملیات هم مشکوک است؛ چراکه فقط به داعش حمله نکرده‌اند بلکه در برخی جاها مردم آسیب دیده‌اند و در مناطقی هم به تاسیسات حیاتی کشورهای سوریه و عراق حمله شده است.
سردار طلائی نیک ادامه داد: با توجه به اینکه اخیراً به تاسیسات نفتی سوریه حمله شد و در عراق هم مردم غیرنظامی آسیب دیدند، غیرواقعی بودن عملیات علیه داعش و تروریست‌ها آشکار است و به نظر می‌رسد بیشتر اهداف تبلیغاتی دنبال می‌شود.
وی یادآور شد: اگر ریشه‌ها و خاستگاه اولیه‌ای که داعش و جریان‌های تکفیری از آنجا پرورش یافته و آموزش دیدند، تأمین، مجهز و مسلح شدند، قطع شود داعش و جریان‌های تروریستی از بین می‌روند.
معاون وزیر دفاع با بیان اینکه جریان‌های تروریستی و تکفیری با توجه به ماهیت مزدوری برای ایجادکنندگان و حامیان آن تاریخ‌مصرف دارند، گفت: با حملات هوایی نمایشی ائتلاف، داعش از بین نمی‌رود بلکه خشکاندن ریشه‌ها و سرچشمه‌های اصلی حمایت از داعش می‌تواند این گروه تروریستی را از بین ببرد.
سردار طلائی نیک با اشاره به موفقیت‌های دولت‌ها، ارتش و مردم عراق و سوریه در مبارزه با داعش و نگرانی حامیان تروریست‌ها از این روند، تصریح کرد: روندی که در عراق و سوریه طی می‌شود روند غلبه برداعش و تروریست‌ها با کمک‌های متقابل مردم، ارتش و دولت است و به نظر می‌رسد یکی از علت‌های تشکیل ائتلاف ضد داعش این بود که آمریکا و متحدان آن نمی‌خواستند در این شرایط شکست خورده و غیر سهیم در عملیات باشند.
وی گفت: آمریکا و متحدان آن مطمئن شدند داعش و گروه‌های تروریستی نمی‌توانند به اهدافشان دست یابند، لذا با جدا شدن ظاهری از جریان‌های تروریستی دست به تشکیل ائتلاف زدند تا بعداً بتوانند خودشان را از جنایت‌های داعش مبری و جدا کردند.
معاون وزیر دفاع ایران تاکید کرد: با توجه به تعامل بین ایران و عراق پیش‌بینی شده است که اگر تعرضی توسط داعش و دیگر جریان‌های تروریستی به حریم‌های امنیتی و خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران صورت بگیرید با هماهنگی و همکاری بغداد اقدام‌های قاطعی از سوی ایران برای مقابله با تهدیدها انجام شود.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٨١(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٨١(in)