سردار دکتر رئوفی نژاد

برخی همه راهبردهای نظام را تحت تاثیر جناح بازی های خود قرار می دهند

فاقد دیدگاه 40 Views

سردار رئوفی در آیین رونمایی از دایره المعارف شهدای دزفول، با تاکید براینکه همه عرصه های نظام اسلامی، عرصه رزم است، گفت: برخی انسانهای کوته بین فکر می کنند که جنگ یعنی رزم و اسلحه گرفتن! بیچاره ها یا نبودند و یا نمی فهمند یا می فهمند نمی خواهند قبول کنند و یا می خواهد سوژه داشته باشد.
به گزارش دیدنا بنقل ازدزفول امروز، مراسم رونمایی از دایره المعارف شهدای دزفول صبح امروز پنجشنبه با حضور رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در سالن سردار شهید حاج احمد سوداگر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برگزار گردید.
سردار “عبدالمحمد رئوفی ” فرمانده لشکر ۷ حضرت ولی عصر (عج) خوزستان در دوران دفاع مقدس، جنگ تحمیلی ما به ظاهر شبیه همه جنگ های دنیا بود گفت: وجه تمایز جنگ تحمیلی ۸ ساله که “دفاع مقدس” نامیده شد، بنیان های فکری و فرهنگی و دین مداری بود که به ارمغان آورد و دفاع مقدس را با همه جنگ های دنیا متفاوت کرد.
وی هدف اصلی جنگ را براندازی نظام دانست و ابراز کرد: با مقایسه مادی تجهیزات و امکانات و بررسی آمارها و اعداد نشان می داد که چیزی در مقابل دشمن نداشتیم و به جهت مادی توان تجهیزاتی و نفرات دشمن قابل سنجش با وضعیت ایران نبود.
فرمانده سابق لشکر ۳۱ عاشورا گفت: دفاع مقدس باعث شد تا همه داشته های ما خود نمایی کرده و ظرفیت های بالقوه ما بالفعل تبدیل شود.
سردار رئوفی اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس، میدان عرضه دین و دین داری، نمایش ایثار و فداکاری، میدان اطاعت از ولایت و رهبری و دل بریدن از همه وابستگی ها بود و آن چیزی که بر همه زننده همه معادلات دشمن بود این انگیزه های عمیق دین داری بود.
وی با اشاره به رویش های بی شمار انقلاب گفت: اکنون جوانان و نوجوانان بسیار زیادی در کشور وجود دارد که در جنگ نبوده و آن را درک نکرده اند ولی علاقه آنها به شهدا از همرزمان و دوستان شهید هم بالاتر است.
سردار رئوفی تاکید کرد: باید در همه عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی همان قاطعیت و روحیه انقلابی و معنوی و دین مدرای در تراز جمهوری اسلامی به صحنه بیاید.
فرمانده ارشد نظامی در دوران دفاع مقدس با اشاره به مذاکرات ۱۲ ساله هسته ای گفت: همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس، همه قدرتها و وابستگان آنها در طرف مقابل نظام اسلامی بودند و با آن ارزشها به مقابله با آنها آمدیم، امروز نیز ۱۲ سال است که شش قدرت مطرح دنیا در طرف مقابل میز مذاکرات قرار گرفته  و ایران با اتکا به همان ارزشها در حال دفاع از حقوق خود است.
فرمانده سابق لشکرهای  ۷ ولی عصر(عج) خوزستان، با تاکید براینکه همه عرصه های نظام اسلامی، عرصه رزم است، گفت: برخی انسانهای کوته بین فکر می کنند که جنگ یعنی رزم و اسلحه گرفتن! بیچاره ها یا نبودند و یا نمی فهمند یا می فهمند نمی خواهند قبول کنند و یا می خواهد سوژه داشته باشد.
سردار رئوفی با انتقاد از اولویت منافع حزبی بر مصالح کشور توسط برخی جناح های سیاسی کشور گفت: برخی ها آنقدر وابسته به جریان و جناح سیاسی خاصی هستند که همه راهبردهای نظام را تحت تاثیر جناح بازی های خود قرارا می دهند.
وی بیان کرد: میدان فرهنگ، سیاست، امنیت و اقتصاد ما عین میدان رزم است چرا که آنچه در میدان رزم موجب افتخار و پیروزی ما بود، عرضه چنین ارزشهایی بود باید این مفاهیم و ارزشها را برای رسیدن به موفقیت در همه زمینه ها عرضه کرد و به صحنه آورد.
سردار رئوفی با تقدیر از زحمات محقق و گردآورنده کتاب دایره المعارف شهدای دزفول گفت: این اثر حاصل نگاهی مسوولانه، خلاقانه و دلسوزانه به دوران دفاع مقدس است.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١٢(°C)
وزش باد ٢(mph)
فشار ٣٠.٠۴(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٣٠.٠۴(in)