رييس دامپزشكي دزفول:

بیماری تب دام های دزفول را تهدید می کند

فاقد دیدگاه 47 Views

رییس اداره دامپزشکی دزفول گفت:به دلیل سرازیر شدن رسوب به منطقه پایین دست رودخانه دز ناشی از سیل اخیر احتمال بروز بیماری تب سه روزه در دام های سنگین منطقه وجود دارد.

به گزارش دیدنا به نقل از ایرنا محسن ورجاوند روز چهارشنبه در نشست کارگروه کشاورزی در فرمانداری ویژه دزفول افزود:بجز تلف شدن تعدادی از دام های این شهرستان به دلیل طغیان رودخانه دز رسوب و آلودگی هایی نیز از مناطق بالادست رودخانه دز به سمت پایین سرازیر شده که برار سلامتی دام های سنگین خطرناک می باشند.
وی افزود:جهت جلوگیری از بروز بیماری در دام ها از فردا سمپاشی در مناطق سیل زده آغاز می شود زیرا مکان هایی که گنداب بوجود آمده موجب رشد و تکثیر مگس و حشره شده لذا از کلیه دستگاه های اجرایی در خواست می شود در این زمینه با اداره دامپزشکی همکاری کنند.
حبیب الله آصفی فرماندار دزفول نیز از کلیه ادارات ذیربط خواست همکاری لازم را جهت واکسیناسیون دام و خرید گندم با جهاد کشاورزی داشته باشند.
مدیر جهاد کشاورزی دزفول نیز گفت:تعداد زیادی از اهالی روستاها تمام دارایی خود را از دست داده اند و محصولشان نابود شده است .
احمد زارعی افزود:زمان برداشت گندم و کلزا آغاز شده و کلیه مراکز خرید گندم آمادگی خرید محصول گندم را دارند ضمن اینکه سازمان غله و بازرگانی نیز هماهنگی های لازم را جهت خرید کلزا انجام داده است.
علی کرمی معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول نیز گفت:با گذشت حدود یک هفته از سیل همچنان تعدادی از باغ های دزفول زیر آب می باشند ضمن اینکه گزارشی از زیر آب رفتن تعداد ۲۱ باغ به جهاد کشاورزی دزفول گزارش شده است.
ناصر نظر زاده دبیر انجمن صنفی کشاورزان دزفول نیز با اشاره به خسارت وارده ناشی از سیل اخیر به بخش کشاورزی دزفول گفت:اقدامات اورژانسی در این خصوص صورت گرفته و در صورتیکه ظرف هفته آینده تلاش ها ادامه نیابد بیش از ۱۵۰ هکتار از باغ های دزفول از بین می روند.
حسین صالحی زاده مشاورز امام جمعه دزفول نیز در این نشست گفت:تعدادی از طلبه های حوزه علمیه آیت الله قاضی بجای اعتکاف جهت کمک رسانی به سیلزدگان به روستاها اعزام شده اند.
رضا هودگر رییس اداره تعاون روستایی دزفول نیز گفت:همچون سالهای گذشته پنج مرکز خرید سبیلی،بنوت،بنوار،شهیون و سردشت همراه با سیلوی بتنی ۳۰ هزار تنی که امسال بهره برداری می شود کار خرید گندم در دزفول را برعهده دارند ضمن اینکه دو سیلوی زیر نظر غله وبازرگانی نیز در خرید گندم همکاری خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه هنوز طلب کشاورزان بابت فروش کلزای سال قبل پرداخت نشده است گفت:پیش بینی می شود میزان خرید گندم از کشاورزان دزفول در سال زراعی جاری نسبت به سال گذشته حدود ۲۵ درصد افزایش یابد.

سرویس : آخرین خبرها

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
١۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)