خبیر تشریح کرد:

تاثیر مقاومت خوزستان و خوزستانی‌ها در دفاع مقدس

فاقد دیدگاه 24 Views

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به پافشاری دشمن برای تصرف خاک خوزستان در دوران جنگ تحمیلی، گفت: استان خوزستان نقش بی‌بدیلی در اقتصاد کشور دارد و از نظر سیاسی نیز برای کشور بسیار مهم و تاثیرگذار بود و طبیعتا اگر دشمن می‌توانست به اهدف خود در این استان برسد به پیروزی بزرگی در جریان جنگ تحمیلی دست پیدا می‌کرد.

فرج‌اله خبیر اظهار کرد: استان خوزستان در جریان هشت سال دوران دفاع مقدس از اولین اهدافی بود که دشمن به آن حمله‌ور شد و بخش‌های مهمی از استان خوزستان را به اشغال خود در آورد و در بعضی نقاط تا عمق خاک این استان پیشروی کرد.

وی افزود: خوشبختانه با پایمردی مردم خوزستان و موقعیت‌شناسی که داشتند و همچنین فرمانی که حضرت امام(ره) در جهت بسیج مردم صادر کردند، موجب مقاومت سرسختانه و دلیرانه مردم خوزستان به ویژه مرزنشینان شد.

خبیر اظهار کرد: همین دلیرمردی‌ها و مقاومت‌های مردم خوزستان، حرکت دشمن بعثی را در حمله به میهن اسلامی ما کند و آنها را زمین‌گیر کرد. بدین ترتیب فرصتی فراهم شد تا با بسیج امکانات، کسب آمادگی لازم، آموزش نیروها و ایجاد فرماندهی مناسب در جبهه‌های جنگ، شاهد این باشیم که پس از گذشت حدود یک سال از آغاز جنگ، پیروزی‌های غرورآفرین رزمندگان ما در عرصه‌های نبرد کاملا مشهود شود و دشمن عقب‌نشینی کند.

وی ادامه داد: در واقع صلابت و پایداری مردم خوزستان در تمام عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی بود که در ان زمان توانست بر جبهه‌های نبرد تاثیرگذار باشد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: تاثیرگذاری خوزستان در عرصه اقتصادی کشور به گونه‌ای بود که در جریان جنگ تحمیلی در صنعت نفت، تولید انرژی و حتی کشاورزی کماکان به فعالیت‌های خود ادامه داد و توانست در آن شرایط هم نیازهای مملکت را برطرف کند و در این صحنه‌ها نیز افتخارآفرینی داشته باشد.

خبیر افزود: اگر در زمان جنگ برای استان خوزستان مشکلی ایجاد می‌شد، طبیعتا همه کشور تحت تاثیر قرار می‌گرفت و بی‌شک ممکن بود تحولات عمیقی در کشور پیش آید.

وی درباره ضرورت انتقال فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های بعد از جنگ، گفت: خودباوری و فعالیت‌های گسترده مردم و رزمندگان ما در دوران جنگ تحمیلی موجب بروز خلاقیت‌هایی در عرصه‌های فکری و هنری در استان خوزستان و حتی سطح کشور شده است که باید به نوعی به نسل‌های آینده منتقل شوند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان عنوان کرد: انتقال این داشته‌ها و تجارب به نسل‌های آینده محتاج این است که روش‌های مناسبی را به کار بگیریم و با استفاده از ابزار مناسب بتوانیم مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس را به خوبی به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

خبیر اظهار کرد: تلاش های زیادی در این عرصه صورت گرفته ولی نیاز است که در روش‌ها و شیوه‌هایی که برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس استفاده می‌شود، بازنگری کنیم و تلاش کنیم از ابزارهای نوین بهره بگیریم.

وی تاکید کرد: در انتقال فرهنگ دفاع مقدس و مفاهیم ارزشمند این فرهنگ غنی باید به خلق و خوی جوانانمان در شرایط فعلی هم توجه کنیم. نسلی که اکنون رشد کرده، طبیعتا افکاری متفاوت با افکار نسل گذشته دارد و نیاز است که روش‌های جدیدی برای انتقال این فرهنگ ابداع کرده و جوانان امروز را نیز در انتقال این مفاهیم و ارزش‌ها به همین نسل و نسل‌های آینده سهیم کنیم تا فرهنگ دفاع مقدس همچنان پایدار باقی بماند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١۶(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٩۵(in)
محدوده دید ٠.۶(mi)
رطوبت ٢٩.٩۵(in)