به مناسبت روز خبرنگار صورت گرفت

تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه در دزفول +عکس

فاقد دیدگاه 101 Views

به گزارش دیدنا، طی مراسمی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول که عصر امروز یکشنبه (۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۴) با حضور مسؤولان شهرستان دزفول به مناسبت روز خبرنگار در محل فرهنگسرای کوی آیت الله مدرس برگزار شد، از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه این شهرستان تجلیل بعمل آمد.
این مراسم با پخش آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی آغاز شد، در ادامه آن «نادر سعادتی فر» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول ضمن خوشامد گویی به حضار، از خبرنگاران و فعالان عرصه قلم طی تقدیر کرد.
«حبیب الله آصفی» فرماندار ویژه شهرستان دزفول به عنوان دومین سخنران این آیین گفت: خبرنگاران باید تلاش کنند تا سازمانی عمل نکنند یعنی فقط منافع سازمانی خاص را در نظر نگیرند و منصفانه و عادلانه اخبار را به مردم برسانند.
وی در ادامه به قابلیت های بالای دزفول و خبرنگارانش برای درخشش بیش تر در خوزستان و تلاش برای تاسیس تشکلی که بتواند از منافع خبرنگاران دفاع کند اشاره کرد و افزود: بنده سال گذشته به ریاست پیش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول پیشنهاد کردم جهت بالا بردن سطح معیشت خبرنگاران و اصحاب رسانه صندوق قرض الحسنه ایی ویژه این قشر زحمتکش در دزفول ایجاد شود و اینجانب متعهد شدم منابع این صندوق را پس از تشکیل از طریق قانونی فراهم نمایم و هم اکنون نیز بر عهد خود در این خصوص اصرار دارم و از هیچ کمکی در این خصوص فروگذار نخواهم بود.
همچنین در این مراسم «محمدرضا کرمی نژاد» شهردار دزفول در سخنان خود به تاثیرگذاری ویژه خبرنگاران برای ایجاد وحدت و صمیمیت در جامعه اشاره کرد و گفت: خبرنگاران باید در بیان حقایق شجاع بوده تا بدین شکل جلوی رواج شایعه و دروغ در جامعه گرفته شود.
در ادامه این مراسم «محمد ناصحی» یکی از خبرنگار پیشکسوت دزفول نیز به نمایندگی از خبرنگاران حاضر سخنانی ایراد و در خصوص مشکلات فعالان حوزه خبر گفت: عدم وجود بیمه مناسب، عدم اشتغال رسمی، نداشتن امنیت شغلی و نبود یک تشکل و سازمان که از خبرنگاران حمایت کند از مشکلات عمده ایی است که مسؤولان باید به آن توجه کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه انتقال خواسته و حرف مردم به مسولان را نه یک وظیفه، بلکه یک تکلیف برای اهالی رسانه است به خبرنگاران توصیه کرد که در بیان واقعیت و انتشار اخبار و گزارشات خود، شجاعت داشته و در این خصوص به هیچ گروه و فرد خاصی وابسته نباشند.
در خلال این مراسم نمایش طنزی به زبان محلی و موسیقی اجرا شد.
در انتهای این آیین  از خبرنگاران، اهالی قلم و اصحاب رسانه با اهدا لوح تقدیر از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هدیایی از سوی شهرداری دزفول تقدیر بعمل آمد.

kh02

kh03

kh04

kh05

kh06

kh07

kh08

kh09

kh10

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١٢(°C)
وزش باد ٢(mph)
فشار ٣٠.٠۴(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٣٠.٠۴(in)