رییس جمهور در جمع اصحاب رسانه:

تحریم ها ما را وادار به مذاکره نکرد/ به حقوق ایران احترام بگذارند، مذاکرات را تمدید می کنیم

۲ دیدگاه 127 Views

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار اصحاب رسانه با اشاره به مذاکرات تیم مذاکره‌کننده کشورمان با گروه ۱+۵ گفت: اگر امروز برای ما روشن شود که طرف مقابل ما در برابر حقوق و نظرات ملت ایران در چارچوب مقررات بین‌المللی احترام قائل است، به مذاکرات ادامه می‌دهیم و اگر ضروری و لازم باشد، زمان مذاکره را تمدید می‌کنیم.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بعد از ظهر پنج شنبه بعد از دیدار دو جانبه با کاترین اشتون گفت: آنچه که می شد بدون این توافق های سیاسی و بدون دستیابی به فهم مشترک تدوین کرد، انجام شده و حالا نیاز به آن فهم مشترک است و شاید به همین دلیل است که نیاز به تمدید مذاکرات باشد. برخی منابع ایرانی و غربی از احتمال تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران با ۶ قدرت جهانی خبر داده‌اند.
ظریف در عین حال گفته است: اگر در رایزنی های خود به توافق برسیم آن را اعلام خواهیم کرد البته هنوز دو سه روز فرصت داریم.
پایان مهلت ایران و ۱+۵ برای به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای ۲۹ تیرماه است.در شانزدهمین روز مذاکرات هسته ای، تمدید توافق ژنو محتمل ترین پیش بینی است.
رییس جمهورهم در مراسم دیدار با اصحاب رسانه ،گفت: در حال حاضر تیم مذاکره‌کننده کشورمان با حوصله در حال انجام مذاکرات است و برای دولت سخت است که وزیر خارجه‌اش برای مدت مدیدی در خارج باشد، ولی ما این را پذیرفتیم و این کار را انجام دادیم تا به دنیا نشان دهیم که اهل مذاکره و منطق هستیم.
روحانی گفت:‌ آنچه که ما در این مذاکرات می‌خواهیم برد – برد است، چیزی که به نفع همه خواهد بود. پیروزی در این مذاکرات به نفع ملت ایران، منطقه و همه خواهد بود.
رییس جمهور با بیان اینکه ما به خاطر ثبات منطقه و منافع جهانی مذاکره می‌کنیم و برای طرف مقابل نیز روشن شده است، گفت: تحریم‌ها ما را وادار به مذاکره نکرده است. ما از تحریم‌ها نترسیده و نمی‌ترسیم.
رییس جمهور گفت: ‌برنامه‌های دولت برای عبور از مشکلات بدون درنظر گرفتن حاصل این مذاکرات بوده است. و از سوی دیگر امیدواریم که طرف مقابل نیز واقعیت را درک کرده باشد.
رییس قوه مجریه دربخش دگری از سخنانش گفت : آن را بنویسیم، بر آن اصرار کنیم، تیتر کنیم و ترویج کنیم که خواست ملت است. امروز مردم ما اشتغال می‌خواهند در روزگاری که این همه جوانان تحصیل‌کرده در کشور هستند، بیکاری وجود دارد. مردم پایان رکورد تورمی را می‌خواهند، در روزگاری که در طول ۴۰ سال گذشته هیچ گاه بیکاری، تورم و رکود به اندازه زمان قبل از آغاز فعالیت دولت یازدهم نبوده است.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه مردم حل مشکلات اجتماعی، وحدت و اتحاد را می‌خواهند، گفت: نگذاریم که دیگران ما را از هم جدا کنند، ما برادریم. امیرالمومنین حتی کسانی که به جنگ با حکومت او به پا خواسته بودند آن‌ها را برادران و اهل قبله خواند. آن‌هایی که در جنگ صفین در برابر او شمشیر کشیدند از آن‌ها کلمه برادری را دریغ نکرد.
رییس جمهور ادامه داد: هرکسی را که به نفع نظام و حکومت سخن گفت‌ او را فردی وابسته به قدرت و یا رسانه او را وابسته به قدرت لقب ندهید و هرکسی که نقدی با صدای بلند و حرفی را در راستای نقد مسیر حرکت به زبان آورد، او را به عنوان وابسته به بیگانه لقب ندهیم.
روحانی افزود: آستانه تحمل‌مان را بالا ببریم. همدیگر را تحمل کنیم، همه به انقلاب، نظام، کشور و فرهنگ ایرانی و اسلامی افتخار می‌کنیم. سلیقه‌های مختلف را بپذیریم. دنیای امروز دنیای یک دستی نیست، بلکه دنیایی متنوع و متکثر است.

پیشنهاد مطالعه

۲ دیدگاه

 1. شبکه اطلاع رسانی سفیر خوزستان

  با عرض سلام و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما و بازدیدکنندگان محترم این سایت
  ورود این سایت را به عرصه اطلاع رسانی تبریک عرض مینمایم و برایتان از خداوند متعال آرزوی موفقیت و سلامتی دارم
  چند نکته به ذهنم رسید گفتم خدمتتان عرض کنم
  ۱-سایت خیلی شلوغ است و تراکم خبری و ستونی آن زیاد است
  ۲-با توجه به اینکه در شهر مقاوم و شهید پرور دزفول هستیم مبحث دفاع مقدس فراموش نشود

  • مدیریت سایت

   سلام
   باتشکر از حسن توجه شما قطعا نظرات و پیشنهادات شما مدنظر قرار خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز باران
١٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٧۵(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧۵(in)