فرمانده سپاه ناحیه دزفول:

تحقیر استکبار جهانی، دستاورد سیاسی انقلاب اسلامی است/ تشریح برنامه های دهه فجر دزفول

فاقد دیدگاه 129 Views

فرمانده سپاه ناحیه دزفول گفت: تحقیر استکبار جهانی به ویژه آمریکا و قدرت گرفتن ایران در منطقه و جهان از دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش دیدنا، سرهنگ عبدالامیر محتشمی راد، ظهر امروز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت ایام دهه فجر، ضمن گرامیداشت سی و هفتمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امیدوار هستیم هدف عظیم این انقلاب که رسیدن به ظهور حضرت ولیعصر (عج) است محقق شود چرا که همه می دانند انقلاب اسلامی ایران از نظر پیدایش از ویژگی ها و انحصارات خاصی برخوردار است.

وی دینی و مردمی بودن، سازش ناپذیری با استکبار، فرهنگی و معنوی بودن، برخورداری از رهبری شایسته و دانا، هدایت و رهبری انقلاب توسط علما و روحانیون، وحدت و یکپارچگی در مدیریت انقلاب و اطاعت مردم از امام را از جمله مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی ایران برشمرد و افزود: لازم است تا این ویژگی ها توسط نهادهای فرهنگی و صاحبان قلم به ویژه اصحاب رسانه به نسل جوان یعنی نسل های سوم و چهارم شناسانده شوند تا جوانان نیز انگیزه تداوم این انقلاب را داشته باشند چرا که اگر اینگونه نشود اهداف انقلاب کمرنگ و فراموش خواهند شد.

اهداف عالی انقلاب اسلامی

فرمانده سپاه ناحیه دزفول، نفی استبداد داخلی و براندازی رژیم شاهنشاهی، ایجاد جمهوری اسلامی درکشور، استقلال سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را نیز از اهداف عالی انقلاب اسلامی ایران برشمرد و گفت: حفظ ارزش ها و کرامات والای انسانی، آزادی انسان توام با مسئولیت دربرابر خداوند، گسترش فرهنگ اسلامی درسراسر جهان، نفی استعمار و سلطه خارجی، حمایت از مسلمانان، مستضعفان و مظلومان جهان، اجرای قوانین و مقررات الهی و مبارزه با مظاهر فساد و تباهی نیز از دیگر اهداف عالی انقلاب اسلامی ایران است.

تحقیر استکبار جهانی از دستاوردهای انقلاب است

محتشمی راد به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف نیز اشاره و عنوان کرد: در حوزه دین دستاوردهای جهانی از جمله اثبات عدم جدایی دین از سیاست و اثبات توانایی قدرت تشیع برای به دست گرفتن قدرت و اداره جامعه را داشتیم، ضمن اینکه تحقیر استکبار جهانی به ویژه آمریکا و ابرقدرت های پوشالی و عزت و قدرت گرفتن ایران در منطقه و جهان نیز از دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی کشور ما است.

ارسال تجهیزات نظامی به ۵۰ کشور جهان

وی تصریح کرد: در حوزه مردم و حکومت نیز دستاورد اتکا به مردم در حل مشکلات اساسی و برگزاری بیش از ۳۰ انتخابات با حضور آحاد مردم را داشتیم. در زمان شاه حداکثر توان نظامی ما ساخت ژ۳ و فشنگ کلت بود اما اکنون تجهیزات نظامی ما به بیش از ۵۰ کشور جهان ارسال می شود که این از جمله دستاوردهای مهم نظامی ایران پس از انقلاب است.

فرمانده سپاه ناحیه دزفول بااشاره به اقدامات گسترده پس از انقلاب در زمینه محرومیت زدایی و توسعه شبکه های آب، برق، مخابرات و ایجاد راه های ارتباطی، افزود: در حوزه آموزش وپرورش نیز اقدامات گسترده ای در زمینه مبارزه با بیسوادی و تحول در نظام تربیتی و علمی را در کشور شاهد بودیم.

مسئولان کشور درمسیر اقتصاد مقاومتی حرکت کنند

محتشمی راد همچنین با بیان اینکه متاسفانه در حوزه اقتصاد مقاومتی شاهد حرکت چشمگیری ازسوی مسئولان کشوری نیستیم، یادآور شد: به عنوان مثال انعقاد قرارداد های ورود خودرو به کشور هیچ سنخیتی با اقتصاد مقاومتی ندارد چرا که وقتی ما قادر به ساخت موشک های پیشرفته هستیم و دانش آن در کشور بومی شده است چرا به دنبال بومی کردن دانش ساخت آن خودروها نیستیم درحالی که واقعا این ظرفیت وجود دارد.

جزیره ای عمل کردن مسئولان فرهنگی دزفول

وی همچنین با انتقاد از اینکه متولیان و مسئولان فرهنگی شهرستان بستر هم افزایی را فراهم نمی کنند و به صورت جزیره ای عمل می کنند، گفت: امیدوار هستیم در ۲۲ بهمن باتوجه به حساسیت های پیرامون پس از برجام شاهد حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی باشیم چرا که قطعا دشمنان و کشورهای غربی می خواهند شاهد حرکت عظیم مردم ایران در این راهپیمایی باشند.

رای هر یک از مردم به تثبیت نظام کمک می کند

فرمانده سپاه ناحیه دزفول به انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: لازم است در انتخابات افرادی را انتخاب کنیم که اعتقادات و انقلابی بودن آنها مدنظر باشد ضمن اینکه فردی باشد که با تشر دشمنان رنگ نبازد و صحنه را خالی نکند.

محتشمی راد با تاکید براینکه مردم باید بدانند که هر رای آنها سرنوشت ساز است، تصریح کرد: رای هر یک از ما قطعا به تثبیت نظام اسلامی کمک می کند و انتخاب ما پیش برنده اهداف انقلاب خواهد بود.

دیدار با امام جمعه دزفول

وی درادامه به تشریح برنامه های سپاه ناحیه دزفول به مناسبت ایام دهه فجر پرداخت و اظهار کرد: روز اول دهه فجر که همزمان با ورود امام است در حوزه های مقاومت بسیج بلال و مالک شهرستان مراسم رژه موتوری ازپایگاه چهارم شکاری به سمت گلزار شهید آباد اجرا می شود، ضمن اینکه در همین روز به دیدار امام جمعه شهرستان نیز به منظور عهد با روحانیت خواهیم رفت.

فرمانده سپاه ناحیه دزفول بابیان اینکه مسابقات فوتسال، فوتبال، دوومیدانی و تفنگ بادی نیز در طول دهه فجر در دزفول برگزار خواهد شد، افزود: برنامه دیدار با خانواده شهدا و غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای شهرستان نیز در ۱۵ بهمن انجام می شود. جشنواره بومی، محلی مخصوص عشایر نیز در تاریخ ۱۶ بهمن در منطقه سردشت دزفول اجرا خواهد شد، ضمن اینکه مقرر شده تا با همکاری بسیج هنرمندان و اداره ارشاد شهرستان در تاریخ ۱۷ بهمن یک برنامه شب شعر برگزار شود.

محتشمی راد از برگزاری همایش سران طوایف و عشایر در ۲۰ بهمن خبرداد و افزود: درهمین روز یک جشنواره غذایی با همکاری بهزیستی شهرستان نیز در پارک دولت برگزار خواهد شد، ضمن اینکه تعدادی پروژه های محرومیت زدایی ازجمله یک خانه عالم درصفی آباد و یک باب مسجد درشهر امام و سرویس های بهداشتی در مدارس عشایری نیزدراین ایام افتتاح خواهند شد.

وی برگزاری یادواره های شهدا در پایگاه ها، زنگ انقلاب درمدارس، راه اندازی ایستگاه های صلواتی، برگزاری نمایشگاه در سالن کوثر به مدت یک هفته و برگزاری جشن انقلاب در پایگاه های مسجد نجفیه به صورت خیابانی در تاریخ ۲۱ و ۲۲ بهمن را ازدیگر برنامه های ناحیه مقاومت بسیج دزفول در ایام دهه فجر عنوان کرد و گفت: در تاریخ ۱۶ بهمن یک مسابقه نقاشی کودک در پارک خانواده برگزار خواهد شد، ضمن اینکه مقرر شده تا در ۲۲ بهمن نیز یک جشن انقلاب در پارک رعنا برگزار شود.

منبع: دز ان ان

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
٢٣(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢٩.۶٣(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.۶٣(in)