رئیس راهنمایی و رانندگی خوزستان

تردد ماشین های پلاک اروند به شهرهای استان مانعی ندارد

فاقد دیدگاه 2112 Views

سرهنگ عادل مجدمی رئیس راهنمایی و رانندگی خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص صحت خبر توقیف ماشین های پلاک اروند اظهار داشت:ما در راستای دستورات  استاندار و تصمیماتی که در استان گرفته شده است همکاری لازم را داریم و اعلام کرده ایم که تردد این ماشین ها به شهر مانعی ندارد.

وی افزود:تا حالا دستوری  مبنی بر ممنوعیت تردد خودروهای پلاک اروند به  به ما اعلام نشده است و برحسب دستور استاندار مبنی بر جواز تردد عمل خواهیم کرد اگر هم جلوی خودروی پلاک اروندی گرفته شده باشد این دلیل بر، خلاف دستور استاندار عمل کردن نیست چه بسا آن ماشین تخلفی انجام داده باشد و به این دلیل توسط پلیس متوقف شده است.

سرهنگ عادل مجدمی با اشاره به آغاز سال تحصیلی و برنامه های پلیس برای مدیریت ترافیک عنوان داشت:قبل از آغاز سال تحصیلی برای مدیریت ترافیک برنامه زیری های لازم در طول تابستان صورت گرفت مکاتبانی را با دستگاه های مسئول برای رفع نقاط حادثه خیز داشتیم در شهریور ماه خط کشی معابر، گذرگاه های عابر پیاده با نامه نگاری ما و همت شهرداری  شروع شد و هنوز ادامه داد.

وی افزود:برای سامان دهی به سرویس مدارس از مرداد ماه جلساتی با تاکسیرانی ،آموزش و پرورش و شهرداری داشتیم و خانواده ها در این رابطه می توانند به مدیران مدرسه  مراجعه کنند.

رئیس راهنمایی و رانندگی خوزستان گفت:در اکثر کلانشهرها پارکی برای آموزش مسائل راهنمایی رانندگی به صورت عملی وجود دارد که ان شالله در اهواز هم از هفته بعد شهر ترافیک بازگشایی  خواهد شد و آموزش راهور شروع خواهد شد.

سرهنگ مجدمی در خصوص تعداد دوربین های ترافیکی شهر اهواز اظهار داشت:ترافیک اهواز توسط ۷۰ دوربین رصد می شود ولی ما برای  حداقل ۴۰۰ دوربین برای کنترل و مدیرت ترافیک نیاز داریم.

وی در پایان چند توصیه به خوزستانی ها گفت:با توجه به شروع سال تحصیلی و افزایش تردد عابرین پیاده که بیشتر هم دانش آموز هستند از شهروندان می خواهیم با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و توجه بیشتری به عابرین پیاده داشته باشند.

رئیس راهنمایی و رانندگی خوزستان ادامه داد:توصیه ما این است خانواده ها برای ایاب و ذهاب دانش آموزان از وسایل عمومی استفاده کنند در مرحله بعد از سرویس مدارس و اگر خودشان هم می خواهند بچه ها را جابه جا کنند حتما قوانین را رعایت کنند و سعی کنند تا الگوی خوبی در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی برای فرزندان خود باشند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Mostly Cloudy
١۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ٣.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)