با تشخیص کادر فنی و شورای فنی

ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی مشخص شد

فاقد دیدگاه 17 Views

بعد از برگزاری انتخابی درون اردویی تیم ملی کشتی فرنگی با تشخیص کادر فنی و شورای فنی، تا حدود زیادی گره‌های اوزان باقیمانده باز شد و کادر فنی تیم ملی ترکیب مورد نظر خود را شناخت، هرچند که در یکی، دو وزن در اینکه کدام کشتی‌گیران به مسابقات جهانی و کدام به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شوند، هنوز جمع‌بندی نهایی انجام نشده است، اما ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی قابل تشخیص است.
به گزارش فارس، رقابت‌های کشتی در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی از پنجم تا نهم مهرماه برگزار می‌شود که ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در این مسابقات مشخص شد. البته فدراسیون کشتی اعلام کرده است که اسامی تیم‌های ملی کشتی را ۱۵ روز مانده به آغاز این رقابت‌ها اعلام خواهد کرد، اما با توجه به شرایط موجود تشخیص اسامی فرنگی‌کاران حاضر در این مسابقات کار سختی نیست.

با توجه به مصاحبه‌های مختلف کادر فنی و اعضای شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی، این تیم در وزن اول (۵۹ کیلوگرم) در بازی‌های آسیایی نماینده‌ای نخواهد داشت و حمید سوریان کشتی‌گیر شاخص ایران در وزن اول، تنها در مسابقات جهانی روی تشک خواهد رفت. بدین ترتیب کشتی فرنگی در اوزان ۶۶، ۷۱، ۷۵، ۸۰، ۸۵، ۹۸ و ۱۳۰ کیلوگرم در بازی‌های آسیایی شرکت خواهد کرد.
در وزن ۶۶ کیلوگرم که تکلیف روشن است و با توجه به مصدومیتی که به گفته کادر فنی، برای امین سوری نفر اول مرحله نهایی انتخابی تیم ملی، پیش آمده است و باز هم به گفته کادر فنی که وی در فاصله باقیمانده با وجود قهرمانی در انتخابی این وزن، آمادگی لازم برای حضور در این رقابت‌ها را به دست نخواهد آورد، نوروزی تنها گزینه برای حضور در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی خواهد بود.

با توجه به شرایط وزن ۷۱ کیلوگرم نظر کادر فنی این است که افشین بیابانگرد نفر اول انتخابی تیم ملی در مسابقات جهانی به میدان برود و سعید عبدولی نماینده ایران در بازی‌های آسیایی در این وزن باشد، البته عبدولی در مسابقات جهانی که ۱۲ روز قبل از بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود در وزن ۷۵ کیلوگرم به میدان خواهد رفت و با چند کیلو کاهش وزن، در اینچئون در یک وزن پایین‌تر روی تشک می‌رود.
شرایط وزن ۷۵ کیلوگرم هم با توجه به قهرمانی هادی علیزاده در انتخابی درون اردویی مشخص شده است و وی به طور حتم نماینده کشورمان در بازی‌های آسیایی خواهد بود.
در وزن ۸۰ و ۸۵ کیلوگرم هم با توجه به نتایج کسب شده و اتفاقات پیش آمده، تکلیف روشن است و حبیب‌الله اخلاقی به عنوان نماینده ایران در هر دو رویداد روی تشک خواهد رفت. در وزن ۸۵ کیلوگرم هم بعد از محرومیت طالب نعمت‌پور و عملکرد ضعیف سایر مدعیان این وزن، کادر فنی گزینه‌ دیگری به غیر کریم‌فر ندارد و دارنده مدال برنز آسیا در هر دو مسابقه روی تشک خواهد رفت.

در ۹۶ کیلوگرم کادر فنی هنوز به جمع بندی نرسیده است و از بین رضایی و علیاری یکی به مسابقات جهانی و دیگری به بازی‌های آسیایی اعزام خواهد شد. با توجه به اهمیت بالای بازی‌های آسیایی به نظر می‌رسد رضایی گزینه اصلی کادر فنی باشد، اما با توجه به سطح بالای کشتی فرنگی ایران به نظر می‌رسد اگر علیاری هم به این مسابقات اعزام شود شانس بالایی برای کسب مدال طلا خواهد داشت.
در سنگین وزن هم با وجود قهرمانی دوباره مهدی‌زاده و پیروزی مقابل باباجان‌زاده در مسابقات انتخابی، به نظر می‌رسد نظر شورای فنی و کادر فنی اعزام یکی به مسابقات جهانی و دیگری به بازی‌های آسیایی است. در این وزن هم هر کشتی‌گیری که به بازی‌هایی آسیایی اعزام شود شانس اصلی کسب مدال طلا خواهد بود.
البته با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد در این بین نظر کشتی‌گیران هم در تصمیم‌گیری‌ها بی‌تأثیر نباشد. با توجه به اینکه بازی‌هایی آسیایی از نظر مالی و جوایز تخصیص داده شده، نفع مالی بهتری برای کشتی‌گیران دارد، در اوزانی که قرار است کشتی‌گیران در یکی از این دو رویداد شرکت کنند ترجیح آنها حضور در بازی‌های آسیایی با وجود اهمیت مسابقات جهانی است.

* ترکیب احتمالی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بازی‌های آسیایی به شرح زیر است:
۶۶ کیلوگرم: امید نوروزی
۷۱ کیلوگرم: سعید عبدولی
۷۵ کیلوگرم: هادی علیزاده
۸۰ کیلوگرم: حبیب‌الله اخلاقی
۸۵ کیلوگرم: مجتبی کریم‌فر
۹۸ کیلوگرم: قاسم رضایی یا مجید علیاری
۱۳۰ کیلوگرم: بشیر باباجان‌زاده یا بهنام مهدی‌زاده‌
بر اساس تشخیص کادرفنی قرار است افشین بیابانگرد در وزن ۷۱ کیلوگرم مسابقات جهانی و سعید عبدولی در وزن ۷۵ کیلوگرم جهانی روی تشک بروند و عبدولی با کاهش وزن در بازی‌های آسیایی در وزن ۷۱ کیلو کشتی بگیرد.

از طرفی اگر قاسم رضایی در بازی‌هایی آسیایی شرکت کند، مجید علیاری در مسابقات جهانی شرکت خواهد کرد. در سنگین‌وزن هم از بین بهنام مهدی‌زاده و بشیر باباجان‌زاده یکی در بازی‌های آسیایی و دیگری در مسابقات جهانی به میدان خواهند رفت.

* ترکیب احتمالی تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی می‌تواند به شرح زیر باشد:
۵۹ کیلوگرم: حمید سوریان
۶۶ کیلوگرم: امید نوروزی
۷۱ کیلوگرم: افشین بیابانگرد
۷۵ کیلوگرم: سعید عبدولی
۸۰ کیلوگرم: حبیب‌الله اخلاقی
۸۵ کیلوگرم: مجتبی کریم‌فر
۹۸ کیلوگرم: مجید علیاری یا قاسم رضایی
۱۳۰ کیلوگرم: بهنام مهدی‌زاده یا بشیر باباجان‌زاده

مسابقات کشتی قهرمانی جهان روزهای ۱۷ تا ۲۳ شهریور ماه به میزبانی ازبکستان برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
٢٣(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢٩.۶٣(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.۶٣(in)