رئیس اداره تعاون روستایی دزفول خبر داد

تمدید زمان خرید تضمینی محصول پیاز از کشاورزان دزفولی

فاقد دیدگاه 49 Views

رضا هودگر  با اشاره به افت شدید قیمت دو محصول گوجه و پیاز در فصل برداشت آنها، اظهار کرد: به همین منظور مطابق با دستورالعمل ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی، خرید تضمینی این محصولات از کشاورزان دزفولی از ۲۵ خردادماه آغاز و تا پایان خردادماه سال جاری ادامه داشته است.

وی، قیمت خرید تضمینی پیاز توسط سازمان تعاون روستایی را هر کیلو ۲ هزار و ۴۰۰ ریال و گوجه هر کیلو ۳ هزار ریال عنوان کرد و افزود: در این مدت یک‌هزار و ۵۰۰ تن محصول پیاز و ۱۸۰ تن محصول گوجه از کشاورزان شهرستان خریداری شد.

رئیس اداره تعاون روستایی دزفول در ادامه خاطرنشان کرد: با پایان مهلت خرید محصول پیاز هنوز تعدادی از کشاورزان موفق به برداشت این محصول نشده بودند، بنابراین سرازیر شدن پیازهای باقیمانده به میدان تره بار شهرستان مجددا موجب افت شدید قیمت این محصول شد.

هودگر ادامه داد: این امر سبب شد تا با پیگیری نماینده دزفول در مجلس، فرماندار ویژه دزفول، سازمان جهاد کشاورزی و تعاون روستایی شهرستان، خرید تضمینی محصول پیاز از سوی وزارت جهاد کشاورزی تمدید شود و در تیرماه جاری نیز ادامه داشته باشد.

وی در پایان، با بیان اینکه در حال حاضر خرید مجدد پیاز به قیمت تضمینی در مرکز خرید محصولات کشاورزی تعاون روستایی دزفول واقع در منطقه سبیلی در حال انجام است گفت: با توجه به اینکه وظیفه ما تنظیم قیمت است، بنابراین در صورت تثبیت و افزایش مجدد این محصول کشاورزان می‌توانند محصول پیاز خود را برای فروش به میدان تره‌بار ببرند.

سرویس : آخرین خبرها

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٨۴(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٨۴(in)