رئیس اداره ارشاد دزفول

تنها سینمای دزفول مجهز به پخش سیستم دیجیتالی شد

فاقد دیدگاه 49 Views

به گزارش دیدنا ؛غلامعلی تاج امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: سینمای مجتمع فرهنگی دزفول مجهز به پخش سیستم دیجیتال شد و در حال حاضر تمام پخش فیلم‌ها در این سینما به‌صورت دیجیتالی انجام خواهد گرفت.

وی افزود: با توجه به گسترش روزافزون تکنولوژی و صنعت سینما در سطح جهان و همگام شدن با این روند رو به جلو و ایجاد شرایطی مناسب برای استفاده عموم مردم از پیشرفته‌ترین سیستم‌های دیجیتال پخش فیلم، با پیگیری‌های به‌عمل آمده با موسسه سینما شهر و نشست‌های مختلف با مسئولان آن در تهران، موفق شدیم نظر آنها را برای تجهیز سینمای مجتمع فراهم آوریم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول تصریح کرد: تجهیز سینمای این شهر بالغ بر ۵۰ میلیون تومان هزینه در برداشت که بـا پیگیری‌های مسئولان سینما شهر و حضور در تهران موفق شدیم نظر آنها را برای اهدای این سیستم به‌عنوان هدیه‌ای برای مردم هنردوست دزفول جلب کنیم.

تاج ادامه داد: در حال حاضر توسط کارشناسان موسسه سینما شهر، سیستم دیجیتالی سینما نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی از خصوصیات بارز این سیستم را به‌روز کردن فیلم‌های سینمایی و همزمان با تهران، پخش صدای دالبی که به‌صورت بسیار شفاف ارائه خواهد شد و کیفیت بالای تصویر، امنیت بسیار بالای فیلم‌ها، سهولت کار با سیستم و عدم نیاز به اپراتور متخصص، هزینه پایین ارسال فیلم از دفتر پخش، هزینه‌های بسیار پایین برای تهیه کننده و اکران همزمان و امکان پخش همزمان چند فیلم در چند سالن برای سینماهایی که بیش از یک سالن دارند، برشمرد.

تاج در پایان اظهار امیدواری کرد که با نصب این سیستم، همه علاقه‌مندان به عرصه سینما بتوانند از این صنعت بسیار ارزشمند در دنیای امروز، نهایت استفاده را ببرند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٨۴(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٨۴(in)