در آستانه 4خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول

توهین بی سابقه به مردم دزفول و سیاه نمایی فقط به خاطر برگزاری یک کنسرت؟!

فاقد دیدگاه 42 Views

پس از کش و قوسهای فراوان بالاخره کنسرت رضا صادقی با حمایت و همدلی و همزبانی مردم و مسئولین شهرستان در شرایطی سالم در دزفول برگزار شد.
ولی از سویی برخی تندروها که به دنبال انشقاق میان مردم و روحانیت و هستند، هنوز دست برنداشته و به دنبال متشنج کردن فضای شهر هستند از توهین به امام جمعه محبوب دزفول تا سرودن هجویاتی که مردم دزفول را به باد توهین و افترا گرفته است.
به طور گسترده درفضای مجازی و گروههای مجازی موبایلی منتشر می کنند و قصد دارند از این موضوع به عنوان نوعی فرار به جلو استفاده کنند شعر مورد نظر که نوعی سوء استفاده نا صواب از اصل شعر و سروده دکتر محمد رضا سنگری است را در ذیل می خوانید:

این سروده مشاعره گونه ای است خطاب به آقای دکتر محمدرضاسنگری: در پاسخ به سروده ی « منظومه شهر من » – بخش آخر

( نام سراینده ی شعر زیر : محفوظ است )

«مظلمه ی شهر من»

( بعلت اینکه در شعر منتشر شده توهین هایی نا روا نسبت به دزفول وجود داشت حذف کردید، ولی قطعا در اختیار مسئولین امر جهت رسیدگی قرار خواهد گرفت)

پانوشت:

شعر و یا نوشتار منتشر شده با عنوان مظلمه ی شهر من در فضای مجازی نشر گردید که نویسنده به دلیل مطلب سراسر توهین خود به دزفول قهرمان نخواسته یا بهتر است بگوییم جرات آن را نداشته نام خود را در ذیل یا عنوان آن بیاورد. و توسط شخصی که مشخص است منتشر گردیده است به هر حال در این باره ذکر چند نکته را لازم دانستیم.
۱- نشر این مطلب در آستانه ی چهارم خرداد روز مقاوت دزفول قهرمان جای تاسف و البته تامل دارد که واقعا کدام فرد یا افراد و با کدام هدف در این برهه از زمان این مطلب را نشر داده اند؟
۲- این که نگارنده محترم شعر از شعر و شاعری نصیبی دارد که حتما دارد ولی شاید این شاعر عزیز در این راه بازیچه شده و افرادی از ذوق هنری اش سوء استفاده نموده اند و اگر نه شخصی که خود این شعر را انتشار داده است که باید در دزفولی بودن او تردید کرد که هیچگاه یک انسان سرزمین آبا و اجدادی خود را اینچنین ویرانه ای که در این مطلب آمده ترسیم نمی کند.
۳- تهمت وجود این همه فحشا و منکرات آشکار در مورد دزفول، که بی تردید، در مورد مشهورترین شهرهای فاسد جهان هم اینچنین ذکر نمی شود گناهی فاحش، تهمتی ناروا و غیرقابل بخشش است.
۴- اگر این شهر اینقدر فاسد است و شما اینقدر مسلمان پس از این جا برویدو یا اگر رفته اید در همانجا بمانید تا مثل مردم این شهر نشوید!
۵- آیا فرماندار محترم،نیروی محترم انتظامی، دادگستری، شورای اسلامی شهر، شهردار محترم و در راس آنها امام جمعه محترم شهرستان دزفول، در برابر این همه توهین که به مردم این شهر مظلوم در آستانه روز دزفول شده است ساکت خواهند ماند و مدعی العموم بر علیه عوامل این بی حرمتی و کژدهنی به مردم این شهر ساکت خواهد بود؟
۶- این که برخی تازه به دوران رسیده ها که در دوران جنگ هنوز به دنیا نیامده بودند از نام شهدا و جانبازان سوء استفاده کنند و هر چه بخواهند بگویند و افتخارات این شهر را که به کوری چشم دشمنانش راسخ و استوار و پابرجاست لجن مال کنند را همه مردم شهرستان دزفول تاب نمی آورند.
۷- مسیولین محترم و مردم عزیز و غیرتمند دزفول خود می دانند که با مواردی که پیش می آید چگونه برخورد کنند تا ایجاد تشنج نشود البته اگر برخی فعالان ۲۴ ساعته کلاس درس را رها نکرده و در فضای مجازی پرسه نزنند!
۸- جالب است که برخی خود را مدافع ولایت فقیه و مقام معظم رهبری می نامند ولی مهم ترین فرمایش ایشان و صد البته امام راحل و عظیم الشان که به مناسبت های مختلف و بارها و بارها تکرار شده است را که چیزی جز وحدت کلمه و دوری از ایجاد اختلاف و سیاه نمایی اوضاع است را نادیده می گیرند و وقتی منافعشان در خطر است دیگر نیازی به اطاعت امر ولی امر نمی دانند!
۹- در این راستا جا دارد که همه نخبگان دینی و فرهنگی بخصوص روحانیت معظم شهرستان دزفول دست به کار شوند و به این هجمه ها که به شهر مظلوم دزفول عزیز شده است پاسخ دهند.
۱۰- از استاد ارجمند، محقق شهیر عاشورایی، شاعر، نویسنده و…. عزیز شهرمان دکتر محمد رضا سنگری که در سالهای انقلاب، دفاع مقدس و تا کنون در هر عرصه ای از انقلاب، نظام و رهبری معظم انقلاب دفاع کرده اند و بسیاری از شهدای جنگ تحمیلی همرزم و همسنگرشان بوده اند به خاطر منظومه زیبایی که نگاشته اند تشکر می کنیم.
چراغی را که ایزد بر فروزد هر آن کس پف کند ریشش بسوزد.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١٨(mph)
فشار ٢٩.٧۵(in)
محدوده دید ٠.۵(mi)
رطوبت ٢٩.٧۵(in)