فرمانده نیروی انتظامی خوزستان

تیراندازی در مراسم عروسی هیچ زوجی را خوشبخت نمی کند

فاقد دیدگاه 30 Views

سردار محمدرضا اسحاقی، فرمانده نیروی انتظامی خوزستان در خصوص تیراندازی در عروسی ها و مراسمات ختم اظهار داشت:همکاران ما تلاش زیادی برای کاهش تیراندازی ها در مراسمات عروسی و ترحیم انجام داده اند کسانی که اقدام به این کار کرده اند و حتی سلاح مجوز دار داشته اند مجوزهای آنان را باطل کرده ایم و سلاحشان را تحویل سیستم قضایی داده ایم و جرایمی برای آنها وضع شده است.

وی ادامه داد:با توجه به فراگیر بودن این موضوع صرفا با برخوردسلبی راه به جایی نخواهیم برد و یا اینکه خیلی زمان خواهد برد بهترین راه این است که اصحاب رسانه این مسئله را با مردم در میان بگذارند.

سردار محمدرضا اسحاقی گفت:فکر می کنم چهار سال است با افراد مختلف در این رابطه جلسه گذاشته ام که این کار چه مزیتی دارد؟ چه مشکلی را حل می کند؟تیراندازی برای آن عروس خانوم یا صاحب مجلس عزا چه ویژگی دارد؟

وی افزود:متاسفانه در طول سال ما شاهد تبدیل عروسی های زیادی به عزا بوده ایم باید به مردم این موضوع گوشزد شود این بچه ۱۱ ساله که چند روز پیش در یک عروسی در مسجد سلیمان کشته شد چه گناهی کرده است ؟یا آن عده ایی که زخمی شدند و تا آخر عمر فلج شدند چه گناهی کرده اند؟

فرمانده انتظامی خوزستان تاکید کرد:هیچ عروس و دامادی با تیراندازی در مراسم عروسیشان خوشبخت نمی شوند هیچ مرده ای هم با تیراندازی به بهشت نمی رود این کار جز هزینه و ضرر برای جامعه هیچ سودی ندارد از اهل قلم می خواهم برای حل این معضل دست به قلم ببرند.

اسحاقی در خصوص رمالی در استان عنوان داشت:برخی افراد شیاد و سودجو از صفا و ساده دلی مردم استفاده می کنند بحث رمالی و فالگیری در بین زنان متاسفانه بیشتر شایع است دین مبین اسلام هم این چیزها را تایید نمی کند افرادی برای کاسبی دست به رمالی می زنند و فجایعی مرتکب می شوند.

وی ادامه داد:اصل این است که مردم از این امور پرهیز کنند راه مداوا کردن مشکلات رمالی و فالگیری نیست این امور هیچ سنخیتی با اعتقادات مردم ندارد آنچه ما شاهدیم تبعات منفی رمالی است.

فرمانده انتظامی خوزستان تاکید کرد:مردم افرادی را که رمالی می کنند به ما معرفی کنند تا با آنها برخورد جدی صورت بگیرد ما هم افرادی را شناسایی کرده ایم و تحویل دستگاه قضا داده ایم و با آنها برخورد خواهد شد ولی چون این کار جاذبه های دارد وبعضی افراد به آنها رجوع می کنند فضایی برای این افراد شیاد فراهم کرده است این فعالیت ها غیرقانونی است و مردم اقبالی به آنها نشان ندهند.

سردار اسحاقی اضافه کرد:آنچه که مسلم است تا امروز مصوبه ای دال بر توقیف ماشین های پلاک اروند نداشته ایم و گزارشی مبنی بر توقیف خودروهای پلاک اروند به دست ما نرسیده است و در خصوص موارد مربوط به این مساله مسئولین منطقه آزاد اروند می بایست اظهار نظر کنند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)