جزئیات دستگیری سارقین طلافروشی دزفول

فاقد دیدگاه 29 Views

به گزارش دیدنا به نقل از دزفول امروز: ۱۸ و ۱۵ دقیقه روز شنبه بود که ۴ سارق مسلح به یک طلا فروشی در یکی از پر ترددترین خیابان های شهر دزفول دستبرد زده شد.

ساعاتی از این اتفاق نگذشت که با سرعت عمل بسیار بالای نیروهای زحمت کش انتظامی، با انجام کارهای دقیق اطلاعاتی پس از شناسایی سارقین، محل اختفای آنها شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دو نفر از این سارقان که خرم آبادی بوده در آن شهر دستگیر شدند.

طی تماس های جداگانه خبرنگار دزفول امروز با مهندس آصفی فرماندار ویژه دزفول و مهندس علی پور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول این خبر تائید و دادن اطلاعات بیشتر را به بعد از تکمیل اطلاعات موکول کردند.

در این راستا بر اساس اطلاعات بدست آمده توسط این سرویس خبری از شاهدین عینی، مغازه دارهای اطراف، فیلمهای عابرین و گفتگو با برخی منابع آگاه جزئیاتی از این حادثه را بدین گونه می توان اشاره کرد:

این سارقان که سابقه دار نیز هستند چند روزی مغازه مورد نظر را زیر نظر گرفته بودند، که با یک نقشه حساب شده، همزمان اقدام به تصادفی ساختگی در ۵۰ متر بالاتر برای مسدود کردن خیابان می نمایند تا زمینه برای فرار سارقین اصلی فراهم شود.

اتومبیل ۴۰۵ مشکی با چهار سرنشین به نزدیکی مغازه طلافروشی آمده و سه نفر که لباس سیاه رنگ پوشیده و صورت خود را پوشیده بودند از آن خارج می شود. این سه نفر مسلح که به همراه خود سلاح کلانشینکف و کلت کمری داشتند، با شلیک هوایی قصد دور کردن مردم از منطقه را نموده و پس از آن با شلیک گلوله به ویترین مغازه، دو نفر سارق دیگر اقدام به جمع آوری طلاها می نمایند.

همزمان با این اتفاق صاحب مغازه، کنترلر درب برقی مغازه را فشار می دهد که در طی چند ثانیه تا پائین آمدن آن سارقین به سرعت اقدام به برداشتن طلاها می نمایند.

همزمان با آن سارق مسلح نیز برای پراکنده کردن مردم اقدام به شلیک هوایی می نماید که با اتمام سرقت سریعا از محل متواری و برای کاهش احتمال دستگیری خود به سمت خرم آباد حرکت می نمایند.

با رصد و اقدامات پیچیده اطلاعاتی، مسیر این خودرو به اندیمشک و خرم آباد رصد شدند. اقدام سریع و غافلگیرانه نیروهای انتظامی به قدری قاطعانه بود که سارقین تصور آن را هم نکرده و در یک عملیات ضربتی تعدادی از این سارقان بازداشت شدند.

سارقان در این سرقت موفق به سرقت یک و نیم کیلو طلا شده بودند که با اقدامات سریع نیروهای انتظامی و امنیتی، از مخفی گاه آنها طلاها و سلاح های جنگی آنها کشف و مصادره شد.

سرویس : آخرین خبرها

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز لطیف
٢٠(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)