در نشست مطبوعاتی فرماندهی انتظامی دزفول مطرح شد:

جزئیات سرقت طلافروشی/ راه اندازی پلیس فتا/ افتتاح کلانتری جدید/ دستگیری اعضای گروه «یمانی» در دزفول

فاقد دیدگاه 1943 Views

به گزارش دیدنا، پیش از ظهر امروز – چهارشنبه – نشست مطبوعاتی فرماندهی انتظامی شهرستان دزفول با حضور خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات در محل ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد.
در ابتدای این برنامه سرهنگ پاسدار” احمد چنداز” ضمن خیر مقدم به خبرنگاران و تمجید از عملکرد اهالی رسانه گفت: کار خبرنگاران در راستای کار پلیس است و در اصل می توان کار رسانه ها و مطبوعات را مکمل کار پلیس دانست که این امر اهمیت کار خبرنگاران عزیز را نشان می دهد.
فرمانده انتظامی دزفول افزود: پلیس همیشه و در همه حال در کنار مردم بوده است و از نظر من مردم عزیز باید حقوق قانونی خود را از پلیس مطالبه نمایند و اگر به هر دلیل نمی توانند به صورت مستقیم مطالبه گر حقوق خود باشند رسانه ها و اهالی مطبوعات بهترین پل ارتباطی میان مردم و پلیس هستند و می توانند نقش برجسته ایی را در این خصوص ایفا نمایند تا بدین شکل پلیس بتواند وظایف خود را بصورت شایسته ایفا نماید.
وی خاطر نشان کرد: بیش از ۵۰ درصد وظایف نیروی انتظامی خدماتی است که این خدمات ممکن است از دید مردم پوشیده باشد در حالی که ۵۰ درصد انرژی و نیروهای پلیس در این خصوص بکار گرفته می شوند که از جمله این خدمات می توان به امور گذرنامه و تشخیص هویت و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.
چنداژ با اعلام خبر راه اندازی پلیس فتا در دزفول گفت: خوشبختانه همگام با پیشرفت علم و فناوری نیروهای متعهد پلیس مجهز به فناوریهای نوین علمی شده اند که این امر با راه اندازی پلس فتا در ناحیه انتظامی دزفول عینیت بیشتری یافته و هم اکنون، پلیس فتا در دزفول با تمامی قوا و فنآوری ها در اختیار خود با مجرمین این حوزه برخورد قاطع خواهد کرد.
عضو شورای تامین شهرستان دزفول در خصوص سرقت از طلافروشی خیابان شریعتی دزفول گفت: یکی از مشکلات عمده ما در دزفول پراکندگی مغازه های طلافروشی در سطح شهر است که این امر کنترل و نظارت همه جانبه و دقیق را قدری مشکل می کند و متاسفانه باید عرض کنم که برخی از طلافروشان حداقل های حفاظتی و امنتیتی اعلام شده توسط پلیس را رعایت نکرده و زمینه را برای بروز بزه فراهم کرده و پس از انجام جرم کار پلیس را جهت دستگیری مجرمین دشورا می کنند.
وی افزود: از جمله این تمهیدات حفاظتی می توان به نصب دوربین های مداربسته مطمئن در محل کسب اشاره کرد که در خصوص مورد سرقت اخیر اینکار بدرستی انجام نشده است.
چنداز ضمن گلایه از انتشار برخی شایعات بی پایه و اساس در خصوص حادثه اخیر گفت: متاسفانه برخی با انتشار شایعاتی در خصوص دستگیر شدگان و ایجاد ابهام در جامعه سعی در تشویش اذهان عمومی دارند که توصیه می کنم این افراد رویه خود را در این خصوص اصلاح نمایند.

e01

فرمانده انتظامی دزفول ضمن اعلام کذب بودن ایجاد تصادف ساختگی توسط سارقین قبل از ارتکاب سرقت جهت مسدود کردن خیابان گفت: اصلا تصادف ساختگی در کار نبوده و سارقین طبق برنامه ریزی انجام شده در کمتر از ۴۰ ثانیه اقدام به سرقت فقط بخشی از طلاهای درون ویترین این مغازه نموده اند که متاسفانه نیروهای مستقر در چهار راه شریعتی در حین ارتکاب سرقت به محل دیگری جهت تصادفی که رخ داده بود اعزام شده بودند و قطعا اگر نیروهای متعهد انتظامی در صحنه حضور داشتند تا پای جان و شهادت با مجرمان برخورد می کردند.
وی افزود: مجرمان که با همکاری پلیس آگاهی لرستان دستگیر شده اند  به صراحت به جرم خود اعتراف کرده و در بازسازی صحنه جرم دقیقا نحوه سرقت از این طلافروشی را برای مقامات قضایی و انتظامی توضیح دادند و با انجام عملیات پلیسی ویژه مال خر نیز دستگیر شده که جهت تحقیقات و یافتن محل اختفای طلاهای مسروقه در حال حاضر در اختیار پلیس استان لرستان است.
چنداز در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وظایف پلیس و لزوم اطلاع رسانی درست به مردم در خصوص حوادث پیش آمده گفت: پلیس در انتشار اخبار محدودیت های خاصی دارد که این ناشی از کار حساس این نیرو است.
وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران در خصوص استفاده نامتعارف از سلاح های شکاری دارای مجوز گفت: اعطای مجوز برای سلاح ارتباط چندانی با نیروی انتظامی ندارد و در حوزه اختیارات اسلحه و مهمات ارتش است و نیروی انتظامی یکی از مراجع تائید صلاحیت افراد جهت احراز مجوز سلاح است که در موارد متعددی افراد معرفی شده به این نیرو در خصوص دریافت مجوز سلاح تائید صلاحیت نشده اند.
وی افزود: استفاده از سلاحی که دارای مجوز باشد در موارد غیره مجاز و نامتعارف ضمن برخورد پلیسی و قضایی موجب ابطال مجوز سلاح شده و صاحب مجوز اسلحه دیگر نمی تواند مجوز نگهداری سلاح را مجددا کسب نماید.
چنداز در خصوص دستگیری تعدادی از اعضای گروه”یمانی” در دزفول که خبر آن پیش از این در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان دزفول توسط رئیس دادگستری جدید و دادستان پیشین دزفول اعلام شده بود گفت: دستگیری این افراد توسط سایر مراجع انجام شده است.

e02

فرمانده انتظامی دزفول در ادامه این نشست با تشریح برنامه های هفته نیروی انتظامی گفت: در هفته نیروی انتظامی ناحیه انتظامی دزفول برنامه های مختلفی خواهد داشت که از جمله آنها می توان به افتتاح کلانتری ۲۰ در کوی زیباشهر، راه اندازی دوربین های کنترل و نظارت انتظامی در سطح شهر دزفول، خدمات دهی رایگان پزشکی توسط بهداری این نیرو و برگزاری پیاده روی خانوادگی برای پرسنل انتظامی دزفول و خانواده هایشان اشاره کرد.
در انتهای این نشست سرگرد “شیری” ریاست حفاظت اطلاعات فرماندهی انتظامی دزفول در سخنان کوتاهی ضمن تقدیر از تلاش خبرنگاران و اهالی رسانه، تعامل پلس با رسانه ها را موجب تنویر افکار عمومی و ایجاد آرامش در جامعه دانست.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١۶(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٩۵(in)
محدوده دید ٠.۶(mi)
رطوبت ٢٩.٩۵(in)