استاندار خوزستان:

جوانان دین گریز نیستند / اگر در برابر تغییر مقاومت کنیم دچار مشکل می شویم

فاقد دیدگاه 18 Views

استاندار خوزستان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان خوزستان گفت: امروزه شاید تغییر رفتار جوانان نشان گر این باشد که تلقی ها از از دین تغییر یافته است اما جوانان دین گریز نیستند.به گزارش دیدنا، عبدالحسن مقتدایی در این جلسه که صبح امروز در سالن جلسات استانداری خوزستان و با حضور دبیر شورای پژوهش و فناوری وزارت ورزش و جوانان و معاون سیاسی اجتماعی استاندار برگزار شد گفت: در خانواده به جوانان بیش از حد بها داده می شود اما نظام برنامه ریزی ادارات از نظر پرداخت به جوانان دچار مشکل است.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: گاهی مذهب در جایی به قدری پررنگ می شود که دل افراد را می زند و در قالب مخالفت خود را نشان می دهد به طوری که در دوره ماقبل انقلاب، برخی افرادی که با سیستم مشکل داشتند از پیروان بهائیت حمایت می کردند. برخی رفتارهایی که از جوانان ما سر می زند دین‌گریزی نیست بلکه لجاجت است.
وی یادآور شد: با گذشت ۳۵ سال از وقوع انقلاب اسلامی، اکنون زمان بسیار مناسبی برای نقد و تجزیه تحلیل روندی است که تاکنون طی شده؛ خوشبختانه اسلام با داشتن احکام ثانویه دین انعطاف پذیری است اگر در برابر تغییر مقاومت کنیم دچار مشکل می شویم.مقتدایی به رفتارهایی اشاره کرد که به افراد تحمیل شده و در اثر استمرار نهادینه می شود و افزود: زمانی در ادارات بانوان موظف به پوشیدن لباس های تیره بودند، در حالی که قرار نیست این همه برای زنان محدودیت قائل شوند ولی مردان نگاه خود را نپوشانند.

استاندار خوزستان یادآور شد: هرچه محدودیت بیشتر باشد، حرص بیشتری در افراد به وجود می آید و هرچیزی به نماد مخالفت با یک موضوع جدی تبدیل شود، توسط افراد زیادی تکرار خواهد شد.وی تاکید کرد: مردم به ارزش های خود معتقدند و هم در مراسم ۲۲ بهمن که نماد غیرت ملی ماست و هم در روز قدس که نماد دینی است حضور دارند.

مقتدایی هم چنین گفت: قرار نیست هرکس بدون کار علمی در دوره مسئولیتش نسخه ای بپیچد و این کار درستی نیست؛ به طور مثال گاهی با متولدین دهه هفتاد و هشتاد همان طوری رفتار می شود که با متولدین دهه شصت که این نشانگر جمود فکری است.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه فقه اسلام فقه پویایی است و بر اساس شرایط زمانی و مکانی مختلف امکان صدور احکام ثانویه وجود دارد.

وی افزود: برخلاف آقای حسن زاده (نماینده دبیرخانه شورای عالی جوانان کشور) معتقدم خانواده وظیفه خود را به طور تمام و کمال در تربیت فرزند ایفا می کند، به طوری که امروزه ۸۰ درصد والدین نسبت به شرکت فرزند واجب‌التعلیم خود در مدرسه حساس هستند؛ بسیاری از معضلات اجتماعی در اثر غلیان بلوغ و دسترسی های خارج از خانواده به فرزندان وارد می شود.

استاندار خوزستان تاکید کرد: شروع همه این انحراف‌ها از مصوبات و آیین‌نامه‌ها است، زیرا وقتی اعلام و ابلاغ می‌شود که دستگاه‌ها موظف‌اند بخشی از هزینه‌ها و درآمدهای خود را به ورزش یا آموزش اختصاص دهند، از همان ابتدا این ۲ را از هم جدا نمی‌کنند تا هم آموزش و هم ورزش باشد.

وی ادامه داد: نبود اشتغال نخستین آسیب را به جوانان هنگامی که مملو از نیازهای عاطفی و غریزی فارغ التحصیل می شوند وارد می کند؛ در حالی که ظرف و مظروف باید با یکدیگر متناسب باشند.

مقتدایی عنوان کرد: علت اصلی نبود اشتغال، وجود نداشتن پایش در جامعه است و دلیل نبود پایش نیز، وجود نداشتن گوش شنوا است.

استاندار خوزستان افزود: وقتی جوان به حرام ارزان دسترسی دارد، دیگر برای ازدواج تلاشی نمی کند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١۶(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٩۵(in)
محدوده دید ٠.۶(mi)
رطوبت ٢٩.٩۵(in)