فرمانده انتظامی دزفول:

خبرنگاران افسران افتخاری در پیشگیری از وقوع جرم هستند

فاقد دیدگاه 1727 Views

به گزارش دیدنا، به مناسبت روز خبرنگار نشست خبری فرمانده انتظامی دزفول با اهالی رسانه و مطبوعات در محل ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد.
در ابتدای این نشست سرهنگ پاسدار “احمد چنداز” ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار فرارسیدن روز خبرنگار را به اهالی رسانه و مطبوعات تبریک گفته و از همکاری و همیاری رسانه های شهرستان با نیروی انتظامی تشکر و قدردانی نمود.
وی با تاکید بر نقش مهم خبرنگاران در پیشرفت و تعالی جامعه، گفت: خبرنگاران به عنوان دیدبان جامعه جز اثرگذارترین اقشار جامعه بوده و به نوعی پل ارتباطی مردم و مسولان می باشند که با رصد صحیح اوضاع و احوال جامعه می توانند نقاط قوت را تقویت و ضعفها را جهت مرتفع نمودن به مسئولین گوشزد نمایند.
چنداز افزود: خبرنگاران افسران افتخاری در پیشگیری از وقوع جرم و بزه در جامعه بوده و بسیاری از مشکلات جامعه با پیگیری و مطالبه خبرنگاران قابل حل هستند.
فرمانده انتظامی دزفول تصریح کرد: یکی از رسالت های مهم اهالی رسانه خصوصا خبرنگاران کمک به ایجاد احساس امنیت در جامعه است که این امر در راستای اهداف عالیه ناجا بوده و رسانه در این خصوص می توانند بازوی توانای این نیرو باشند.
عضو شورای تامین شهرستان دزفول در خصوص ارتقای سطح کیفی برخورد با مراجعان به یگانهای مختلف انتظامی گفت: با توجه به اهمیت تکریم ارباب رجوع، استاندارد سازی نحوه رفتار پلیس با مردم یکی از اولویت های اصلی ناجا در سراسر کشور است که در این زمینه به صورت محسوس و نامحسوس توسط معاونت اجتماعی ناجا نظرسنجی های متعددی از مردم در خصوص نحوه برخورد عوامل این نیرو با مراجعان انجام شده که نیروی انتظامی دزفول خوشبختانه نمره قبولی از مردم دریافت کرده است.
وی در خصوص آمار و نرخ وقوع جرم و بزه در شهرستان گفت: نرخ وقوع جرم در شهرستان دزفول به ازای هر ده هزار نفر ۶۴ مورد است که این آمار پایین ترین نرخ وقوع جرم بین شهرستان های همتراز در استان است.
چنداز بیان داشت: ناجا جهت جلب مشارکت مردمی در ایجاد امنیت طرح “پلیس افتخاری” را اجرا کرده و افراد واجد شرایط در سنین مختلف در زمینه های مختلف آموزش، اطلاع رسانی و عملیاتی با پلیس همکاری می کنند که خوشبختانه عضویت در پلیس افتخاری در دزفول با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده و پس از جذب داوطلبان هم اکنون مسولین امر در حال ساماندهی این نیروها هستند.
وی از کسانی که علاقمند به همکاری با فرماندهی انتظامی دزفول در قالب پلیس افتخاری هستند خواست تا با مراجعه به کلانترها از شرایط و ضوابط مورد نیاز آگاهی یابند.
فرمانده انتظامی دزفول با توجه به حساسیت های مردم و مسئولین در خصوص وقوع سرقت گفت: برخورد پلیس با سارقان بدون هر مماشاتی صورت می گیرد و پلیس در امر پیشگیری از وقوع سرقت و دستگیری سارقان تمام تلاش خود را می نماید اما در این خصوص نیاز است که شهروندان محترم نیز نکات حفاظتی و ایمنی را در خصوص پیشگیری از سرقت اتخاذ نمایند و به نوعی راه را بر سارقان جهت ارتکاب سرقت بسته و با نیروی انتظامی همکاری نمایند.
وی با اشاره به تعدا موتورسیکلت های موجود در شهرستان گفت: طبق آمار ارائه شده توسط پلیس راهور دزفول تعداد ۲۰۰ تا ۲۳۰ هزار موتور سیکلت در سطح شهرستان در حال تردد هستند که بر اساس آمار موجود نرخ سرقت موتور سیکلت در سال حدود یک درصد است که با هوشیاری صاحبان موتورسیکلت ها در رابطه با رعایت موارد حفاظتی و امنیتی این آمار می تواند کاهش چشمگیری داشته باشد.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تیراندازی در برخی مراسمات شادی و عزا خصوصا در حاشیه و روستها اطراف دزفول گفت: با راهنمایی و برخورد نیروی انتظامی با افرادی که اقدام به تیراندازی در مجالس عزا و شادی می کنند انحام اینکار به شدت کاهش یافته و در این خصوص شهرستان دزفول بالاترین آمار کشف سلاح های غیره مجاز را داشته و کسانی که حتی سلاح آنها دارای مجوز بوده و در موارد غیره ضرور از آن استفاده کرده اند ضمن برخود و ظبط سلاح، مجوز آن فرد نیز جهت نگهداری از سلاح باطل شده است.
چنداز با اعلام اینکه نرخ استاندارد تعریف شده کشفیات در ناجا ۸۵ درصد است، گفت: هم اکنون آمار کشفیات نیروی انتظامی دزفول ۷۵ درصد است که با تلاش جمعی پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی دزفول و همکاری شهروندان عزیز در صدد هستیم تا پایان سال جاری به نرخ استاندارد اعلام شده ناجا برسیم.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در سطح شهرستان محل های عمده مشخص آلوده در خصوص توزیع مواد مخدر نداریم و اکثر کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر دزفول از خورده فروشان است.
در انتهای این مراسم با اهدای هدیه و لوح تقدیر از خبرنگاران و اهالی رسانه از سوی فرمانده انتظامی دزفول تقدیر بعمل آمد.

khabar

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)