شهردار دزفول خبر داد

خرید یک دستگاه زنده‌یاب توسط شهرداری دزفول

فاقد دیدگاه 15 Views

محمدرضا کرمی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول از خرید و به‌کارگیری یک دستگاه زنده‌یاب خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت نجات جان انسان‌ها در حوادث، شهرداری دزفول اقدام به خرید این دستگاه با اعتباری حدود ۶۰۰ میلیون ریال کرده است.
وی افزود: با به‌کارگیری آن توان عملیاتی گروه‌های جست‌وجو و نجات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در نجات جان افراد گرفتار در انواع حوادث افزایش می‌یابد.
شهردار دزفول گفت: به‌منظور نجات جان افراد گرفتار در آوار زلزله، ریزش ساختمان‌ها، حوادث انسان‌ساز و … این دستگاه در اختیار گروه‌های تخصصی جست‌وجوگر قرار خواهد گرفت.
کرمی‌نژاد همچنین عنوان کرد: دستگاه زنده‌یاب به نوعی کاربرد تخصصی داشته که قادر است مصدومان گرفتار در شرایط اضطراری را شناسایی کند.
وی ادامه داد: یکی از امکانات بارز این دستگاه، ضد آب بودن آن است که می‌توان در شرایط بارانی و یا در آب به‌منظور یافتن غرق شدگان تا ارتفاع حدود هفت متر از آن دستگاه استفاده کرد.
شهردار دزفول عنوان کرد: همچنین داشتن میکروفون حساس با قابلیت ارتباط دو سویه با مصدومان، دوربین و چراغ‌های قوی ویژه مکان‌های تاریک و صفحه نمایش از دیگر امکانات این دستگاه است.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز لطیف
٢٠(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)