رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اندیمشک خبر داد

راه‌اندازی بخش کودک در کتابخانه‌های عمومی اندیمشک

فاقد دیدگاه 38 Views

به منظور فراهم‌آوردن شرایط مناسب برای مطالعه کودکان و ارتباط بیشتر آنان با کتاب و کتابخوانی، بخش کودک در کتابخانه‌های عمومی شهدای اندیمشک و آل یاسین این شهرستان راه‌اندازی خواهد شد.

مسلم میرزاوند با اشاره به راه‌اندازی نرم‌افزار ارزیابی سپهر در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، تصریح کرد: این نرم‌افزار بر پایه اکسس ۲۰۰۷ طراحی و به منظور ارزیابی خدمات و تجهیزات کتابخانه‌های عمومی در اختیار همه کتابداران و کارشناسان ستادی و استانی قرار گرفته است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اندیمشک اضافه کرد: باید با برطرف کردن کمبودها و موانع پیش‌روی فعالیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان، حرکت در مسیر حوزه کتابخوانی و فرهنگ مطالعه را شتاب بیشتری دهیم.

میرزاوند همکاری و مشارکت بیشتر کتابخانه‌های عمومی با سایر دستگاه‌های فرهنگی را ضروری برشمرد و تصریح کرد: کتابخانه‌ها با دستگاه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی مانند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی و دیگر ارگان‌های فرهنگی اهداف مشترکی دارند.

وی یادآور شد: این دستگاه‌ها می‌توانند با مشارکت در حوزه‌های فرهنگی مختلف به گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در بین آحاد افراد جامعه کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، افزود: برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن، احکام و مسابقه تفسیر سوره یس در سطح عمومی و با مشارکت اداره تبلیغات اسلامی از جمله فعالیت‌های این اداره است.

میرزاوند گفت: برگزاری مسابقه روزنامه‌دیواری و نمایش آثار برتر، برگزاری مسابقه آنلاین جوان و نیروی چهارم زندگی از دیگر فعالیت‌های این اداره در سه ماهه ابتدای سال جاری است.

میرزاوند خاطرنشان کرد: برطرف کردن موانع و مشکلات کتابخانه‌ها بر اساس سامانه جامع ارزیابی سپهر، اولویت نخست این اداره در سطح شهرستان است که در نهایت به افزایش کیفیت خدمات در کتابخانه‌ها منجر خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد: تقویت بخش کودک و برگزاری دوره‌های قصه‌خوانی، کاردستی، روزنامه‌دیواری، افزودن بخش‌های نوسوادان، استان‌شناسی، دفاع‌مقدس، بروزرسانی وبلاگ کتابخانه‌ها و زیباسازی فضای کتابخانه‌ها از برنامه‌های این اداره در سال جاری است.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١٢(°C)
وزش باد ٢(mph)
فشار ٣٠.٠۴(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٣٠.٠۴(in)