روز سرنوشت…..

فاقد دیدگاه 51 Views

روز سرنوشت…..

اقتداری دیگر….

دزفول دین خود را به اسلام ادا کرد…..امام راحل(ره)

هرگاه نگاهم به این جمله ی کوتاه می افتد احساس غرور تمام وجودم را پر میکند و به این فکر میکنم که این دیار چه کرده که لایق این جمله ی ماندگار شده، برای همین دنبال حرف های مردان آن زمان میروم، که شما چه حرکتی ، چه کاری ، چه…..کرده اید که امام راحل این شهر را لایق این جمله گهربار دانسته …..

حرف بسیار است و کم گفته اند و شنیدایم از آن مردان مرد. ولی من همیشه تمام حس زیبا و تجسم عملی این جمله را در نماد یک دست و خرد کردن موشک استکبار خلاصه میکنم که آری این شهر ابر قدرت ها را ناکام ، استکبار رامنکوب و امام را سربلند کرده است…..

از این برهه سراسر افتخار می گذریم و یک به یک دوره های گذشته بر این سرزمین را بعد از انقلاب مرور میکنیم . بدون شک یکی از نقطه های پررنگ و پر افتخار این کشور حضور در انتخابات های مختلف است که مصداق کامل مردم سالاری دینی در این کشور است که مردم واقعا در سرنوشت خود به صورت مستقیم شرکت کرده اند….

ولی با مرور گذرا از این انتخاب های گذشته به چند نکته ی اساسی و قابل تامل در رابطه با دزفول برمیخوریم که میتوان در چند مورد کلی نام گذاری کرد….

اولا: حضور پایین تر از میانگین کل کشور در پای صندوق های رای در این شهرستان است که عوامل گوناگونی دارد ولی در کل با هر مقدار حضور بلاخره یک یا گروهی انتخاب گردیده و او نماینده ی کل شهرستان در هر کرسی بوده و کل شهرستان بلکه کل کشور را درگیر این انتخاب با حد نصاب پایین خود کرده ایم….

ثانیا: انتخاب هایی با نگاه احساسی و لحظه ای که با نگاه به ۹ دوره ی مجلس شورای اسلامی و شورای شهر این انتخاب های با نمودار سینوسی را به خوبی میتوان درک کرد و برای مثال یک انتخاب اگاهانه و به دور از احساسات لحظه ای را در پایان دوره ی مجلس چهارم و انتخاب دوره ی پنجم اشاره کرد که با برگزاری چندین مناظره ی آزاد در شهرستان و ارتباط مستقیم مردم با کاندیداها از بین افراد مختلف و بررسی برنامه ها، فرد مورد نظر را انتخاب کرده و میشود گفت مردم دزفول درآن دوره یک انتخاب آگاهانه به دور از احساسات آنی ، قومی ، و تخریب های مرسوم داشته اند و شد یک کارنامه ی قابل دفاع برای کل شهرستان ولی متاسفانه در ادوار بعد دیگر شاهد این چنین انتخاب با آگاهی کامل و بررسی برنامه ها را شاهد نبودیم که میتوان از این الگوی موفق دوباره در این انتخابات مهم و سرنوشت ساز استفاده کرد….

ثالثا: دل سرد کردن مردم برای عدم حضور در صحنه توسط فرد و یا افرادی که احراز صلاحیتشان اعلام نمیشود، که از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و یا نمیکنند که این بار به دلیل اهمیت بسیار زیاد انتخاب فرد اصلح باید با هوشیاری زیاد به این گروه که خود را صاحب رای و فکر مردم همیشه بصیر دزفول مقاوم میدانند یک نه بزرگ گفت…..

رابعا: دزفول همیشه دارای یک بدنه ی بزرگ و بومی بوده و هست وبا آغوش باز اقوام دیگر را در کنار خود جای داده، برای ارتباط بهتر و سازنده باید یک فرد با تعامل بالا با این بدنه ی عظیم و بومی شهرستان و تلاش وافر برای برطرف کردن مشکلات دیگر اقوام در این کرسی قرار گیرد…

انشا الله دراین دوره از انتخابات که استکبار جهانی چشم امید به عدم حضور فعال پای صندوق های رای و انتخاب افراد با کمترین میزان زاویه با خود را دارد مثل همیشه دشمن را ناامید و امام امت را شادمان کنیم….

در پایان یک جمله ی کلیدی و راه گشا از مقام معظم رهبری دامت برکاته….

معیار حضور حداکثری پای صندوق های رای است حتی کسانی که بنده و نظام رو قبول ندارن……

یا علی

الف.صفارپور

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١٢(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٣٠.٠۴(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٣٠.٠۴(in)