سرمایه گذاران بومی حاضر به سرمایه گذاری در خوزستان نیستند

فاقد دیدگاه 30 Views

به گزارش دیدینا،”هوشمند صفایی” مدیر کل کار،تعاون و امور اجتماعی خوزستان در گفتگو با رهیاب نیوز در خصوص تاثیر سرمایه گذاری بخش خصوصی در رونق اشتغال در استان گفت: بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در خوزستان به دلیل شرایط خاصی که استان دارد راغب نیست تجربه هم این مساله را نشان داده است.

صفایی افزود:حتی سرمایه گذاران بومی هم حاضر به سرمایه گذاری در خوزستان نیستند و سرمایه خود را از استان خارج می کنند.

مدیرکل کار، تعاون واموراجتماعی خوزستان گفت:غالب سرمایه گذاری ها یعنی چیزی حدود ۹۰درصد سرمایه گذاری ها در خوزستان توسط دولت و بانک ها صورت می گیرد.

هوشمند صفایی در خصوص علت عدم سرمایه گذاری بخش خصوص در استان گفت: شرایط آب و هوایی نامناسب و عدم حمایت قانونمند و روان از بخش خصوصی در استان موجب شده که سرمایه گذار به خارج از استان برود و به سمت استان هایی که شرایط مناسب  و آب و هوای بهتری دارد کشیده شوند  چرا که در مصرف سوخت و سایر موارد در نقاط دیگر وضعیت به صرفه تری دارند.

وی در ادامه افزود:تا زمانی که دولت یک راهکار اساسی برای این قضیه پیدا نکرده و خودش اقدام به سرمایه گذاری نکند نمی توان به بحث اشتغال در استان امیدوار بود.

هوشمند صفایی در پایان اضافه کرد:عدم سرمایه گذاری کلان و متوسط در استان موجب شده رشد فزاینده بیکاری را در استان خوزستان داشته باشیم

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
٢۴(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢٩.۶٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
رطوبت ٢٩.۶٣(in)