سوءاستفاده برخی شرکت‌ها از سرمایه دزفولی‌ها

فاقد دیدگاه 49 Views

حجت‌الاسلام صادق ابوهلال اظهار داشت: دزفول به عنوان قطب کشاورزی استان از نقدینگی بالایی برخوردار است که این امر توجه شرکت‌ها و موسسات سودجو را نسبت به این امر جلب کرده است.
وی ادامه داد: برخی پیمانکاران و شرکت‌های سودجو و فرصت‌طلب، با عناوین مختلف و به بهانه سود بیشتر، مردم را تشویق به سرمایه‌گذاری کرده و سرمایه مردم را به خطر می‌اندازند که متاسفانه تاکنون بسیاری از این بابت متضرر شده‌اند.
ابوهلال با اشاره به پرونده یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، گفت: این شرکت با جلب اعتماد مردم و جذب سرمایه‌های آنان در زمینه ساخت مسکن، خانواده‌های بسیاری را درگیر این پرونده کرده که با مدیریت اعمال شده از سوی دستگاه قضایی، از بروز بحران مالی برای سرمایه‌گذاران این شرکت جلوگیری شد.
وی تصریح کرد: در این شهرستان پیمانکاران و شرکت‌های قابل اعتمادی فعالیت دارند که مردم می‌توانند با استعلام از ادارات مربوطه، از جمله صنعت و معدن و تجارت، از قانونی بودن این شرکت‌ها و موسسات احتمالی اطلاع حاصل کنند و بدانند که قبل از هر گونه سرمایه‌گذاری باید به درستی از منابع مختلف، تحقیق و تفحص کنند و به سادگی سرمایه خود را در اختیار شرکت‌ها قرار ندهند.
ابوهلال با تشریح عملکرد دادگستری دزفول، گفت: ماهانه حدود دو هزار و ۵۰۰ پرونده وارد دادسرای دزفول می‌شود که شامل جرایم مختلف از جمله سرقت، ضرب و جرح، تصادف ، مواد مخدر، کلاهبرداری، جعل و مسایل خانوادگیاست .
وی  از تشدید مجازات سارقان و عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر توسط دادگاه‌های این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به نگهداری بیش از دو هزار زندانی در زندان دزفول، به منظور افزایش ضریب امنیت در منطقه، از اعطای هر گونه مرخصی به سارقان، کیف‌قاپان و فروشندگان مواد مخدر در این شهرستان جلوگیری می‌شود.
دادستان دزفول در خصوص پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر این شهرستان، گفت: با قاطعیت می‌توان ادعا کرد که محله و منطقه آلوده‌ای در دزفول وجود ندارد؛ ضمن این که کلیه اماکن مخروبه نیز پاکسازی شده است .
ابوهلال در خصوص اجرای حدود الهی برای چند سارق در این شهرستان گفت: برای تعدادی از سارقانی که چندین بار اقدام به سرقت کرده‌اند، حکم قطع ید صادر شده است که اجرای این حدود الهی در مرحله کسب استیذان از رییس محترم قوه قضاییه است.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز لطیف
٢٠(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)