شماره تلفن‌های ثابت خوزستان هشت رقمی می‌شود

فاقد دیدگاه 37 Views

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان از آغاز اجرای طرح هم‌کدسازی شماره‌ تلفن‎های ثابت استان از ۳۰ مهرماه امسال خبر داد و گفت: کلیه شماره تلفن‌های ثابت استان از ۷ رقم به ۸ رقم تبدیل شده و کد استان به ۰۶۱ تغییر می‌کند.
به گزارش دیدنا به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) –منطقه‌خوزستان– علیرضا ملکی‌جهان در حاشیه نشست مدیریت بحران در حوزه مخابرات و ارتباطات، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: ‌براساس این طرح در پایان مهرماه کلیه شماره تلفن‌های استان تغییر می‌کنند که ممکن است حدود اختلالاتی جزیی به میزان یک‌درصد، در سیستم اداراتی همچون اورژانس، آتش‌نشانی، هواپیمایی و بانکی به‌وجود آید.
وی افزود: از این پس مشترکان تلفن ثابت برای برقراری تماس درون استانی و ثابت به ثابت دیگر نیاز به گرفتن کد ندارند و کلیه مشترکان استانی می‌توانند جهت اطلاع از وضعیت تلفن خود از طریق سامانه پیام‌گوی طرح ملی هم کدسازی استان به شماره ۳۱۱۲ اقدام کنند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان عنوان‌کرد: مشترکان می‌توانند با شماره‌گیری ۳۱۱۲ جهت اطلاع از وضعیت شماره جدید خود، عدد یک و جهت اطلاع از شماره ثابت جدید دیگران عدد ۲ را شماره‌گیری کنند. علاوه بر این سامانه نیز مشترکان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سایت شرکت مخابرات ایران اطلاعات لازم درباره شماره‌ها را به‌دست آورند.
ملکی‌جهان گفت:‌ براساس طرح هم‌کدسازی، استان خوزستان به ۳ ناحیه شامل ناحیه مرکزی، شمالی و جنوبی تقسیم شده است. به تلفن‌های ناحیه مرکزی شامل شهرهای اهواز، دشت‌آزادگان، حمیدیه، شوشتر، باوی و گتوند پیش شماره ۳ اضافه می‌شود. ناحیه شمالی شامل دزفول، اندیمشک، شوش، اندیمشک، مسجدسلیمان، لالی، ایذه، باغملک، رامهرمز، رامشیر و هفتگل است که پیش شماره ۴ به تلفن‌های این شهرها افزوده می‌شود و به تلفن‌های منطقه جنوب نیز پیش شماره ۵ اضافه می‌شود که این ناحیه شامل شهرهای آبادان، ماهشهر، سربندر، خرمشهر، شادگان، هندیجان، امیدیه، بهبهان و آغاجری است.
وی درباره نرخ‌های تماس تلفن نیز اظهارکرد:‌ تعرفه تماس هر دقیقه تلفن ثابت به ثابت درون استانی ۳۰ ریال و برای تماس‌ تلفن‌های ثابت به ثابت برون استانی، هر دقیقه ۳۳۰ ریال خواهد بود. هزینه هر دقیقه تماس تلفن ثابت به تلفن سیار و همراه نیز ۶۲۵ ریال است. ‌این تعرفه‌ها جهت برقراری عدالت و با هدف افزایش رضایت‌مندی مشترکان تعیین شده است.

سرویس : آخرین خبرها

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١٢(°C)
وزش باد ٢(mph)
فشار ٣٠.٠۴(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٣٠.٠۴(in)