شورای شهر دزفول در چه سطحی از پرسش های سه گانه زیر قرار دارد ؟

فاقد دیدگاه 17 Views

پس از انتشار مطلبی با عنوان مردم از شما انتظار کار دارند، نه دعوا و اختلاف  یکی از خوانندگان یادداشتی را برایمان ارسال کردند که در زیر می خوانید :

به نام خداوند هستی بخش خدایی که امداد، املاء و استدراج از سنن اوست
با سلام به تمام مخاطبین بزرگوار
پرسش های سه گانه از اعضای شورای شهر دزفول
با سلام و احترام خدمت نمایندگان مردم در شورای شهر دزفول
شورای شهر دزفول در چه سطحی از پرسش های سه گانه زیر قرار دارد ؟
الف ) شورای شهر است ؟ یا
ب ) شورای شهرداری است ؟ یا
پ ) شورای شهردار است ؟
با پاسخ به این سه گانه پرسش ، سطح شورای شهر دوره چهارم در دزفول ، در یک چهارم فرصت خدمت رسانی که سپری شده است تعیین می گردد . واین خود می تواند ملاک و محکی برای تعیین هیئت رئیسه وکیفیت و چگونگی آن درسال دوم باشد .
آنچه وظیفه شورا ، و حق و مطالبه مردم است ، گزارشی از عملکرد شورا در طول این یک سال است که شورا باید به نحو درست ،علمی ، با سند و مدرک ، دسته بندی وبا آمار و ارقام در حوزه های مختلف به سمع و نظر مردم برساند تا صاحب نظران و دلسوزان به نقد و بررسی آن بپردازند و نظرات خود را درباره نقاط ضعف و قوت آن ابلاغ و اعلام نمایند تا امور در مجرای صحیح خود قرار گیرد . و پس از آن بتوان سطح خدمت و فراوانی حوزه های ماموریت شورا را تعیین کرد و برای سال جدید دیدگاهای توسعه بخش و سامان نهاد را به کارگرفت و افراد دارای برنامه مدون ، محکم ومتقن را به عنوان هیئت رئیسه انتخاب و کار را به آنها سپرد تا از فرصت سوزی حقوق مردم مصون بمانیم و معاقب پیشگاه خدا و خلق نگردیم .
برای روشن شدن پاسخ به سه گانه پرسش مطرح شده در بالا برای هر سطح از سوالات ، مثالی در زیربیان می گردد تا موضوع روشن و محل بحث و پرسش به خوبی آشکار گردد .
نخست اینکه : به عنوان مثال اگر شورای شهر از تمام ظرفیت های قانونی خود و ماموریت های محوله و تعریف شده در قانون در حد امکان به نحو مطلوب استفاده کرده و در اداره امور شهری به کار بسته باشد می توان گفت که شورا درطول این یک سال با این هیئت رئیسه و این برنامه ها سطح قابل قبولی داشته است . ومی توان از سطوح بالا سطح نخست را برای آن متصور گردید . که لازمه این معنا گزارش کاملی از مجالست ، معاضدت ، مساعدت ، شور و مشورت ، همراهی ومطالبه گری از نماینده شهر ، مدیران شهری، مدیران کشوری ،نخبگان، متخصصین امور ، شرکت ها ، کسبه و مردم و غیره در جهت پیشبرد اهداف و ماموریت های مورد نظرمی باشد که باید طبق برنامه و نقشه راه ، و راهبرد های دقیق چهار ساله حتی بیشترشورا اگر وجود داشته ، تنظیم و هماهنگ شده باشد.
دوم اینکه : اگر شورای شهر در طول این یک سال، تمام فعالیت خود را معطوف به امورشهرداری نموده است و ماموریت های عمرانی شهرداری را پیگیری کرده باشد، و با خوشبینانه ترین حالت آن تعاملی دو سویه است که بین شورا و شهرداری وجود داشته ، می توان شورای شهر دوره چهارم را شورای شهرداری دانست و سطح دوم را برای آن در نظر گرفت .
سوم اینکه : اگر شورا ؛ شهردار را انتخاب و بعد شهردار با تدبیر خود شورا را هدایت و مدیرت می کند . سطح سوم را باید برای شورای شهر در نظر گرفت که نازل ترین حالت می باشد .
اما اگر شهردار شخص توانا و با قابلیت های بالامتصور شود . با وجود مذموم بودن سطح سوم و نازل ترین حالت ممکن ، باز باید خدا را شاکر باشیم که شورا در رسالت گزینش یک شهردار موفق بوده است و شهرداری مناسب برای شهرمان انتخاب کرده اند که به تنهایی می تواند امور شهر را به پیش ببرد.هرچند این زیبنده شهری که اعضای شورای آن سیزده نفریا ( دوازده بعلاوه یک ) می باشد نیست.عبارت دوازده بعلاوه یک را بخاطراعتقاد خرافی نامیمون بودن عدد سیزده نگفتم بلکه بخاطر بیانات ارزنده یکی از اعضای شورا گفتم که فرموده اند من نماینده ی مردمم ، و بقیه نمایندگان مردم را دو طرف جریانات دیگری می پندارد .
از یک سو بیان می کنند که من میان دو گروه ایستاده ام و متعلق به مردمم و از دیگر سو اعضای شورا را به اکثر و اقل تقسیم می نمایند . اگر اعضا ی شورا سیزده نفر باشند و شما در میان آنها قرار بگیرید دیگر گروه اکثر و اقلی باقی نمی ماند . اگر شما منضم به یک گروه هستید دیگر در میانه جا یی ندارید .چرا هم از مردم و هم از میان و هم از اکثر و هم از اقل هزینه می کنید حال آنکه تکلیفتان با هیچکدام از آنها وحتی با خودتان نیز معلوم نیست.
شما فرموده اید بخاطر اکثر از ریاست و بخاطر اقل از نایب رئیسی صرف نظر می کنید آیا یک نماینده در صورت توانایی تحقق حقوق ، آمال و آرزوهای موکلین خود حق دارد بخاطر اکثر و اقل حقوقشان را نادیده بینگارد. ؟!
اساسا اگر شما توانایی ریاست یا نایب رئیسی را دارید و می توانید در این کسوت خدمتی بسزا به موکلین خود برسانید حق ندارید که از آن صرف نظر کنید ؟ و باید کاندید شوید حتی اگر به شما رای ندهند. آن وقت در محضر خدا و مردم تکلیفی ندارید چون کاندید شده اید و دیگران اعتماد نکرده اند که باید پاسخگو ی مردم و خدا باشند . و در صورتی که توانایی آن را ندارید نباید آن را به خاطر در میان بودن دو گروه -البته به زعم خودتان – مطالبه نمایید . چون سزاوار نیست بخاطر شرایط ، طلبی ناروا داشته باشید . و از قضا به خاطر همان مردمی که از آنها دم می زنید باید از این عمل اجتناب کنید . زیرا این عمل ، سنت در میان بودن را مرسوم ومعرف و تشویق می کند که بد سنتی است . چنانکه در شرع مقدس و کلام حضرت حق تجلی دارد که مذبذب بودن صفت ناشایستی است و اخلاص و صداقت گوهری بی نظیر و زیبایی است . قسمت پایانی مطلب نقدی بردامن زدن به دوگانگی در شورا است که سبب تضییع حقوق مردم و سوء استفاده میشود .
منتظرگزارش تنظیمی از طرف اعضای شورا می مانیم ، باشد که تحقق یابد. این مرقومه به عنوان سندی ازمطالبات مردمی پیش روی اعضای شورای خواهد بود.
سه گانه پیشنهادی هم در نظر دارد که پس از این گفتار به سمع و نظر همه منصفان و طالبان خواهد رسید اگر توفیق یار و سخن بکار آمده باشد.
با سپاس ازمخاطبان ،مردم و نمایندگانی که به دیده ی انصاف و از سر صدق سخنان این دوست را می شنوند.
از خداوند توفیق را برای همه شما خواستارم

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Haze
٢٢(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٨٩(in)
محدوده دید ٢.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٨٩(in)