معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان:

عدالت در توزیع مناسب امکانات آموزش و پرورش برقرار شود

فاقد دیدگاه 15 Views

به گزارش دیدنا از اهواز، فرج‌الله خبیر صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات آموزش و پرورش مناطق مرزی اظهار کرد: آمار افت تحصیلی و مقایسه با مناطق غیرمرزی استان باید بررسی شود؛ همچنین این آمار باید با سایر استان‌های دوزبانه مقایسه شود که آمار متقن و درستی در این زمینه در دست باشد.
وی افزود: بحث‌های آموزش و پرورش بحث‌های سیاسی و امنیتی نیست بلکه تنها هدف برقراری عدالت آموزشی در همه نقاط استان و توزیع درست و مناسب امکانات در همه مناطق است. خبیر گفت: از مشکلاتی که در مناطق مرزی استان وجود دارد، فراهم نبودن سرویس‌های ایاب و ذهاب برای دانش‌آموزان است که از دلایل مهم افت تحصیلی و ترک تحصیل در این مناطق است؛ باید تصمیم ویژه‌ای برای این قضیه اتخاذ شود.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان تصریح کرد: نباید در سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مشکلی وجود داشته باشد. وی با بیان اینکه همه دانش‌آموزان باید امکان جابه‌جایی با سرویس مدارس را داشته باشند، افزود: باید در این زمینه از اختیاراتی که در دست است استفاده شود. خبیر ادامه داد: متاسفانه تکرار پایه در میان دانش‌آموزان از مشکلات مهم آموزش‌و پرورش است که این موضوع هزینه بسیاری را متوجه آموزش و پرورش می‌کند.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان عنوان کرد: اگر تلاش شود که تکرار پایه در آموزش و پرورش استان کاهش یابد، کیفیت آموزش نیز افزایش می‌یابد و می‌توان در زمینه پرداختی فرهنگیان افزایشی اعمال کرد که موجب افزایش انگیزه معلمان می‌شود.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١۶(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٩۵(in)
محدوده دید ٠.۶(mi)
رطوبت ٢٩.٩۵(in)