مشروح نشست فرماندار دزفول در جمع اصحاب رسانه

فرمانداری دزفول برای تایید افراد، تلاش می کند

فاقد دیدگاه 181 Views

فرماندار دزفول گفت: باید با سعه صدر به رد صلاحیت شدگان فرصت داد و ما نیز در فرمانداری شهرستان دزفول برای تایید شدن آنها تلاش خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار دیدنا، حبیب الله آصفی ظهر امروز یکشنبه، در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه برجام کار سنگین و مذاکرات فوق العاده ای بود که با عزت، سرافرازی و هدایت رهبری توسط تیم دیپلمات ما با موفقیت انجام گرفت، اظهار کرد: اکنون باید با افتخار اعلام کرد که گفتمان خشن و غیرمنطقی غرب که مدام تلاش داشتند خواسته های خود را با زور تحمیل کنند به جایی نرسید.

وی افزود: اما ما با ادبیات اعتقادی و دینی به شکلی آنها را وادار به تسلیم کردیم و هر آن چه که در ادبیات دیپلمات امروز مرسوم بود را پیاده کردیم.

استقلال رای ایران می درخشد

فرماندار دزفول بابیان اینکه ما با ۶ قدرت بزرگ دنیا مذاکره کردیم که این قدرت ها حتی برخی از ملت های بزرگتر از ایران را نیز به رسمیت نمی شناسند، گفت: خوشبختانه امروز استقلال رای جمهوری اسلامی ایران می درخشد و اگر چه اول راه هستیم اما یقین داریم که آغاز مبارکی است و تحریم های ۱۲ تا ۳۵ ساله که بار سنگینی بردوش ملت بود و فضای اقتصادی کشور را بسته بود درحال برداشته شدن هستند.

ادبیات مدرن ایران در برجام پاسخ گرفت

آصفی بابیان اینکه دنیا به ایران احتیاج دارد و باورود ما به صحنه های جهانی همه متوجه شدند که با ادبیات سیاسی ایران می توان مشکلات را حل کرد، افزود: ما در عین حفظ عزت و توانمندی حرف های خود را زدیم و این ادبیات مدرن ما که سالها از آن محروم بودیم توانست جواب بگیرد. دنیا ثابت کرده که با منطق گردن کلفت ها می چرخد و ما نیز نشان دادیم که زیر بار کدخدا و امثالش نمی رویم و آنها را با منطق قوی تسلیم کردیم، ازسویی نیز ما موظف هستیم تا جایی که به اعتقاداتمان لطمه ای نخورد در این امر جلو برویم.

وی با بیان اینکه شوک وارد شده به بورس و طلا نشانه های خوبی است، تصریح کرد: خوشبختانه مقرر شده تا در وزارت نفت نیز ۵۰۰ هزار بشکه به تولید اضافه شود تا حق ازدست رفته ایران احقاق شود.

فرماندار دزفول درادامه به بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی دزفول اشاره کرد و گفت: از حوزه انتخابات شهرستان دزفول در ابتدای کار ۵۰ نفر از طیف و قشرهای مختلف برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ثبت نام کردند که ۲ نفر ازاین تعداد قبل از بررسی صلاحیت ها انصراف دادند.

آصفی افزود: هیات اجرایی شهرستان نیز با جلسات مستمر و مذاکرات مفصلی که تشکیل داد از تعداد ۴۸ نفر باقیمانده ۳ نفر را واجد شرایط ندانست و با اختیارات قانونی خود ۴۵ نفر را واجد شرایط اعلام کرد.

۲۰ نفر تایید صلاحیت شدند

وی بابیان اینکه ما نیز در فرمانداری در زمان قانونی لیست اسامی نامزدها را به هیات نظارت ابلاغ کردیم، گفت: سرانجام در لیستی که شب گذشته به ما ابلاغ شد مشخص شد که از مجموع ۴۵ نفر نامزد انتخاباتی مجلس شورای اسلامی حوزه شهرستان دزفول ۲۰ نفر تایید و ۲۵ نفر نفر در دو قالب عدم احراز و رد صلاحیت عملا از گردونه انتخابات خارج شدند.

فرماندار دزفول با اشاره به اینکه از دو گروه اصلاح طلبان و اصولگراها عمدتا نامزدهای جریان اصلاحات رد صلاحیت شدند، افزود: شاید این امر تا حدودی به آزاد بودن انتخابات لطمه بزند چرا که ما مشتاق بودیم که یک انتخابات پرشور داشته باشیم ولی از این امر فاصله گرفتیم.

باید با سعه صدر به رد صلاحیت شدگان فرصت داد

آصفی با بیان اینکه از تعداد ۲۵ نفر، ۱۴ نفر ردصلاحیت و ۱۱ نفر عدم احراز صلاحیت شدند، گفت: طبق قانون این افراد رد صلاحیت شده می توانند در زمان قانونی اعتراض کنند و ما نیز قطعا برای تایید این افراد تلاش خواهیم کرد چون مردم ما پاک و بدون تخلف هستند و به بسیاری ازاین موارد رد صلاحیت شده می توان با سعه صدر فرصت داد تا با حضور آنها، کام مردم نیز شیرین تر شود.

وی اظهار کرد: ای کاش نسبت تایید شدگان بیشتر و بالاتر بود تا با لذت بیشتری می توانستیم مردم را به صحنه انتخابات و رای دادن وارد کنیم.

فرماندار دزفول تصریح کرد: به افرادی که رد صلاحیت شدند ابلاغ کرده و می کنیم تا مقدمات اعتراض های خود را انجام دهند.

آصفی به تشریح اسامی تایید صلاحیت شدگان نامزدهای انتخاباتی مجلس از حوزه انتخابات شهرستان دزفول پرداخت و گفت: عبدالرضا احسانی نیا، ابوذر ادیبی، علی انصاری اصل، عبدالرضا بن جواد طالبی، عباس پاپی زاده پالنگان، ناصر چهره گشا ، محسن جلواتی، مهدی رضا درویش زاده، عبدالحسین شاه حسینی، محمد علی قاسمی، مصطفی سخاوت، احمد عبدالله پور، سید حسن رجبی، محمدحسین فرهمند، محمدحسین لطفی، عبدالحسین همتی مقدم، و خانم ها رقیه رستمی، ناهید وثوقی نسب، مریم حسین زاده کوهساری و اعظم کریمی یگانه توانستند با موفقیت به تایید صلاحیت هیات نظارت دست پیدا کنند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز باران
١٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٧۵(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧۵(in)