فرود هواپیمای ارتش آمریکا در ایران

فاقد دیدگاه 28 Views

رسانه های آمریکایی ادعا کرده اند یک هواپیمای اماراتی(شرکت فلای دوبی) که در اجاره آمریکا بوده و از بگرام افغانستان به سمت دوبی پرواز کرده در بندرعباس فرود آمده است.

به گزارش دیدنا، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست گزارش داده که مسئولان مراقبت پرواز در ایران درباره طرح پرواز این هواپیما تردید کرده‌اند و ابتدا از آن خواسته‌اند به مبدا خود در افغانستان باز گردد و طرح پروازش را اصلاح کند. اما خلبانان این هواپیما  اعلام کرده اند که سوخت کافی برای بازگشت ندارد و این شد که مسئولان ایرانی از آن خواستند در بندرعباس فرود بیاید.

واشنگتن‌پست از قول یک مقام آمریکایی نوشت که نیروهای نظامی ایران این هواپیما را وادار به فرود کرده‌اند هرچند طبق همین گزارش، یک مقام آمریکایی دیگر گفته که هواپیما به اختیار خود در بندرعباس به زمین نشسته است.

مقامات آمریکایی به روزنامه واشنگتن پست گفته‌اند که جت‌های ایرانی با اسکورت این هواپیما که حدود ۱۰۰ مسافر آمریکایی و تعدادی مسافر کانادایی داشته و به سوی دبی در حرکت بوده، آنرا وادار به فرود کرده‌اند.

ادعای فرود هواپیمای اجاره‌ای ارتش آمریکا در ایران

البته این نشریه در ابتدا مدعی شد که جت‌های ایرانی هواپیمای آمریکایی را وادار به فرود کردند ولی دقایقی بعد با اصلاح خبر خود اعلام کرد که جت‌های ایرانی هواپیمای آمریکایی را «اسکورت» کرده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا با رد ادعای وادار شدن این هواپیما به فرود توسط جنگنده‌های ایرانی برخی مسائل بروکراتیک(اداری) را دلیل فرود اعلام کرد؛ همچنین براین اساس قرار است هواپیمای آمریکایی تا ساعتی دیگر از فرودگاه بندرعباس خارج شود و هواپیما “وادار” به فرود نشده بلکه مسیرش را از دوبی به بندرعباس تغییر داده است.

گفتنی است، هنوز هیچ یک از مقامات رسمی کشورمان این خبر را تایید و یا تکذیب نکرده اند.

سرویس : آخرین خبرها

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Mostly Cloudy
١۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ٣.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)