رئیس جمعیت هلال احمر دزفول:

قایقران از محل حادثه گریخته است/ اجساد هنوز پیدا نشده اند

فاقد دیدگاه 49 Views

به گزارش دیدنا رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: قایق حامل خانواده  شش نفره اهوازی در رودخانه دز به هنگام دور زدن منحرف شده و فرد قایقران از محل گریخته است.
علی بهزادی‌پور در رابطه با حادثه شامگاه پنج شنبه در ساحل علی کله که منجر به کشته شدن سه تن از اعضای یک خانواده در رودخانه دز شد گفت: فردی که هدایت قایق را برعهده داشته گریخته است و هنوز نمی توانیم بگوییم فرد مزبور دارای گواهینامه نجات غریق و صلاحیت لازم بوده یا خیر.
رئیس جمعیت هلال احمر دزفول در رابطه با قایقرانی در ساعات پایانی شب در رودخانه دز بیان کرد: قایقرانی در رودخانه در آن ساعت از شب به دلیل نبودن دید دشوار است و منجر به بروز حادثه می شود. این کار از نظر ما نیز خلاف است و باید تکلیف پرونده در دادگستری مشخص شود.
وی ادامه داد: دستگاه های مختلف از جمله استانداری، فرمانداری، شهرداری و شورای شهر دزفول در محل حضور یافته و پیگیر این ماجرا هستند و حساسیت زیادی در رابطه با این مسئله به وجود آمده است.
بهزادی‌پور درباره شایعات مبنی بر این که فرد قایقران یک کودک ۱۲ ساله بوده عنوان کرد: از آن جا که این فرد گریخته است من او را ندیده ام ونمی توانم در این باره اظهار نظر کنم.
پیش از این شهردار دزفول در گفت و گو با خوزنیوز گفته بود: در کنار نیروهای هلال احمر و اورژانس، در قسمت بالادست و پایین دست سد تنظیمی دز پنج گروه نجات غریق مستقر هستند و همگی غواص و مجهز به قایق بوده، در جاهای مختلف آموزش دیده و جان شناگران بسیاری را نجات داده اند.
این در حالی است که به نقل از یکی از اعضای این خانواده، تلاش مردم و بعضی از حاضران در محل حادثه موجب نجات جان سه نفر از حادثه ‌دیدگان شد و به علت نبود امکانات نجات غریق و اکیپ امداد و غریق نجات در محل سه نفر از اعضای این خانواده غرق شدند.
وی نسبت به خدمات‌دهی اکیپ نجات غریق در منطقه معترض بود و از نبود امکانات گلایه کرد. متاسفانه هیچ‌کدام از مسافران قایق، جلیقه شنا به تن نداشته و قایق نیز قبل از سوار شدن این افراد اقدام به دادن جلیقه نجات نکرده بود

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز باران
١٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٧۵(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧۵(in)