استاندار خوزستان عنوان کرد:

قطع وابستگی به خارج و توسعه صادرات مهمترین مزایای کارخانه فولاد دزفول / اعلام حمایت استاندار از فولاد

فاقد دیدگاه 518 Views

استاندار خوزستان گفت: قطع وابستگی به خارج و توسعه صادرات از جمله مهمترین مزایای احداث کارخانه فولاد دزفول خواهد بود.

به گزارش خبرنگار دیدنا ، غلامرضا شریعتی عصر امروز یکشنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت کارخانه فولاد دزفول در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارخانه فولاد دزفول یکی از پروژه های مادر و اختصاصی خوزستان است که از پروژه های اساسی در توسعه هر کشوری است.

وی بابیان اینکه کارخانه فولاد دزفول یک کارخانه کامل و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است، افزود: قطع وابستگی به خارج و توسعه صادرات از جمله مهمترین مزایای کارخانه فولاد دزفول خواهد بود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: اگر بناست به رشد و توسعه ۸,۵ درصدی که هدف برنامه ششم توسعه است برسیم قطعا نیاز به تولید فولاد و صنایع وابسته حس می شود بنابراین این مهم مارا الزام می کند تا در راه اندازی چنین صنایع بزرگی بخش خصوصی را مورد حمایت قرار دهیم .

شریعتی با تقدیر از سرمایه گذار کارخانه فولاد دزفول، اضافه کرد: باتوجه به شرایط اقتصادی موجود احداث چنین پروژه عظیمی  یک ریسک بزرگ است که ما وظیفه داریم امنیت لازم را برای سرمایه گذار فراهم کنیم.

وی ادامه داد: علت حضور بنده در این پروژه اعلام حمایت و تلاش برای رفع موانع ساخت این کارخانه است .

شریعتی با اشاره به مشکل تامین برق این کارخانه که ازسوی مسئولان حاضر در محل پروژه مطرح شد، یادآور شد: تاکنون نماینده و فرماندار شهرستان برای این مشکل تلاش زیادی کرده اند بنده نیز شخصا در این زمینه ورود خواهم کرد و امیدوار هستم در برنامه زمانبندی شده این پروژه بتواند به اهداف و برنامه های خود دست یابد.

وی احداث کارخانه فولاد دزفول را یک کار بزرگ در خوزستان و دزفول برشمرد و یادآور شد: وظیفه ما در این راستا حمایت است که بتوانیم در مسیر اشتغالزایی، کارآفرینی، تولید و رشد اقتصادی پیشرو باشیم .

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز باران
١٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٧۵(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧۵(in)