کمک ۶۰۰ میلیون ریالی خیرین دزفول به مدارس منطقه سردشت

فاقد دیدگاه 591 Views

مدیر آموزش و پرورش منطقه سردشت دزفول از کمک ۶۰۰ میلیون ریالی خیرین به مدارس این منطقه خبر داد.

به گزارش دیدنا به نقل از  ایرنا محمدرحیم کریمی روز چهارشنبه در همایش خیرین مدرسه ساز افزود: خیرین دزفول این مبلغ را که شامل کمک های نقدی و غیر نقدی شامل لوازم التحریر،یخچال و آبسردکن بودند به مدارس بخش سردشت و شهیون دزفول اهدا کردند.
وی تعداد مدارس بخش سردشت و شهیون دزفول را ۱۲۵ مدرسه دانست و گفت:تعداد شش هزار و ۵۰۰ دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند که با توجه به وسعت یک هزار و ۸۰۰ کیلومتری منطقه و همجواری با استان های لرستان و چهارمحال بختیاری رسیدگی به مشکلات این مدارس دشوار است.
مدیر آموزش وپرورش منطقه سردشت دزفول افزود:مدارسی که در مرکز بخش ها واقع شده اند مشکلی ندارند اما از ۲۰ مدرسه عشایری با تلاش صورت گرفته ۱۳مدرسه از حالت کپری خارج شده و قرار است پنج مدرسه دیگر که از وضعیت خوبی برخوردار نیستند با کمک های طرح برکت ساماندهی شوند که خیرین می توانند در خصوص تبدیل این مدارس به مدارس از پیش ساخته یاریگر آموزش وپرورش باشند.
وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهر حمزه دزفول نیز گفت:مدارس این شهر نیاز با بازسازی و نوسازی دارند ضمن اینکه مدارس حسین کلولی نیز نیاز به نمازخانه دارند و کمک خیرین جهت ساخت نمازخانه احساس می شود.
کریمی افزود:خیرین می توانند در خصوص ایاب و ذهاب و رفاهیان معلمان این منطقه و حضور آنها در مناطق محروم کمک کنند زیرا برای رفت و آمد ماهانه معلمان به این مدارس نیاز به بالگرد است .
وی با اشاره به تلاش و ایثارگری معلمان این مناطق محروم گفت:برای تغذیه و کلاسهای فوق برنامه مدارس شبانه روزی نیاز به کمک خیرین است.
مدیر آموزش وپرورش منطقه سردشت دزفول گفت:با توجه به پراکندگی منطقه هزینه های بسیاری در وقت و زمان و همچنین امکانات برای آموزش وپرورش منطقه سردشت بهمراه دارد.
در این آیین که خانواده شهید علی هیودی از شهدای مدافع حرم حضور داشت دختر این شهید به مناسبت روز پدر ۱۵میلیون ریال به مدارس منطقه سردشت اهدا کرد.

سرویس : آخرین خبرها

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)