پس از بازسازی های شبانه روزی خسارات ناشی از سيلاب؛

محبوب ترین تفرجگاه ساحلی دزفول بازگشایی شد

فاقد دیدگاه 1029 Views
شهردار دزفول گفت: پس از رفع خسارات ناشی از سیلاب، سرانجام درهای محبوب ترین تفرجگاه ساحلی دزفول یعنی «علی کله» به روی شهروندان و مسافران باز شد.
به گزارش دیدنا، محمدرضا کرمی نژاد در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، اظهار کرد: در پی وقوع سیل فروردین ماه که خسارات عظیمی را به بخش های مختلف دزفول، به ویژه زیرساخت های شهری از جمله پارک های ساحلی وارد کرد، به محض فروکش کردن طغیان رودخانه کار بازسازی پارک های ساحلی با تمام نیروها و تجهیزات توسط شهرداری دزفول آغاز شد.
وی افزود: اکنون بخش اعظم خسارات وارد شده به تاسیسات و پارک های ساحلی بازسازی و جبران شده و تفرجگاه ساحلی و محبوب علی کله که همه روزه خصوصاً در ایام تابستان به دلیل برخورداری از فضای مناسب پذیرای هزاران مهمان، گردشگر و به ویژه شهروندان بود مجددا بازگشایی شد.
شهردار دزفول در خصوص پارک ساحلی رعنا نیز گفت: کار پاکسازی منطقه، لایروبی استخر، کانال و بازسازی محوطه این پارک ساحلی بزرگ انجام شده و درحال حاضر کار کاشت چمن و نهال درختان گونه های مختلف به ویژه گونه های بومی مانند کنار در حال انجام است.
کرمی نژاد یادآور شد: با راهنمایی کارشناسان شهرداری، درختان فراوانی که در طغیان رودخانه در این پارک آسیب دیده بودند مجدداً احیا شده اند.
وی تصریح کرد: با توجه به میزان خسارات وارد شده ناشی از سیلاب فروردین ماه به پارک ساحلی رعنا پیش بینی می شود کار بازسازی این پارک تا یک ماه دیگر ادامه نیز داشته باشد.
به گزارش دز ان ان، افزایش دبی رودخانه دز در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه سال جاری از ۳۰۰ متر مکعب بر ثانیه در شرایط عادی به چهار هزار و ۵۰۰ متر مکعب بر ثانیه موجب طغیان این رودخانه و آبگرفتگی تعدادی از روستاهای دزفول و خسارت سنگین به بخش کشاورزی، دام و زیرساخت های این شهرستان شد.
خسارت وارده به بخش های مختلف شهرستان دزفول ناشی از سیل اخیر رقمی بیش از دو هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١٢(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٣٠.٠۴(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٣٠.٠۴(in)