در پی تغییر کاربری و فروش زمین های تحت تملک شهرداری دزفول

مخالفت یکی از اعضای شورای شهر با تغییر کاربری زمین های شهرداری دزفول از فضای سبز به مسکونی

فاقد دیدگاه 29 Views

به گزارش دیدنا، “عادل دوایی‌فر” یکی از اعضای شورای اسلامی شهر دزفول با بیان این که باید پاسخگوی انتظارات، خواسته‌ها و نیازهای شهروندان باشیم اظهار کرد: توجه به نیازها و خواسته‌های مردم راهبردی‌ترین هدف من است.
وی ادامه داد: هدف اصلی شورا و شهرداری توسعه و آبادانی در راستای فراهم ساختن رضایت شهروندان است که این مهم با مشارکت مردم زودتر به نتیجه دلخواه مد نظر خواهد رسید چرا که اعتقاد داریم مشارکت عمومی نقش کلیدی در فراهم آوردن ابزار امکانات و بستر توسعه را به دنبال خواهد داشت.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر دزفول اضافه کرد: پشتوانه مردمی و مشارکت عمومی سبب نظارت بیشتر شهروندان بر امور و ایجاد دلگرمی برای مسئولان شهری خواهد شد و آنها با تلاش بیشتر در راستای ساختن شهری آباد و با نشاط اقدامات اساسی را به منصه ظهور خواهند گذاشت.

درصدد تکمیل پروژه‌های ناتمام هستیم

دوایی‌فر در ادامه درباره وضعیت پروژه‌های عمرانی در شهر دزفول گفت: از آنجایی که اعضای شورای سوم و شهردار وقت، چشم انداز توسعه شهری دزفول را تدوین کرده بودند هم اکنون بسیاری از آن اقدامات خوب و کارشناسی را دنبال می‌کنیم و درصدد اتمام پروژه‌های نیمه تمام هستیم.
وی بیان کرد: از جمله این پروژه‌های نیمه تمام می‌توان به رینگ جنوب شهر، پروژه قائم، پارکینگ طبقاتی در خیابان طالقانی، ساحل سازی، احداث پارک‌های محله‌ای، توسعه معابر و رفع گره‌های ترافیکی، احداث اماکن ورزشی در محلات، ارتقای مبلمان شهری، تفکیک زباله و همچنین توجه به نیازهای فرهنگی اشاره کرد.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر دزفول خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به تکمیل لوله گذاری طرح فاضلاب بخشی از خیابان‌های شهر و به دنبال قولی که به مردم داده بودیم روکش آسفالت را آغاز و در حال انجام داریم.
عضو شورای اسلامی شهر دزفول با ذکر این که در تلاش هستیم که ساحل سازی همچنان تداوم داشته باشد عنوان کرد: ساحل سازی از اقدامات خوب شورای سوم و شهردار وقت بود که اعضای شورای فعلی نیز به تداوم ساحل سازی صحه گذاشته و با حمایت و همدلی درصدد هستیم که ساحل سازی با سرعت هر چه بهتر به سرانجام برسد.
دوایی‌فر در پاسخ به اطلاعیه‌های فروش زمین‌های دارای کاربری فضای سبز به‌منظور احداث مسکن که با اعتراض بعضی از شهروندان روبرو شده، ضمن گلایه مندی از هرگونه تغییر کاربری فضاهای خدماتی و رفاهی بیان کرد: با درخواست‌های شهرداری تا جایی که متضاد با منافع شهر و شهروندان نباشد موافقت و در سریع‌ترین زمان ممکن به لوایح شهرداری پاسخ می‌دهند و نهایت همکاری را با شهرداری دارند.
وی تصریح کرد: همان گونه که از هر اقدام خوب شهرداری دفاع می‌کنیم در برابر اقدامات غیرکارشناسی و احساسی نیز تمام قد خواهیم ایستاد و مخالف اقدام شهرداری مبنی بر هر گونه تغییر کاربری زمین فضای سبز و خدماتی و رفاهی به مسکونی و فروش آن هستیم چرا که این کار را خلاف مصالح شهر و شهروندان و همچنین حذف و حراج سرمایه‌های پایدار شهر می‌دانیم و باید از سرمایه‌های شهر صیانت کنیم و کوچک‌ترین لغزشی در این اقدام غیرکارشناسی، بزرگترین صدمه و آسیب را به شهر و شهروندان خواهد رساند.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر دزفول گفت: حمایت از طرح‌های درآمدزا و پایدار و تولید ثروت برای شهر و شهروندان در چارچوب قانون، از اهداف راهبردی و رسالت مهم شورا است و اطمینان می‌دهم هر آنچه در توان دارم را برای رفاه شهروندان و اعتلا و آبادانی دزفول به کار خواهم گرفت.
دوایی‌فر در پایان با بیان اینکه وقتی منافع مردم در میان باشد قاطعانه از آن دفاع خواهیم کرد و در راستای صیانت از حقوق و سرمایه مردم در مقابل هیچکس کوتاه نخواهیم آمد، اظهار کرد: کسی که در مقابل خدا زانو زد مطمئن باشید همیشه در مقابل هر قدرت زیاده خواهی زانو نخواهد زد و استوار خواهد ماند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١٢(°C)
وزش باد ٢(mph)
فشار ٣٠.٠۴(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٣٠.٠۴(in)