در پی عدم برگزاری انتخابات ریاست شورای شهر دزفول

مردم از شما انتظار کار دارند، نه دعوا و اختلاف

فاقد دیدگاه 48 Views

به گزارش دیدنا پس بالاگرفتن اختلاف بین اعضا و به سرانجام نرسیدن جلسه انتخاب رییس شورای شهر دزفول وبلاگ پلاک وابسته به انصار حزب الله دزفول در مطلبی خطاب به اعزای شورای شهر دزفول چنین نوشت:

امروز در شورای شهر دزفول انتخابات هیات رئیسه برگزار شد ، انتخاباتی که با جنجال همراه بود و شورا را به دو گروه تقسیم کرد ، شورای فعلی بر خلاف شورای قبلی با اختلافات زیادی در بین اعضاء دست به گریبان است .
در آغازین روزهای این شورا اختلافات در انتخاب شهردار و برکناری  شهردار قبلی(مهندس دوایی) هویدا بود ، یک روز وی را برکنار و هفت روز بعد با رای قطعی بعنوان سرپرست انتخاب و رای قبلی باطل و سرانجام رای به برکناری صادر شد!! و همچنان در طول این یکسال نیز این اختلافات ادامه داشت که نتیجه اش در جلسه بدون حاصل امروز خود را بیشتر نشان داد.
امروز دو طیف در تلاش بودند تا بتوانند ریاست شورا را برعهده بگیرند. از ۱۳ نفر عضو شورای اسلامی شهر دزفول آقایان فضیلت پناه ، گلستان باغ ، ریاضی ، نادبی ، حاجی خلف ، آستی موسوم به طیف اصولگرا هستند و آقایان رسول دوایی فر ، عادل دوایی فر ، جاموسی ، سرافراز ، زلقی و خانم ماندانا نوین موسوم به طیف نزدیکان شهردار سابق هستند.
کرسی ریاست با یک رای به سمت یکی از این طیف ها واگذار می شود ، سعید آیینه افروز در این بین فعلا بی طرفی را برگزیده و این امر باعث شده تا دو طیف شورا با وی وارد رایزنی شوند و رای وی را به سمت خودشان جذب کنند.
البته طیف موسوم به نزدیکان به شهردار سابق اعلام کرده اند که در صورتی که این دوره نیز همه مسئولیت به طیف مقابل بیافتد ، حضور در شورا وقت تلف کردن است!!
شنیده ها حاکی است که  برای ریاست شورا  “نادبی” و  “سرافراز”  از سوی این دو طیف کاندیدا شده اند، اختلافات امروز به حدی بود که انتخابات هئیت رئیسه به دوهفته دیگر افتاد!!
ما قائل به تقسیم بندی اصولگرا و غیره برای دوستان شورا نیستیم بهتره است بگوییم«طیف شهردار فعلی» و «شهردار سابق». عملکرد شورای فعلی نقدهای مختلفی را در بین گروههای مختلف را داشته و دارد.
انتظار است دوستان شورا بدور از اختلافات که دودش یقینا به چشم مردم خواهد رفت و این اختلافات در مدیریت اجرایی شهرداری نیز اثر خواهد گذاشت،تلاش نمایند. یقینا اخبار اختلافات در شورا باعث شادی مردم نخواهد بود و همشهریان را نسبت به عملکرد اعضای شورا بدبین می نماید ، حال می خواهد نام خود را اصولگرا بگذارند و یا اصلاح طلب و یا هرچه می خواهند.
انتظار است مسئولان تلاششان را بیشتر نمایند آقایان انتخاب نشده اند که فقط بر روی صندلی بنشینند و حقوق و حق جلسه بگیرند و آخرش نیز با هم دعوا کنند، این نکته برای همه مصداق دارد و اصولگرا و یا اصلاح طلب مجزا از این تذکر نیستند.

البته در حالی که اعضای شورا درگیر دعواهای داخلی خود هستند، الحمدالله هم این شهردار(مهندس کرمی) و هم شهردار قبلی(مهندس دوایی) بدور از حاشیه سازی بدنبال خدمت به شهر و شهروندان بوده و هستند و امید داریم این مشکلات و دعواهای سهم خواهانه بر روند کارهای شهرداری بی تاثیر و یا کم تاثیر باشد.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز لطیف
٢٠(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)