استاندار خوزستان:

مردم دزفول با مقاومتشان تعریف جدیدی از غیرت و ایثار ارائه کردند

۱ دیدگاه 125 Views

به گزارش دیدنا استاندار خوزستان در مراسم ویژه روز دزفول که در مصلای نماز جمعه این شهرستان برگزار شد گفت:دزفول با فعالیت‌ها و پشتیبانی‌هایی که داشت تعریف جدیدی از غیرت و ایثارگری ارائه کرد.

عبدالحسین مقتدایی گفت:وقتی جنگ در خوزستان آغاز شد هنوز هیچ امکانات و پشتیبانی منسجمی وجود نداشت و اگر مقاومت این مردم و پشتیبانی دزفول در این دوران از رزمندگان خط مقدم نبود،مشخص نبود سرانجام جبهه چه می‌شود.
وی در ادامه به حضور منافقان در دوران جنگ و دستگیری و مجازات آن‌ها اشاره کرد و گفت:منافقان بین رزمندگان بودند و بعد از روشن شدن وضعیت آن‌ها، دزفول احکامشان را با جدیت اجرا کرد.
مقتدایی تصریح کرد:دزفول با فعالیت‌هایش و پشتیبانی‌هایی که داشت تعریف جدیدی از غیرت و ایثارگری ارائه کرد و با ارتباطی که بین شهرهای خوزستان به عنوان یک مرکز مدیرتی فعال برقرار کرد؛توانست تاثیر بسزایی در پیروزی رزمندگان داشته‌باشد.

مقتدایی افزود:اگر دشمن مسیر خود را از آبادان و خرمشهر منحرف کرده و به سمت دزفول توجه می‌رفت کار برای رزمندگان سخت می شد اما غفلت دشمن از شهر تاثیرگذار دزفول باعث شد این شهر به پایگاهی برای پشتیبانی از رزمندگان تبدیل شود و دیگر شهرها را پوشش دهد.

در این مراسم همچنین حجت‌ الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول گفت: سوم و چهارم خرداد برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران هستند.
وی ادامه داد:امروز شاه‌کلید پیروزی و نصرت الهی در برابر استکبار جهانی مقاومت است که در همه زمینه‌ها به ویژه مذاکرات هسته‌ای و اقتصادی می‌تواند راه‌گشا باشد.
امام جمعه دزفول تصریح کرد:دزفول در دوران جنگ ۱۷۶ بار مورد اصابت موشک‌های دوربرد زمین به زمین قرار گرفت و ۴۴۰ بار با گلوله بمباران شد.همچنین این شهر با اهدای ۳۰ شهید روحانی،۸۳۳ شهید موشکی و بمباران،۳۶۰ شهید زن و دختر،۲۱۰ شهید زیر ده سال و به طور کلی ۲۶۰۰ شهید،۴ هزار جانباز و ۳۹۹ آزاده توانست نام خود را به عنوان دژ مقاومت و پایداری کشور در تاریخ به ثبت برساند.

اجرای نمایش مشق عشق با زبان دزفولی، مداحی و اجرای سروده‌هایی از دوران جنگ توسط صادق آهنگران ، پخش کلیپ و اجرای سرود توسط سربازان پادگان شهید باکری دزفول از برنامه‌های دیگر این همایش بود.

در پایان این مراسم از ۲ کتاب “یزله‌های دزفولی” اثر محمد حسین درچین و “حماسه ماندگار” اثر احمد لطیف پور ،تمبر چهارم خرداد و نماهنگ “دژ مقاومت” با حضور سرلشکر فیروزآبادی و مقامات و مسؤولان استانی و محلی رونمایی شد.

پیشنهاد مطالعه

۱ دیدگاه

  1. شهروند

    اقای استاندار از تطف شما به مردم دزفول سپاسگزاریم . اما چرا حق دزفول در استان نادیده گرفته می شود ؟ ندادن بوجه به شهرداری دزفول از چه بابی است؟ سهم شما وهمکارانتان دراستانداری خوزستان درنداشتن ازادراه / راه اهن / فرودگاه مناسب/ کارخانه های صنعتی / ومتضرر شدن کشاورزان وبیکاری جوانان دردزفول چه میزان است . در حرف به تمجید از دزفول پرداختید. منتظر عملکردتان در برابر این مردم مقاوم هستیم.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)