دو شکست و یک پیروزی

نتایج تیم های خوزستانی در هفته دوم لیگ برتر فوتبال

فاقد دیدگاه 22 Views

استقلالخوزستان در دقایق پایانی مغلوب استقلالتهران شد

تیم فوتبال استقلال در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال خوزستان به پیروزی رسید.
استقلال از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم استقلال خوزستان رفت که نیمه اول بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.
سجاد شهباززاده در دقیقه ۹۱ با یک شوت از داخل محوطه جریمه تک گل بازی را به ثمر رساند تا استقلال به دومین برد خود دست پیدا کند.
روح‌الله سیف‌الهی در دقیقه ۶ مسابقه در موقعیت تک به تک با محسن فروزان دروازه‌بان استقلال قرار گرفت که فروزان ضربه مهاجم استقلال خوزستان را به خوبی مهار کرد.
در دقیقه ۹ شوت سجاد شهباز‌زاده از پشت محوطه جریمه با اختلاف اندکی از بالای دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.
در دقیقه ۲۰ مسابقه ضربه کاشته سیف‌الهی را فروزان مهار کرد.
از دقیقه ۲۲ به بعد حملات استقلال بیشتر شد و در دقیقه ۳۰ سانتر ارسالی تیموریان در محوطه جریمه روی سر محمد قاضی فرود آمد که ضربه او را دروازه‌بان استقلال خوزستان مهار کرد.
بیشتر حملات استقلال از جناح راست جایی که خسرو حیدری و میلاد فخرالدینی حضور داشتند، پایه‌ریزی می‌شد.
در دقیقه ۳۳ داور سقوط جاسم کرار در محوطه جریمه استقلال خوزستان را پنالتی تشخیص داد و آرش برهانی این ضربه پنالتی را به بیرون زد تا بازی همچنان بدون گل و مساوی دنبال شود.
بعد از این پنالتی هم باز استقلال روی دروازه استقلال خوزستان حمله کرد اما دروازه‌بان استقلال خوزستان تمام سانتر‌های بازیکنان استقلال را مهار کرد.
در دقیقه ۴۴ روح‌الله سیف‌الهی مهاجم استقلال خوزستان باز هم در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان استقلال قرار گرفت که فروزان باز هم ناجی دروازه استقلال شد.
نیمه دوم هم با حملات استقلال آغاز شد اما جدی‌ترین خطر را استقلال خوزستان روی دروازه در دقیقه ۵۲ بازهم با محسن فروزان در موقعیت تک به تک قرار گرفت که نتوانست از این موقعیت هم استفاده کند و توپ زیر پایش قرار گرفت.
در نیمه دوم بازی افت و خیز زیادی نداشت و استقلال خوزستان بیشتر سعی در کنترل بازی داشت و حملات استقلال هم خطرناک نبود و بیشتر به همان ارسال‌ها از جناحین ختم می‌شد.
سیدمهدی سیدعلی داور مسابقه به کولی‌بالی و هادی خنیفر از استقلال خوزستان و تیموریان از استقلال کارت زرد نشان داد.
شهباززاده در آخرین ثانیه ها گلزنی کرد تا شاگردان قلعه نویی سه امتیاز حساس بگیرند.
استقلال در هفته اول مقابل راه آهن به پیروزی رسیده و استقلال خوزستان هم در هفته اول برابر گسترش فولاد تبریز به نتیجه مساوی یک بر یک رسیده بود.

ترکیب استقلال:
محسن فروزان، محمدرضا خرسندنیا، خسرو حیدری( از دقیقه ۸۸ مهدی کریمیان)، آندرانیک تیموریان، هاشم بیک‌زاده، مگویان، میلاد فخرالدینی، کرار جاسم( از دقیقه ۹۰ یعقوب کریمی)، محمد قاضی، شهباززاده و آرش برهانی( از دقیقه ۶۸ علیرضا رمضانی)
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب استقلال خوزستان:
پرویز کریمی، مجید حیدری، محمد طیبی، موسی کولی‌بالی، میثم مجیدی، هادی خنیفر، محمدرضا مهدوی( از دقیقه ۸۰ ابراهیم خسروی)، رضا کاردوست( از دقیقه ۶۰ ایمان باصفا)، روح‌الله سیف‌اللهی( از دقیقه ۷۴ صادق صادقی)، دیابارا و مهدی مؤمنی.

پیروزی فولاد خوزستان مقابل پرسپولیس تهران

فولاد خوزستان با برتری مقابل پرسپولیس، نخستین برد خود در لیگ برتر چهاردهم را کسب کرد.
در ادامه دیدارهای هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور، فولاد خوزستان از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف پرسپولیس رفت که این دیدار با برتری ۲ بر صفر فولاد روی گل‌های دقیقه ۴۵ سروش رفیعی و دقیقه ۵۳ اسماعیل شریفات خاتمه یافت.
بازی تحت تاثیر زمین ناهموار آغاز شد و میزبان اهوازی از ابتدا بازی تهاجمی ظاهر شد با این حال پرسپولیس هم در ضد حملات خطرناک نشان داد که دقیقه ۷ ضربه رضا نوروزی از کنار دروازه فولاد بیرون رفت. دقیقه ۱۲ مدافعان پرسپولیس در یک‌قدمی دروازه توپ را از مقابل ایوب والی دور کردند. ۲ دقیقه بعد نوبت سروش رفیعی بود که دروازه را هدف بگیرد اما شوت او به جایی نرسید.
دقیقه ۲۰ و لحظاتی بعد از آنکه محسن بنگر با ضربه سر از فروپاشی دروازه پرسپولیس جلوگیری کرد، محمدرضا خانزاده با خطا بر روی بازیکن فولاد کارت زرد گرفت. ۲ دقیقه بعد شوت سروش رفیعی با واکنش نیلسون دفع شد و در ادامه بازی دامنه حملات فولاد افزایش پیدا کرد. فشار حملات فولاد به ویژه از سمت راست، سبب شد مدافعان پرسپولیس به خطاهای متوالی روی بیاورند که حاصل آن دومین کارت زرد پرسپولیس برای حمید علی عسگر بود.
لحظات پایانی نیمه نخست با حملات بی‌امان فولاد همراه بود، نیلسون دقیقه ۴۳ شوت چاگو را مهار کرد اما اشتباه مدافع پرسپولیس در دقیقه ۴۵ و توپی که به سروش رفیعی برخورد کرد دور از دستان این دروازه بان وارد دروازه شد تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر فولاد خاتمه یابد.
نیمه دوم با دو کارت زرد برای رضا حقیقی و احمد نوراللهی بازیکنان پرسپولیس آغاز شد و در همان نخستین موج حملات این نیمه اسماعیل شریفات در دقیقه ۵۳ با شوتی مهار نشدنی گل دوم تیمش را وارد دروازه نیلسون کرد. دقایقی بعد سروش رفیعی در مقابل دروازه فرصت دیگری را از دست داد. لحظاتی بعد از آنکه محمد نوری جایگزین رضا حقیقی شد شوت رفیعی به تیر دروازه پرسپولیس اصابت کرد.
دقیقه ۷۳ رضا نورمحمدی پنجمین کارت زرد بازیکنان پرسپولیس را در این دیدار دریافت کرد. دقیقه ۸۲ محمد عباس زاده جای خودش را به مهدی طارمی داد. دقیقه ۸۵ اعتراض پیام صادقیان به داور سبب شد تا کارت قرمز مستقیم را در مقابل چشمانش ببیند و محسن بنگر هم ششمین اخطاری پرسپولیس در این دیدار بود، ضمن آنکه یوسف وکیا و سروش رفیعی هم جای خود را به بهمن کامل و رضا احمدی دادند. ایوب والی دیگر بازیکنی بود که در ادامه دیدار کارت زرد گرفت تا فولاد هم در این بازی از اخطارهای داور بی نصیب نماند.
در نهایت این دیدار با برتری ۲ بر صفر فولاد خاتمه یافت تا فولاد نخستین برد در لیگ چهاردهم را کسب کند و پرسپولیس هم در پایان هفته دوم یک امتیازی باقی بماند.

شکست نفت مسجدسلیمان مقابل پدیده مشهد

پدیده مشهد با برتری پرگل مقابل نفت مسجدسلیمان نخستین پیروزی خود در تاریخ لیگ برتر را کسب کرد.
در یکی از دو دیدار پایانی هفته دوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه امروز (جمعه) تیم‌های نفت مسجدسلیمان و پدیده مشهد در ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان به مصاف هم رفتند.
این بازی که به نوعی تقابل تیم‌های تازه وارد به لیگ برتر بود، با برتری ۳ بر صفر پدیده مشهد به اتمام رسید تا این تیم با ۴ امتیاز به رده سوم جدول لیگ برتر صعود کند. برای تیم پدیده در این بازی یونس شاکری (۲۵)، اکبر صادقی (۷۳) و رضا عنایتی (۸۳) موفق به گلزنی شدند تا این تیم برای نخستین بار در لیگ برتر پیروز شود.
موعود بنیادی‌فرد، داور بازی نفت مسجدسلیمان و پدیده در این بازی به زوران کنسوویچ، رضا عنایتی و عباس محمدرضایی از تیم پدیده و محمد نژاد مهدی از نفت مسجد سلیمان کارت زرد نشان داد.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١۶(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٩۵(in)
محدوده دید ٠.۶(mi)
رطوبت ٢٩.٩۵(in)