نتیجه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ داشگاه آزاد اسلامی بر روی سایت سنجش و پذیرش این دانشگاه به نشانی azmoon.com قرار گرفت.

فاقد دیدگاه 26 Views

دریافت شماره پرونده و داوطلبی مقاطع دانشگاه آزاد از طریق تلفن گویا
معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از میسر شدن امکان بازیابی شماره پرونده و داوطلبی شرکت کنندگان در آزمون های تمامی مقاطع دانشگاه آزاد از طریق تلفن گویا خبر داد.
مجتبی علوی فاضل اظهار داشت: داوطلبان شرکت کننده در آزمون مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای دریافت شماره داوطلبی و پرونده خود با شماره ۴۷۴۳ تماس حاصل کنند و با شماره گیری کلید شماره ۳، اطلاعات مورد نظر را دریافت کنند.
وی در ادامه گفت: این سرویس برای داوطلبان دوره های دکتری پژوهش محور و دکتری آموزشی پژوهشی نیز فراهم شده است، لذا داوطلبان این دو مقطع نیز می توانند با شماره مورد نظر تماس حاصل نموده و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت کنند.
معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد : داوطلبان ورود به دانشگاه در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز امکان استفاده از این سرویس را دارند.
به گزارش روابط عمومی معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، وی در پایان گفت: داوطلبان در کلیه مقاطع به وب سایت www.azmoon.org مراجعه و سؤال خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنند، تا کارشناسان به آن ها پاسخ گویند.

تدوین آیین نامه کمیسیون موارد خاص آموزشی دانشگاه آزاد
طرح تدوین آیین نامه جامع کمیسیون موارد خاص آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در صدوبیست و نهمین جلسه هیأت رئیسه دانشگاه، تصویب شد.

اعلام زمان آزمون عملی و مصاحبه رشته موسیقی دانشگاه آزاد
معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: متقاضیان رشته موسیقی مقطع کارشناسی پیوسته واحد تهران مرکزی برای آزمون عملی و مصاحبه فرهنگی روزهای۲۱ ،۲۲و۲۳ شهریور ماه به دانشکده هنرومعماری تهران مرکزی مراجعه کنند.
مجتبی علوی فاضل گفت: زمان مراجعه خواهران به واحد تهران مرکزی، شنبه ( صبح و عصر) و صبح یکشنبه و زمان مراجعه برادران عصر یکشنبه و دوشنبه (صبح و عصر ) خواهد بود.
وی در مورد زمان آزمون عملی سایر واحدها گفت: متقاضیان رشته موسیقی واحد شیراز می بایست در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۱ و ۲۲ و واحدهای لاهیجان، انار و علی آباد کتول در روز شنبه ۲۱ به واحدهای مربوطه مراجعه کنند .
علوی فاضل در پایان در مورد متقاضیان در حین خدمت نظام وظیفه گفت: این دسته از داوطلبان تا اعلام قبولی قطعی، به وظیفه مقدس سربازی بپردازند، تا به هنگام پذیرش برای معافیت تحصیلی دچار مشکل نشوند.

تدوین سند استراتژیک حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی
رییس دانشگاه آزاد در گردهمایی معاونان دانشجویی و فرهنگی مراکز استان های دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر تبیین ضرورت توسعه تحصیلات تکمیلی در محافل دانشجویی، گفت: معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی باید تأثیر توسعه تحصیلات تکمیلی را در حوزه فرهنگی و کاهش ناهنجاری های اجتماعی تحلیل کنند.
حمید میرزاده افزود: اهمیت مسائل فرهنگی و مربوط به امور دانشجویان ایجاب می کند هماهنگی، همراهی، برنامه ریزی و آشنایی با اهداف کلان توسعه ای در امور دانشجویی و فرهنگی در سطح کشور یکنواخت باشد.
وی خاطرنشان کرد: مهمترین پیام این گردهمایی همراهی و همکاری با هم در راستای همافزایی و یکنواخت سازی روش ها و منش های فرهنگی است.
میرزاده با اشاره به اجرای طرح تجمیع ۲ در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: اجرای این طرح با توجه به تایید هیأت امنا و آیت الله هاشمی رفسنجانی برای چابک سازی، کاهش بروکراسی و کاهش هزینه ها صورت گرفت و در فرآیند کاهش معاونت ها ، به این نتجه رسیدیم که دو معاونتی که بیشترین ارتباط را باهم دارند، حوزه دانشجویی و فرهنگی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه دانشگاهی جامعیتی دارد که بر اساس آن، تمامی ارکان آن باید در توسعه علمی، پژوهشی، فرهنگی و فناوری کشور مشارکت داشته باشند، گفت: بر این اساس ما باید در دانشگاه از فرآیندهایی که باعث پیشرفت جامعه می شود، به عنوان یک وظیفه ملی واسلامی حمایت کنیم.
وی تأکید کرد: در حال حاضر موضوع مهمی که پیش روی ماست، قوام و دوام تأثیر توسعه علمی و فرهنگی کشور توسط مجموعه اساتید و دانشجویان در ظرف های مختلف است که یکی از آن ظرف ها، دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی با اشاره به میزان بالای تقاضا برای توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور، اظهار داشت:علیرغم سیل متقاضیان ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی، تمام دانشگاههای کشور برای دوره های دکتری و کارشناسی ارشد تنها می توانند به ترتیب ۸ و ۳۰درصد از متقاضیان را پذیرش کنند که در این زمینه سهم دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر دانشگاه ها بیشتر است.
میرزاده با بیان اینکه در حال حاضر ۵۶درصد بار آموزش عالی کشور در زمینه تحصیلات تکمیلی برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: این دانشگاه با برنامه ریزی های خود، سیاست توسعه تحصیلات تکمیلی را که خواسته مقام معظم رهبری است دنبال می کند و خوشبختانه این روند رشد خوبی داشته است.
میرزاده با بیان اینکه برخی با توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور به طور عام و در دانشگاه آزاد اسلامی به طور خاص مخالفت می کنند، گفت: یکی از مشکلات کشور ما کُندی امور توسعه ای است که کج فهمی ها و بداخلاق های داخلی نقش موثری در کُندی آن داشته است.
میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با توسعه تحصیلات تکمیلی در ایران خدمات ارزشمندی به جامعه ارائه داده است، گفت: از جمله این خدمات، تحصیل دانشجویان در شهر محل زندگی خود است که این موضوع باعث کاهش ناهنجاری های اجتماعی می شود. همچنین جلوگیری از خروج ارز یکی دیگر از تأثیرات توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور است.
وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته با پذیرش ۱۲هزار دانشجوی دکتری، بیش از ۲ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی برای کشور داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: کار بزرگی که آیت الله هاشمی رفسنجانی برای تأسیس این دانشگاه انجام داد، برای همیشه در تاریخ توسعه علمی و پژوهشی جاودانه شد.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)