در آستانه روز استیضاح

نظرات موافق چند تن از نمایندگان خوزستان در مجلس در خصوص استیضاح وزیر علوم

فاقد دیدگاه 48 Views

در حالیکه این روزها  استیضاح وزیر علوم به  یکی از داغ ترین موضوعات کشور تبدیل شده است، در ذیل نظرات چند تن نمایندگان استان  که موافق استیضاح وزیر علوم هستند را در این  زمینه می خوانید

نماینده خرمشهر پس گرفتن امضای خود در استیضاح وزیر علوم را تکذیب کرد

عبدالله سامری نماینده مردم خرمشهر در خصوص شایعات پیرامون پس گرفتن امضای خود برای استیضاح وزیر علوم گفت:به هیچ عنوان امضای خود را پس نگرفته ام و تا آخر پای استیضاح وزیر علوم هستم.

نماینده مردم ماهشهر: وزیر علوم روز چهارشنبه رفتنی است/دولت به جای لج بازی به فکر گزینه مناسب باشد/مدعیان قانونمداری به حق قانونی مجلس خرده می گیرند

حبیب آقاجری نماینده مردم هندیجان،ماهشهر و امیدیه در خصوص استیضاح وزیر علوم اظهار داشت:طبق قرائن و شواهدی که در مجلس می بینیم اعتقاد داریم که استیضاح رای می آورد و وزیر علوم رفتنی است به وزیرعلوم خیلی فرصت دادیم ولی وی بنای اصلاح اشتباهات خود را نداشت و یک مسیر نادرست را طی کرد.
وی افزود:فکر نکنید پشت استیضاح وزیرعلوم یک گروه یا فراکسیون خاصی قرار دارد  اینگونه نیست بلکه همه نمایندگان با توجه به عملکرد ضعیف وی خصوصا در به کارگیری فتنه گران نسبت به اقای فرجی دانا دیدگاه منفی پیدا کرده اند و گمان نکنم تا روز استیضاح وزیرعلوم بتواند نظر همه نمایندگان را تغییر دهد.
نماینده مردم ماهشهر گفت:روزنامه های اصلاح طلب دارند به این مسئله دامن می زنند که این یک استیضاح سیاسی است ولی به هیچ وجه اینگونه نیست واقعا استیضاح بر اساس عملکرد منفی وزرات علوم است.
وی افزود:وزیر علوم نیروهای ارزشی را بدون دلیل کنار گذاشته و فتنه گران و آدم های مسئله دار را در جاهای مختلف منصوب کرده است کسانی که مشکلات جدی داشتند و با آنها تصفیه شده بود دوباره به کار برگشته اند.
حبیب آقاجری گفت:معاونان فرجی دانا دستشان باز بود و هرکاری دوست داشتند انجام دادند و همانگونه که در فتنه  ۷۸ دانشگاه ها را به آشوب کشیدند امروز هم همان مسیر را در پیش گرفته بودند.
وی اضافه کرد:مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که محیط دانشگاه باید یک محیط آرام برای تحصیل و تولید علم باشد اما عملکرد وزیر کنونی به نحوی است که خواسته های مقام معظم رهبری از دانشگاه ها را تامین نمی کند و از دغدغه های حضرت آقا زاویه دارد و جهتی است که مورد رضای فتنه گران و آشوبگران می باشد.
نماینده مردم ماهشهر تاکید کرد:امروز بعضی از مسئولین دولتی برای مجلس خط و نشان می کشند این آقایانی که تا دیروز دم از قانون می زدند امروز به مجلس به خاطر استیضاحی که حق قانونی مجلس است خرده می گیرند.
وی در پایان خاطر نشان ساخت:مسئولین دولتی خصوصا رئیس جمهور بهتر است فکر گزینه مناسب برای وزارت علوم باشند و خدای ناکرده در مسیر لج بازی با مجلس گام برندارند معاون پارلمانی رئیس جمهور اعلام کرده” اگر فرجی دانا رای نیاورد کسی خواهد آمد که همین مسیر  را ادامه دهد” این یک حرف ناصوابی است و انتظار می رود رئیس دولت مصلحت نظام را ببیند و در مسیر درستی گام بردارد.

نماینده مردم اهواز : تهدید وزرات علوم برای انتشار اسامی سه هزار بورسیه غیرقانونی بلوف است

سیدشکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی  در خصوص  تهدید وزارت علوم مبنی بر انتشار سه هزار بورسیه غیرقانونی در دولت قبل اظهار داشت: این حرف یک بلوف و تهدید است تا استیضاح کنندگان فرجی دانا عقب نشینی کنند.
وی ادامه داد:اگر در این زمینه تخلفی صورت گرفته است وزارت علوم اسامی را منتشر کند تا با هرکس حتی اگر نماینده مجلس باشد و غیرقانونی بورسیه شده برخورد شود.
موسوی تاکید کرد: نمی خواهم بگویم در دوران احمدی نژاد هیچ اشکالی در بورسیه ها نبوده است قطعا اشکالاتی بوده همانگونه که در دوران اصلاحات هم اشکالاتی وارد است اما نباید این مسئله را نادیده گرفت که اگر این مسئله با این وسعت صحت داتشه باشد پس چگونه است که رشد علمی کشور در دوران احمدی نژاد چند برابر سالهای قبل بوده است.
وی ادامه داد:اتفاقا یکی از اشکالاتی که بر وزیرعلوم وارد است  همین بورسیه های غیرقانونی است مگر در این مدت کم بورسیه به صورت گزینشی انجام داده است و کسانی که منسوب به جریان سیاسی خودشان هستند را بورسیه کرده اند.
نماینده مردم اهواز تصریح کرد: در بحث استیضاح فرجی دانا فقط این موضوع بورسیه ها مطرح نیست بلکه مسائل مختلفی وجود دارد که در روز استیضاح بر همه مردم روشن خواهد شد یکی از ایرادات اساسی بر وی بکارگیری محکومین یا فعالان فتنه سال ۸۸ است.
وی ادامه داد:در خود خوزستان و دانشگاهی که به نام شهید جمران نامگذاری شده است شهیدی که  که تمام هستی خود را فدای ولایت و انقلاب کرد واقعا در شان اساتید و مدیرانش نیست که با سران فتنه عکس یادگاری بیندازند هنوز مردم خیانت های فتنه گران را فراموش نکرده اند و این دیدارها یک کارغیراصولی و غیرقانونی است اولین کسی که باید پاسخگوی دیدار اساتید دانشگاه چمران با یکی از سران فتنه باشد شخص وزیرعلوم است.

نماینده مردم اهواز: یکی از دلایل استیضاح وزیر علوم افت پژوهشی و علمی دانشگاه ها است

ناصر سودانی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در خصوص علت استیضاح وزیر علوم اظهار داشت:فضای دانشگاه ها می بایست یک فضای علمی و اولویت اول در آن دانش و پژوهش باشد اگر دانشگاه به یک باشگاه سیاسی تبدیل شود و جولانگاه جریان های مختلف سیاسی قرار گیرد مسلما از بار علمی اش کاسته می شود.
وی با اشاره به  اینکه انتصاباتی که در سطح دانشگاه های کشور صورت گرفته تماما از یک جریان خاص بوده گفت:در دانشگاه ها برای نفوذ جریان های ضداخلاقی چراغ سبز نشان داده می شود که باید اقای وزیر جلوی اینها را بگیرد تا دانشگاه از فضای اخلاقی و ارزش های اسلامی خارج نشود.
سودانی گفت:کرسی های آزاداندیشی که توصیه مقام معظم رهبری  مغفول مانده است باید کرسی های آزاد اندیشی محلی برای تضارب اندیشه ها باشدنه اینکه یک جریان خاصی قدرت مانور پیدا کند این موضوع  امروز معطل مانده است اگر قرار است این کار صورت بگیرد باید خروجی اش تضارب اندیشه ها باشد نه تقابل جریان ها.
وی افزود:یکی دیگر از علت های استیضاح اقای فرجی دانا افت پژوهشی است که در مقایسه با سالهای گذشته در دانشگاه ها صورت گرفته است و جایگاه علمی ایران در این مدت در دنیا سیر نزولی پیدا کرده است و این مسئله مایه نگرانی است باید از اقای وزیر پرسید چرا آن روند صعودی که داشته ایم متوقف شده است و سیر نزولی را طی می کنیم؟

نماینده مردم شوش: استیضاح وزیر علوم جدی است

سید راضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی  در خصوص بحث استیضاح وزیر  علوم در مجلس اظهار داشت: : استیضاح وزیر علوم با توجه به مسائلی که در انتصابات اقای فرجی دانا وجود دارد جدی است اقای فرجی دانا کسانی  را که نباید در این وزرات خانه مسئولیت داشته باشند علی رغم تمام تذکرات به کارگیری کرده اند و این حق مجلس است که در این وزارتخانه حساس که با آینده جوانان سروکار دارد وارد شود.
سید راضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب در خصوص استیضاح وزیر علوم اظهار داشت: تذکرات زیادی به وزیر علوم داده شد تا از کسانی که در فتنه ۸۸ نقش داشتند استفاده نکند ولی متاسفانه گوش نداد و فردا باید در مجلس پاسخگو باشد.
وی ادامه داد: استیضاح حق نمایندگان مجلس است و طبق قانون باید بر عملکرد دستگاه های اجرایی نظارت داشته باشند  از آنجا که وزات علوم یکی از مهمترین وزارتخانه های ما است نمایندگان حساسیت خاصی روی آن دارند.
نماینده مردم شوش  تاکید کرد:ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس قسم خورده ایم که از حق مردم دفاع کنیم و پاسدار ارزش های انقلاب باشیم و از آن در برابر فتنه ها صیانت کنیم.
نوری ادامه داد:به کارگیری فتنه گران در وزارت علوم و سیاسی کردن فضای دانشگاه از عمده دلایل استیضاح وزیر علوم است.
نماینده مردم شوش در پایان گفت: اینکه دولت بخواهد در برابر  مجلس به خاطر استیضاح موضع گیری منفی کند دودش به چشم مردم می رود بهتر است به جای لج بازی، دولت گزینه مناسب معرفی کند.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان: وزیر علوم احتمالا روز چهارشنبه برکنار می شود/وزیر بعدی باید دغدغه اش انقلاب باشد نه دغدغه های شخصی

صید عیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در خصوص سرانجام استیضاح وزیر علوم در روز چهارشنبه گفت:وزیر علوم احتمال قوی روز چهارشنبه برکنار می شود.
وی با بر شمردن ویژگی های که وزیر علوم بعدی باید داشته باشد تاکید کرد:وزیر بعدی علوم باید دیندار ، پایبند به ارزش ها و ولایتمدار باشد و کسانی را در وزارت علوم منصوب کنند که خداترس باشند وزیر بعدی علوم باید دغدغه اش انقلاب باشد نه دغدغه های شخصی.
نماینده مردم اندیمشک با اشاره به اینکه چرا نمایندگان و مجلس به دنبال استیضاح وزیر علوم هستند گفت:حق نمایندگان این است که از وزرا سوال بپرسند یا آنها را استیضاح کنند این جزو وظایف اصلی نمایندگان است الان چندین ماه است این استیضاح تحویل هیات رئیسه مجلس داده شده است اما چند روز پیش ان را اعلام وصول کردند چرا اینقدر اعلام وصول طول کشید دلیل آن این است که مجلس می خواست برای اصلاح مسائلی به وزیر فرصت دهد.
وی افزود: اقای لاریجانی و دیگر نمایندگان رایزنی هایی با اقای وزیر و نمایندگانی که استیضاح را امضا کردند داشتند ولی نمایندگان از توضیحات وزیر قانع نشدند چرا که  فرجی دانا به وعده های که وقت رای گرفتن در مجلس داده بود عمل نکرد.
دارایی گفت:وزیر باید بداند امانتی بر دوش نمایندگان است با اینکه خیلی به او وقت داده شد ولی وی به تذکرات نمایندگان در این فرصت یک ماهه هم اهمیت نداد و با اقدامات خود برای دولت حاشیه درست کرد.

 نماینده مردم مسجد سلیمان: بکارگیری فتنه گران در وزرات علوم به هیچ وجه قابل قبول نیست

اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در خصوص استیضاح وزیر علوم گفت:به کارگیری کسانی که در فتنه ۸۸ نقش داشته اند و به امنیت کشور لطمه وارد کرده اند و دادگاهی شدند در وزارت علوم به هیچ وجه قابل قبول نیست و جرم است.

نماینده مردم شادگان: نمی خواهیم فتنه گران در وزرات علوم باشند/اطرافیان وزیر نگذاشتند اشکالات برطرف شود

عبدالله تمیمی نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص استیضاح وزیر علوم اظهار داشت:مجلس دوست نداشت در حالیکه یک سال از عمر دولت یازدهم گذشته است وزیری را استیضاح کند اما عملکرد وزیر و اعتنا نکردن به دغدغه های نمایندگان کار را به استیضاح کشاند.
وی ادامه داد:وزیر علوم در جلساتی که در چندماه گذشته با استیضاح کنندگان به همراه اقای لاریجانی داشتند قول دادند تا آن مواردی که مورد اشکال نمایندگان است مرتفع کنند اما متاسفانه اقدامی نکردند و اطرافیان وی  با لابی گری هایشان نگذاشتند فرجی دانا اشکالات را برطرف کند.
نماینده مردم شادگان تصریح کرد:روزنامه هایی که نه مصلحت دولت را می خواهند نه مردم را در بوق و کرنا کرده اند که استیضاح وزیر علوم سیاسی است اما مطمئن باشید نمایندگان و استیضاح کنندگان طبق قانون عمل کردند.
وی افزود:کسانی می گویند این استیضاح سیاسی است به دولت و مجلس ظلم می کنند نمایندگان مردم عین قطب نما هستند هرجا که دولت کج رفت باید وظیفه هدایتی و نظارتی خود را انجام دهند.
تمیمی گفت:وزیر علوم تخلف کرده است و تخلفش برای مجلس محرز شده است و این حرفها مال سه ماه قبل است و به وی انتقال داده شد ولی نتوانست ایرادات را برطرف کند یا شاید هم نخواست و نگذاشتند تا اشکالات برطرف شود.
وی ادامه داد:اقای فرجی دانا از خطوط و حدودی که در روز رای گرفتن برای مجلس بیان کرد عدول کرده است  و ما نمی خواهیم فتنه گرانی که با مبانی انقلاب و نظام مشکل دارند در وزرات علوم باشند.

منبع: رهیاب

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
٢۴(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢٩.۶٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
رطوبت ٢٩.۶٣(in)