استاندار خوزستان در کارگروه تخصصی ایمن سازی جاده های استان:

همه دستگاه‌ها در ایمن سازی راه‌ها مشارکت کنند

فاقد دیدگاه 15 Views

استاندار خوزستان گفت: با توجه به خاص بودن منطقه جغرافیایی خوزستان، حساسیت‌ها، منابع خدادادی و ویژگی‌های جمعیتی آن باید دستورالعمل اجرایی خاصی برای ایمن‌سازی راه‌های استان تهیه شود.

به گزارش دیدنا در کارگروه تخصصی ایمن سازی جاده های درون و برون شهری استان که شنبه در محل سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد عنوان کرد: در استان خوزستان بنادر، پتروشیمی، نفت، کشت و صنعت و صنایع گوناگونی وجود دارد که در حال توسعه هستند اما توسعه صنایع با زیرساخت‌های استان تناسب ندارد.

وی افزود: باید با وجود محدودیت‌ها و امکانات موجود، با انجام اقدامات فوری سیر نزولی آمار تلفات ناشی از تصادف را حفظ کنیم و آسیب‌ها را کاهش دهیم.

مقتدایی بیان کرد: در استان خوزستان با توجه به وضعیت جغرافیایی و حمل‌ونقل صنایع حق تصویب مقرراتی خاص را برای ورود و خروج خودروها داریم. مثلا می‌توان سرعت ماشین‌های سنگین را محدود و سبقت این ماشین‌ها را ممنوع کرد.

استاندار خوزستان گفت: اقدامات کوتاه مدت به منظور جلوگیری از سوانح جاده‌ای روشن است و همه آن را بلدیم اما در بحث اقدامات بلندمدت و آموزش ضعف داریم، مثلا هربار هنگام تمدید گواهی‌نامه رانندگی می‌توان رانندگان را از قوانین جدید و قوانین تغییریافته باخبر کرد.

وی در ادامه گفت: همه‌ی نهادها باید در ایمن‌سازی راه‌ها شرکت داشته باشند. شرکت‌های بیمه باید به میزان کاهش خسارات پرداختی خود در سال‌های اخیر مشارکت کنند و شرکت‌های صنعتی و شرکت‌هایی که ماشین‌های سنگین خود را از خوزستان عبور می‌دهند نیز به همین ترتیب. مثلا اگر کارخانه‌ای به روگذر و زیرگذر نیاز دارد خود اقدام به احداث آن کند.

مقتدایی یادآور شد: از دیگر وظایفی که بر عهده داریم این است که مردم را متوقع و به حقوق خود آشنا کنیم تا آن‌ها از مسئولان خود انتظار پاسخ‌گویی داشته باشند.

وی افزود: اگر ایمن‌سازی راه‌ها در خوزستان نیازمند ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار باشد، این مبلغ باید میان تمام سازمان‌های مربوطه تقسیم شود؛ مشاوران و کارشناسان طرح ایمن‌سازی باید کتابچه‌ای حاوی وظایف مشخص تمام دستگاه‌ها ارائه کنند، پس از آن ما به چگونگی ملزم کردن دستگاه‌ها را واقفیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: قرار نیست صنایع و کارخانجات فقط آلودگی و مصیبت برای خوزستان داشته باشند، بلکه باید سهم خود را نیز بپردازند و در کاهش تلفات موثر باشند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Haze
٢٢(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٨٩(in)
محدوده دید ٢.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٨٩(in)