هیچ کس نباید از نام مقدس شهیدان استفاده ابزاری کند

فاقد دیدگاه 455 Views

به گزارش دیدنا ، بنقل از مجددز ، درآئین با شکوه نماز جمعه که با حضور اقشار مردم متدین وولایت مدار دزفول ودر مصلای امام علی (ع) این شهرستان بر گزارشد نماینده ولی فقیه وامام جمعه دزفول در خطبه های نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث سبک زندگی رضوی وبه بیان احادیثی از حضرت امام رضا (ع) پرداخت وگفت: تاسی وعمل  به سیره ائمه  اطهارعلیهم السلام زندگی بشر امروز رامتحول می سازد.
حجت الاسلام ولمسلمین سید محمد علی قاضی با تاکید بر این نکته که دوری از راه پر خیر وبرکت و سعادتمند اهل بیت (ع) مشکلاتی را برای جوامع بشری بویژ ه مسلمانان بوجود می آورد تصریح کرد: خانواده های محترم باید مواظب تبلیغات بسیار گسترده دشمنان اسلام باشند. وی افزود: دشمنان ایران اسلامی با راه انداختن هزاران شبکه ی ماهواره ا ی به زبان فارسی  فرهنگ خانواده هارا مورد تهدید قرار داده است وافزایش سن ازدواج ، آمار طلاق وبرخی از ناهنجاریهای اجتماعی نشان از ترویج فرهنگ مبتذل اینگونه رسانه ها در جامعه است که در این راستا خانواده ها باید نقش مهمی را در مقابله با آنها ایفا نمایند.
خطیب نماز جمعه دزفول در اغاز خطبه دوم با اشاره به عمل جراحی موفقیت آمیز رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مصاحبه قبل از عمل مقام معظم رهبری باعث آرامش مردم و جلوگیری از سوء استفاده رسانه های مغرض بیگانه شد.
حجت الاسلام ولمسلمین  قاضی دزفولی افزود:  بواسطه دعا و برگزاری ختم صلوات برای سلامتی حضرت آقا ، فضای معنوی خوبی در کشور حاکم شده و موجب آگاهی بیشتر مردم و مسوولان از نعمت بزرگ وارزشمند ولایت شد.
امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه افزود: نقش ایران در منطقه روز به روز پر رنگ تر می شود.
وی گروهک تروریستی داعش را دست پرورده آمریکا و کشورهای اروپایی دانست و به رویکرد دو گانه آمریکا در این رابطه اشاره کرد و گفت: داعش و تکفیری ها که تا دیروز مورد حمایت همه جانبه متحدان آمریکا از جمله عربستان سعودی وقطر بودند اینک تروریست شناخته شده و باید از بین بروند.
خطیب نماز جمعه دزفول افزود: رویکرد دو گانه آمریکا این کشور را به بی اعتمادترین کشور دنیا تبدیل کرده است.
امام جمعه دزفول آغاز مجدد موج بیداری اسلامی در کشور یمن را یادآور شد و اظهار کرد: مردم یمن این بار با بصیرت و تجربه بیشتر به مقابله با دولت دست نشانده آمریکا می پردازند.
وی ۲۱ شهریورماه روز سینما را یادآور شد و افزود: سینما یکی از اثرگذارترین ابزارها در عرصه فرهنگ کشور است چرا که گاهی یک فیلم اثری بیشتر از ده ها کتاب و سخنرانی دارد.امام جمعه دزفول تصریح کرد: مسوولان باید رخنه های فرهنگی را برای نفوذ دشمن ببندند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به تعطیلی یکی از مدارس دزفول بنام دبستان معصوم که زمین آن بهمین نام وقف شده است وبازسازی آن بدون استعلام از مسئولین آموزش وپرورش صورت گرفته است اشاره کرد وگفت :  این مدرسه طبق مصوبات قانونی  وبا قاطعیت مسئولین به فضل خدا باید برای دانش آموزان در مهر امسال بازگشایی شود و هیچ کس نباید از نام مقدس شهیدان استفاده ابزاری کند.
در آیین نماز جمعه دزفول ۹ نفر از دانش آموزان عضو تیم رباتیک بسیج دزفول  بنامهای محمد حسین آخورده ، پارسا ثابت، مسعود ماپار، پوریا متقی نژاد، سید جواد عسکر پور، مجتبی رشاد، علی آل قصاب، مهدی کیانی و علیرضا جعفری که در مسابقات اخیر نادکاپ شریف موفق به کسب مقام ملی شده اند مورد تجلیل قرار گرفتند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
١۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)